Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha a szelektív gyűjtőkukák...

Ha a szelektív gyűjtőkukák között nincsen fémhulladéknak valóm, akkor melyikbe dobjam?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert el tudom képzelni, hogy a szelektívet is válogatják, sőt vannak olyan helyek, ahol a műanyagot és a fémet egy szelektív kukába gyűjtik. Szóval nem tudom, hogy milyen technológiát alkalmaznak ürités/elszállítás és feldolgozás során, és hogy létezik-e többféle technológia? A kommunálisba gondolom káros, ha rakom, mert azt biztos nem fogják újrahasznosítani, de talán a papír, üveg vagy műanyag felhasználása során a fém maradékot ki szokták szedni és azt szelektíven továbbadják, nem?

2014. aug. 5. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Annyira ne vedd a szívedre ,hogy még gondot is okozzon.

Dobd a vegyesbe ,azt is megválogathatják még .

2014. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szeretném, ha olyan válaszolna, aki ismeri a technológiát, nem tanácsokra van szükségem, előre is köszönöm
2014. aug. 5. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk egy kukába megy a műanyag és a fém (ez az előírás), később szétválogatják. Mindent átválogatnak újrahasznosítás előtt, muszáj is, hiszen nem mindenki dob jó helyre mindent.
2014. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ezt én is írtam, de nem tudom, hogy

1) ahol nincs ráírva, ott is szétválogatják-e?

2) hasznosítják-e a műanyag szemét közé keveredett fémet, vagy kidobják

2014. aug. 5. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!