Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti mennyi időt töltötök...

Ti mennyi időt töltötök naponta házimunkával? Milyen rendszer szerint csináljátok?

Figyelt kérdés
Kezdő "háziasszony" vagyok, 19 éves, most költöztem össze a barátommal. Nem igazán megy még ez a takaritósdi, gyakran 3 napig állnak a koszos edények a konyhában, aztán mikor nekiállok elmosni, ott állok két óráig a csap előtt és súrolok.. Bele kell még rázódjak,de egyenlőre nem tudom hogyan osszam be az időmet. Ti hogyan csináljátok? Naponta mennyi időt töltötök rendrakással, mosogatással, törölgetéssel, stb? Milyen gyakran porszívóztok? A válaszokat előre is köszönöm :)
2014. júl. 27. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Heti 1x porszívozok, mivel nem csinálunk nagy koszt. Ha saras idő van, akkor többet, mert akkor bicajjal felhordjuk. Akkor van felmosás, a wc-t letakarítom, a fürdőt is. Tűzhelyet, amikor szükséges. Mindennap mosogatok, mert nem bírom elviselni a szagát 1 nap után :D nah meg rászárad, ha meg nem szárad rá, mert beáztatom, az irtó büdi. Nem törölgetek, hagyom megszáradni.


Hétfőn van nagymosás, mert akkor nem dolgozok, akkor az egy heti ruhákat mindent kimosom (kis albérletben élek, így bőven elég heti 2 napot kerülgetni a szárítót).


Más valamire kiváncsi vagy? :D

2014. júl. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát,ezt így napi szintre nem tudom lebontani.3-an vagyunk,2 felnőtt meg egy 6 éves.Hétvégén takarítunk rendesen,porszívózás,felmosás,fürdő tisztítás.Porszívózni,ezen felül,ha szükséges mert saras az idő v. behordjuk a kertből természetesen végigszalad valamelyikünk. Mosni egy héten 2-3 adagot szoktam,mikor hogy.Főzni hétvégén főzök,hétköznap csak egyszerű kajákat,ha van kedvem,pl.sajtos-tejfölös tészta szintű dolgokat.A porszívózás és ha kell a portörlés,szemétkivitel,az a férjem feladata.Főzni nem tud.A mosáshoz-teregetéshez nem engedem,azt "szeretem" én csinálni,a fürdőt és a felmosást is.A mosogatás a mosogatógép feladata.Én annyira utálok mosogatni,hogy a férjem meglepett eggyel pár éve a szülinapomraRendrakás...hát,igazándiból mi nem vagyunk rendmániásak,tehet pl.nem zavar,ha újság van az étkezőasztalon és a " kupit" inkább a gyerek csinálja.A szennyesbe és a mosogatógépbe mindenki beletalál még a lányunk is,így ez a dolog nem veszi el az időmet,hogy más helyett pakolok(kivéve a gyerek :-) )A párod nem segít? Tessék beosztani és elosztani a feladatokat :-)
2014. júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes amit a kérdező ír, kb egy Marsról lepottyant emberi képződmény jut eszembe róla így első körben.

Úgy néz ki,mintha annak előtte soha semmilyen körülmények között nem közelítette volna meg a konyhát vagy bármely koszos helyiséget,de főleg nem ment a közelébe a tisztító szereknek.

Fura,hogy ilyen emberek még vannak. Ha mást, azt szokták látni az emberek,hogy más (anyád) hogy csinálja...de ha nem hát nem.


Mosogatás:


reggeli -tálcáne szünk,tehát kidobálsz róla mindent,letörlöd és kész-de ha 2 kistányéron esztek akkor bele a mosogatóba.

ebéd- elkezded a tejfölös csirkepaprikást nokedlival.

vágódeszka, kések, kanál, habaráshoz tálka,kanál, mennek a mosogatóba+ a reggelizős cuccokat egyben elmosod.

Amíg rotyog a koszt nekiállsz a nokedlinak.

HA meg van a majszos edényeket szintúgy elmosogatod.

Ebédeltek.

A szennyest beáztatod!!(mert nem akarsz két órán át folyó csapnál suvickolni) és megvárhatod vele a vacsorát,ahol ismét elmosod a két étkezésből megmaradt tányérokat,evőeszközöket. (ebéd+vacsora).


Ennyi.


Amíg rotyog az ebéd én felszoktam mosni a konyhát és a folyosót, ha van mit,akkor kimosok közben. berakni a ruhát 2 perc, kiteregetni 10 perc. Mire megebédeltünk és elmosogattam (én nem mindig várom meg vele a vacsoraidőt) addigra kész a mosás is és lehet teregetni.


HA vendégség jön távozásuk után mindig párom összeszedi a mosogatni valót és pedig elmosogatok. Olyan nincs,hogy másnapig vagy napokig(???!!) álljon a retek a mosogatóban....pedig nem vagyok tisztaság mániás...


HA máshogy nem megy, mindenből legyen 4 darab. 4 lapos, 4 mély, 4 kistányér, 4 kanál, villa...stb. Hidd el, kevesebb mint 2 nap alatt bekoszolódik minden és kénytelenek lesztek mosogatni ahhoz,hogy enni/inni/készíteni tudjatok bármit is.

2014. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úristen, ennyit mosogatni O.o
2014. júl. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az első kettő válaszolónak nagyon köszönöm, aranyosak vagytok, és hasznosak, ilyen válaszokra vártam. :)


A harmadikat inkább el sem olvasom, paraszt vagy.

Nem vagyok hülye, elkényeztettek és lusta vagyok. Ezen próbálok változtatni, azért tettem fel a kérdést, hogy ehhez segítséget kérjek. Szerintem ez 19 évesen még nem késő.

2014. júl. 28. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!