Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az öblítőt kiváltanám ecettel....

Az öblítőt kiváltanám ecettel. Mennyit és hány %-os ecetet tegyek a tartályba? A mosószer helyett (Dreft) mit lehet használni? (van 2 gyerekem, úgyhogy hatékony mosószer kell)

Figyelt kérdés
2013. nov. 10. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nem jó ötlet öblítő helyett ecetet használni, mert a ruhának nem épp kellemes szaga lesz tőle.
2013. nov. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Én egyszer kipróbáltam egy netes recept alapján. Az arányokra már nem emlékszem, illóolajat is kellett beletenni. De büdösek és kemények lettek a ruhák. Én nem javaslom.
2013. nov. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Én évek óta ecetet használok, és a ruhák NEM kemények, NEM büdösek, akinek ilyen, az valamit rosszul csinál. Az ecet az egyik legerösebb fertötletnítö és szagtalanírót szer. Persze, azt meg kell szokni, hogya ruhának NINCS szaga.


Az öblítö helyére kell kb 1 ek 10%-os ecetet tenni.


De - amit sokan nem tudnak - a mosóporból a megadott érték felét böven elég használni, sokkal szebbek lesznek a ruhák, mert nem marad bennük annyi mosószer-maradék.

2013. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak töményen öntsem bele az ecetet, vagy vízzel higítsam és úgy öntsem a tartályba?
2013. nov. 10. 20:46
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Töményen, amikor kell, akkor úgyis vízzel mosatja be a gép.
2013. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

mi 20%-osat szoktuk, annyit mint az öblítőből.

mosószer helyett lehet mosószóda, vagy azt keverve mosószerrel

2013. nov. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


7 éve csak ecetet használok én is öblítő helyett!

Én 0,5-1 dl ecetet öntök az öblítős rekeszben, s valaki írta, s igaza van, hogy a folyékony mosószernél nem kell teljesen csurig önteni az adagoló flakont, mert akkor keményedik meg a ruha. Ha véletlenül túl sok mosószerrel mosom a ruhákat akkor elindítok a végén egy plusz ecetes öblítést és nincs ecetszagú ruhánk!!!!


Üdv két gyermekes Anyuka

2013. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
én almaecetet használok, 1/4 r almaecet 3/4r víz hígításban. Nekem a szárítógép miatt amúgy sem illatosak a ruhák és így egészségesebb.
2013. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, kipróbáltam!

Rózsaszín Drefttel mostam, almaecet-víz 1:10 arányban. A szárítógép után isteni Dreft illata van a ruháknak! :)

Köszönöm a válaszokat!

2013. nov. 13. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!