Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért kell használni öblítőt?

Miért kell használni öblítőt?

Figyelt kérdés

Most nem volt itthon öblítő, a közeli boltban csak drága van, ezért nem vettem, anélkül mostam ki egy adag ruhát.


Ugyanolyan, csak nincsen illatuk. De illatuk amúgy sincs, csak mosás után.


Vagy hosszú távon valami károsodást okoz, hogyha nem használok öblítőt? Pl. bekeményednek a rucik?


26N



2014. jún. 29. 11:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

" Vagy hosszú távon valami károsodást okoz, hogyha nem használok öblítőt? Pl. bekeményednek a rucik? "


-nem lesz semmi káros hatása ha nem használod,

2014. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
47%

Ha HASZNÁLSZ öbítöt, annak van káros hatása. Egyrészt az öblítö rárakódik a textilszálakra és olyan bevonatot képez rajta, mintha müanyag lenne, másrészt az öblítön igen szeretnek megtelepedni különféle gombßak meg baktériumok, harmadszor meg a mosógépet is tönkreteszi.


Ha öblítö helyett 1 evökanál ecetet teszel a gépbe, akkor a ruhák puhábbak lesznek, az ecet fertötlenít, minden kellemetlen szagot eltávolít, rögzítí a szineket, és a mosógépet is mészteleníti.


Textilmérnök vagyok

2014. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%

Ecettol az osszes ruham budos es sprod lett.

Az oblitotol illatosak es puhak. Nem rakodik rajuk semmi.

2014. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Én rosszul vagyok az ecet illatától. Évi egyszer csinálok salátát, abba teszek egy kanállal, aztán én a háztartásomban sem viselem el sem a szagát, sem a létezését.:D Szóval sajna ez bukott.:)


Akkor hát használni jó öblítőt? Annyira sajnálok 700 Ft-okat adni a Silanokért, mert gyakran mosunk, gyorsan fogy (pici polgári fürdőszoba, picike mosógéppel)...

2014. jún. 29. 12:03
 5/21 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell sokat adni a vizhez, csak mondjuk az eloirt negyedet.
2014. jún. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%

Istenem már megint ezek a büdös ecetes tanácsok! Aki nem mélyszegénységben él, annak eszébe sem jut ilyesmi... büdös, roncsolja a szöveteket - kiszívja a színes ruhák színét, (basszus még a kádról is lemarja a zománcot rendszeres használattal, nehogy már a ruháinkra borogassuk!!), a mosógépben pedig berozsdásítja a fűtőszálat (barna levet enged mosáskor emiatt).


Az öblítő lágyítja, puhítja a szöveteket és illatossá teszi őket, csökkenti a ruhák elektromos töltetét (nem ráznak vagy vonzzák a port, hajszálakat ezáltal), csökkenti a gyűrődést és óvja a színeket. És igen, ezt úgy kell elképzelni, hogy egy kellemes tapintású védőréteget képeznek a ruhaszálak felett.

2014. jún. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ja, értem. :) Igazából már 8 éve külön lakom, nem most kezdtem a háztartást, csak ma mostam először öblítő nélkül.


De akkor ezentúl is használunk, a szüleim ilyen 200 Ft-os 65ezer literes noname izét használnak, én olyat nem akarok:D Pedig ők sem mély szegénységben élnek, sőt, csak nem értik az öblítő jelentőségét.


Az ecetes dolog számomra is szörnyű, én amúgy sem hiszek a vuduban, de amúgy is a szagától nagyon-nagyon rosszul vagyok, szóval ha hinnék is benne, nem használnám.

2014. jún. 29. 12:15
 8/21 anonim ***** válasza:
24%
Egyébként a Lidl-ös öblítő és mosószer elég jó,bár az árát nem tudom. De igazából a 300 ft-os kategóriát túllépve kb. mindegyik egyformán hatásos, csak kinek melyik tetszik jobban.
2014. jún. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

6-os! amit írtál az sok marhaság.nem büdös, hanem ecet szagú, és ilyen higításban semmi illata, de itt is semlegesíti a szagokat mint máshol ahol ezért használják!sosem szívja ki a színeket, csak az ír ilyesmit aki a hülye reklámokból él és csöpp esze sencsen és nem tudja mit tanult az iskolában.zománcot nem tudja megtámadni. nem rozsdásít be semmit, mert semmi sem rozsdásodik egy mosógépben az üstházban.barna levet a lerakódott öblítőd és mosószermaradékok csinálnak. az ecet ellenben semlegesíti a mosószereket.

és kikerülöd a leg allergénebb anyagot ami ruhádra vegyszereket tapaszt és rajtad szivódik fel (ez tény!)

és a sok mosószer adalék és anyag károsítja a ruhákat legjobban, mert a benne lévő egyes enzimek oldják a szöveteket, hogy ne legyen bolyhos!

2014. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

utolsó: köszönöm, hogy ilyen kedvesen reagáltál, hogy marhaságokat írok. az intelligens megnyilvánulással tényleg sok mindent el lehet érni az életben. próbáld ki!


"nem büdös, hanem ecet szagú, és ilyen higításban semmi illata"


Amúgy a romlott hús se büdös, csak romlott hús szagú. számomra az ecet büdös, most ezen mit nem lehet feldolgozni?!


"sosem szívja ki a színeket"


Már a nagymamám is használta új ruháknál, hogy szívja ki a színt és ne fogja be a ruhákat.:)


Lehet, hogy nem érződik a ruhákon, de ahogy kinyitnám az üveget, nagyon rosszul lennék, sajnálom, más meg a péksüti szagától van rosszul.

2014. jún. 29. 12:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!