Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Rendszeresen takarított...

Rendszeresen takarított lakásról van szó, kisgyerekekkel. Lehet, hogy a szokásos porszívózással kitakarítom a bolha petéket? Vagy az kevés nekik?

Figyelt kérdés

Egy napig volt bent a macska bolhásan, aztán megfürdettük, de még utána is előkerült egy-egy bolha.

Mennyire aggódjak?

A gyerekek miatt nem akarnám körbefújkálni a lakást, utána minden egyes játékot törölgetni kéne…. :S


2014. júl. 29. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Biokill? Én is gyerekkoromban jártam így. Kaptam egy macskát, a lakásban akartuk tartani és így a szobámban lett elszállásolva, pár nap múlva bolhák százai ugráltak a parkettámon! Mi valami porral szórtuk be és pár napig úgyhagytuk. Kisgyerek mellett nem is tudom mit és hogy. Egyszer barátnőm járt úgy, hogy több hétig sem tudta az ágyából kiírtani, többszöri ágynemű csere sem segített, végső elkeseredésében Kemotox-szal fújta be az ágyát, na azért én nem mertem volna.

A porszívózás mindenképp jó ötlet szerintem, ha meg csípések jelennének meg rajtatok, akkor jöhet a "B terv", valami vegyi eredetű.

2014. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell vegyszer! Mindent moss ät ecettel. Tökeletesen megöli a bolhäkat.
2014. júl. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ha a szőnyegre fújok valamennyi ecetes vizet, és rajtahagyom, az hatásos lesz?

Egyébként is használok ecetet takarításhoz, csak nem tudom, hogy a bolhák ellen elég hatásos-e.

2014. júl. 29. 15:52
 4/7 hell-ikon ***** válasza:

Nettó hülyeség, hogy az ecet öli a bolhákat. Nem öli, csak riasztja, addig amíg a szaga érződik aztán kalap-kabát. Ha rám hallgatsz, akkor nem bűvészkedsz vele, mert az eredmény az lesz, hogy az egész lakást ellepik a bolhák. A macskát tessék kezelni, tenni rá valamilyen cseppet vagy nyakörvet bolhák ellen. Peték és porszívózás... nos, ez attól függ milyen gyakran porszívózol főleg így nyáron... Ugyanis, ilyen 25 fok feletti hőmérsékleten akár 2-3-4 nap alatt is kikelnek a peték, tehát ha van ilyen sűrűn porszívózva akkor van némi esélyed megszabadulni tőlük. Ha mást nem is, de legalább rendszeresen flóraszeptes felmosást mindenképp ajánlanék az esetlegesen megmaradó peték pusztítására, mégha nem is akarod vegyszerrel telezúdítani a lakást.


Én hónapokig küzdöttem a bolhákkal az ilyen "okos" tanácsokra hallgatva, hogy ecet, meg fahamu, aminek az eredménye az lett, hogy mindent elleptek a dögök. Nem más ez mint bűvészkedés. Meguntam és megvettem a megfelelő szereket, át és kimostam mindent, de tényleg mindent és most talán (TALÁN) látom a fényt az alagút végén.


Annak fényében, hogy a bolha évekig képes életben maradni anélkül, hogy vért szívna (mert ahogy a szúnyognál, úgy neki is csak a szaporodáshoz van szüksége vérre) pl.szekrény mögött esetlegesen levő porral tökéletesen el van huzamosabb ideig, én a helyedben nem kockáztatnék.

2014. júl. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valamennyit segít a porszívózás, de kétlem, hogy elég lehet. A legjobb az lenne, ha a cicára tennétek bolhairtó spot-ont, ami minden bolhaállapotra hat. Ez a környezetben lévők ellen is hatásos ha még nincs nagy invázió, 1-2000 forint és a cica is védve van a dögök ellen egy időre.

Ha már nagyobb a gond, ami szőnyeg mellett megesik sajnos, akkor vegyél neostomosan ampullát, és azzal fújd le a szőnyeget, a gyereket meg vagy zárd ki onnan addig, vagy ha már elég nagy, mondd meg neki, hogy oda most ne menjen. Ahol lehet, jó erős domestossal moss fel, valamennyire az is jó. Nem hiszem amúgy, hogy a gyerek ártalmas dózis mérget kapna ennyitől, bolha méretű dolgokra van kitalálva, nem gyerekre. Nem kell túlaggódni, kisebb kárt okoz a szer, mint ha összecsípik a bolhák, hidd el. Gyerekkoromban volt nálunk bolhairtás, panelban csótányirtás, kertesben volt egércsapdától kezdve minden, mégis felnőttem és semmi bajom nem lett. Viszont ha egyszer elszaporodnak a bolhák rendesen (amihez nem kell sok idő) akkor az egyetlen hatásos módszer, ha felgyújtod a házat mindennel együtt. :D

2014. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

tehát kössek biztosítást, és béreljek fel egy gyújtogatót? :D


Még nincs invázió, de nem várom meg, hogy legyen, kipróbálom ezt a Neo izét, és domestossal mosok fel.

2014. júl. 29. 17:41
 7/7 anonim válasza:
Szia. Mi a Fressnapfban vettünk egy fehér dobozon zöld-sárga matricájú írtót szagmentes és gyerekre sem veszélyes. Befújtam vele a parkettát-ágyat stb el is tűntek a bolhák. A nevét sajna nem tudom de ez az egy ami így néz ki. A nagyobbat vegyétek alaposan fújd be vele. Nekünk használt.
2014. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!