Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Minden gyesen lévő anyuka...

Minden gyesen lévő anyuka elkényelmesedik?

Figyelt kérdés

Lassan két éve lakom párommal anyóséknál és ő egy turbó asszony nem telik el nap hogy ne dolgozgatna valamit vagy a házban vagy a ház körül vagy a kertben.

Én hozzá képest lusta disznó vagyok, vannak napok hogy néha túl teljesítem de van mikor nem csinálok semmit a gyermek mellett.

Sok dolog van amihez nem lehet hozzá nyúlni, mert én nem értek hozzá, ő akarja egyedül csinálni.

Vannak dolgok amiknek a helyén kell maradniuk.

Ha takarítok valahogy nem látszik.

Nem azért mert nagyobb a rendetlenség, hanem mert amúgy is minden rendben van mindig.

Ablakpucolás én még nem látom retkesnek hogy hozzá álljak, de anyósom már azt megtakarítaná azért hogy csináljon valamit.

Bevallom tegnap úgy elnyomott a meleg nem csináltam semmit.

Régen amikor egyedül éltem az volt a jó élet, mindig váratlanul jött valaki hozzám és ezért mindig rendet tartottam.

Már rosszul voltam ha volt annyi időm hogy leültem tv-t nézni.

Munka helyen dolgoztam!

Most meg itthon vagyok gyesen és egy kényelmes ember lett belőlem.

Miért?

Lehet hogy nagy divat lett a számítógép és ha tehetem leülök mert a közelben van?

Megpróbálok mától aktívabb lenni, mert én is jól érzem magam ha csináltam olyat ami látszik is és utána nyugodtabban elégedetten ülök a gép elé is.

Kérdés továbbra is az hogy sok anyuka elkényelmesedik ha otthon van a gyermekkel?



2014. júl. 16. 08:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálam is rendszeresen úgy megy el a nap hogy semmit nem csináltam (mármint házimunka terén).

Az a baj hogy mivel nem dolgozom, nem járok sehova így mindig mindent halogatok mert tudom, később is ráérek. Aztán azon kapom magam hogy megint nem csináltam semmit. :(

Szóval kb úgy telik el minden hogy végig gondolom hogy mit kéne csinálni. Mire ezt megteszem, kezdődik valami a tv-ben, megnézem mert hát ráérek. Vége a műsornak, akkor jön a iszok egy kávét és neki kezdek, de vagy gyerek hív játszani, vagy jön egy telefon. Aztán megint vagy a tv vagy eszembe jut hogy valamit megnézzek neten, aztán így szépen elmegy a nap.

Na meg vannak mumusok, mint pl a felmosás. Ilyen melegben semmi lelki erőm neki kezdeni.Télen meg az a bajom hogy nehezen szárad a linoleum, majd fél óra, és a családból senki nem képes ennyit megülni a szobában míg a nappali, konyha felszárad. :)


Amikor dolgoztam nem így volt. Este amikor haza értem elmosogattam, felsöpörtem, beraktam egy mosást (azt reggel indulás elött teregettem). A portörlést, meg az ablakot meg megcsináltam ha szabadnapom volt, mert tudtam azt hogy legközelebb csak 1-2 hét múlva lesz rá alkalmam.


Mivel nálam nem csinálja meg senki, így muszáj vagyok kicsit jobban aktivizálni magam. De ésszerű határokon belül. Régebben olyan voltam hogy egyszer rám jött az 5 perc, akkor két nap alatt úgy kitakarítottam mindent hogy szó szerint patika tisztaságú lett a ház, viszont olyankor minden nap mindent végig takarítottam mindent. Amibe 2 hét után bele untam, mert igazi látszatja ahogy te is írod nem volt, akkor meg belustulok és 2 hét után szalad a ház. Olyankor nehéz megint rávennem magam.

Most próbálom azt csinálni, hogy minden reggel még mielött elkezdenék lustálkodni valamit megcsinálok. Tegnap reggel pl a fürdőt, ma a konyhát, holnap jön a nappali és így tovább. talán ezt már fogom tudni tartani.

2014. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!