Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagytakarítás? Mivel hogyan...

Nagytakarítás? Mivel hogyan csináljátok? Mi a sorrend?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 00:17
 1/8 anonim válasza:

Össze szedem a szennyest a szobámban, össze pakolom a polcot, az ágyamat bevetem stb. Majd felhozom a porszívót és kiporszívózok.


Most tényleg ebben kellett tanács? vagy egy egész háztartásban kellett volna tanács? Ha igen, szerintem kezd el, és majd valahol végzel. Ebben nincs sorrend.

2010. jan. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sose csinálok hagyományos értelemben vett nagytakaritást. Hetente egy-egy helységet veszek sorra, amikor a normális le- és felmosás, portörlés stb.-n kivül kitakaritom a szekrényeket, lemosom az ablakot, komosom a függönyt - tehát a ritkább dolgokat is. Igy sose fáradok halálra a napokig tartó nagytakaritás miatt, és az egész lakásban állandóan rend és tisztaság van anélkül, hogy külnösebben sokat kellene takaritani, rakodni.
2010. jan. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ha igazán nagytakarítást csinálok,akkor abba nálam az ablakpucolás is beletartozik.

A sorrend:leszedem a függönyöket beteszem mosásba.Addíg megpucolom az ablakokat,aztán a rendetlenséget összepakolom,majd mindent letörölgetek a lakásban.Lejár a mosás,visszateszem úgy nedvesen a tiszta függönyöket.Jön a porszívózás,és végül a felmosás.

Egy teljes nap nekem sajnos,mert 145 nm-ert kell tisztára nyalnom....

2010. jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na a szennyest összeszedem mendenmerröl,kivalogatom,es elinditom a mosogepet.

Mig a mosogep megy,addig irany a konyha es a szennyes edenyeket bepakolom a mosogatogepbe,rosszabb esetben elmosogatom kezzel.

Ezek utan a haloszobakban leszedem az agynemühuzatot,es kinyitom az ablakokat,az ajtot bezaarom,nehogy a nappaliba jöjjön a hideg.

A wc.be öntök egy jo adag domestost azt hagyom allni.

A szemetest kicserelem,leviszem.

Mikor a mosogep lejart gyorsan teregetek a többi ruha is me a mosogepbe.

Aztan nekiallok vizköoldoval a kadunknak,a csaptelepeknek.

Majd kisurolom a mar domestosban azott wc-t,felmosom a csempet,kinyitom a szellözö ablakot.

Ezek utan a konyha:

A mosogatogep lejarta utan kipakolok,elpkolom azbedenyeket a helyükre,letörlöm nedves ronggyal a szekrenyeket,a konyha asztalt letörlöm,friss teritöt teszek fel,a csapot,illetve a mosogato kagylot kitörlöm,felmosok itt is,es itt is megnyitom az ablakokat.

Aztan a nappali:Nappaliban minden fecnit ami nem kell kukaba lökök,aztan porszivozok,port törlök,felmosok,szellöztetek.

A haloszobakban a matracokat kiporszivozom,rahuzam a friss agynemühuzatot,felmosok,tükrös szekrenyt megtakaritombezarom az ablakokat,legfrissitözök,es befejeztm a munkamat,ja a folyoson is felmosok termeszetesen.Minden mososzer stb lidl-bol w5 markaju,olcso de jo.

2010. jan. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, én kapkodok össze-vissza, mint aki megkergült.

Aztán, amikor semmire se haladok, igen, ez a módszer vált be, mindennap egy helyiség és slussz. Ablakpucolás, függönymosás egyidőben.

2010. jan. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha már nagyon nagy a kupi, akkor pl nálunk bazi nagy a lakás, ezért én összepakolok mindent, rendbe, aztán keresek neten egy takarítónőt és azzal együtt takarítok, az tök jó mert akkor nem egyedül kell, ilyen 6-800Ft-os órabérben dolgoznak általában :) így hamarabb kész van, meg amit nincs kedved, azt ő letakarítja :)
2010. jan. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kedves utolsó,lehet,hogy sokkal jobb takarítónővel dolgozni,vagy csak ő dolgozik,szerintem minden háztartást vezető nő erről álmodik,csakhogy nem mindenki tudja megtenni,hogy ezt megfizesse.Örülj neki,hogy neked van erre lehetőséged.
2010. jan. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A-től Z-ig mindent kipakolok, a szekrényeket elhúzom, a porfogókat leszedem, szőnyeg felszed, függöny leszed. Ablak lemos, függöny kimos, szekrények kipakol, kitöröl. Felmos, porszívóz, porfogók lemos, száradni hagy, aztán apránként mindent vissza a helyére. Egy szoba esetén kb 3 nap, mire tényleg rend lesz.
2010. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!