Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akik dolgoznak napi 6-8 órát...

Akik dolgoznak napi 6-8 órát egy munkahelyen hogyan tudják a háziasszonyi teendőiket elvégezni? Mikor és hogyan csináljátok, hogy rend van otthon, van kaja és bármikor fogadhattok vendéget?

Figyelt kérdés

Én tanár vagyok, tehát reggel fél nyolctól délután sokáig a suliban vagyok. Mellette még egyetemre is járok levelezőn.

Sokszor úgy érzem,hogy összecsapnak a fejem fölött a hullámok, és megzakkanok.


kérlek adjatok tanácsot


2010. jan. 12. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy élek, ahogy Te!

Suli, munka (utazás), hobbi!

és azt érzem, amit Te! A hullámok...

Igazából nem tudok tanácsot adni, de ha az vígasztal egy picit, én nem tudok bármikor vendégeket fogadni :))) ha érted...

2010. jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor együttérzel velem :-(
2010. jan. 12. 17:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én reggel fél 6-tól este 6-ig dolgozom, mellette főzök, mosok, takarítok. A lényeg - már rájöttem - hogy ne hagyjam elfajulni a dolgokat. Reggel azért kelek 4-kor, hogy legyen egy fél órám elpakolni, mosogatni, tehát minden reggel úgy megyek el otthonról, hogy nem érint kellemetlenül, ha valakivel jövök haza. (Ez mindig is a rémálmom volt) Takarítani egy héten egyszer szoktam, a főzés meg hétköznap gyorsan elkészíthető kaja (lehetőleg 2 napra), hétvégén meg az időigényesebbek. 6 éve élem ezt az életformát, megszoktam, és beletörődtem, hogy nem áll minden haptákban. Már attól sem dől össze a világ, ha egy-egy hétvégén csak porszívózok, nem törölgetek le, hanem inkább a férjemmel vagyok a fennmaradó időben. Nem vagyok egy házitündér, de nem is akarok az lenni. Ja, és a férjem is rájött (magától!!!) hogy ha besegít a házimunkába, több időnk van egymásra, tehát nem esik nehezére felporszívózni, elmosogatni, mosógépet elindítani, és egyéb apróságok. Másképp nem megy.
2010. jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok háziasszony, legalábbis a nememet tekintve, de egyedül élek és vezetem a háztartást, szóval vannak tapasztalataim. Két szabályt tudnék mondani. Az egyik, hogy tudomásul kell venni, hogy nem lesz mindig minden tökéletes. Ahhoz, hogy tökéletes legyen minden vagy az kell, hogy az egyik szülő ne dolgozzon, csak a háztartást vezesse, vagy pedig, hogy legyen egy cseléd otthon. És miután beletörődtél abba, hogy nem lesz tökéletes körülötted minden, utána prioritásokat kell felállítani. Mi a fontos, és mi hanyagolható? Fontos az internet, a sport, a hobbi? Akkor hajrá, csak ne csodálkozzak, ha kosz lesz otthon, és éljek együtt vele. Legalábbis bizonyos határok közt, de a határokat is nekem kell magamnak kijelölni. Vagy pl. nekem fontos a főzés, mert műkaját nem eszek meg, ez megint csak időt vesz el valamitől. Ezeket kell így magadban lejátszani, és akkor kialakul egy olyan modell, ami csak úgy havonta egyszer-kétszer omlik össze, és ez még nem olyan rossz.
2010. jan. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ez baromi nehéz lehet, de nem a takarítás miatt, hanem inkább a tanulás természetesen, és a főzés az időigényes.

ha egy lakás szinten van tartva, szerintem heti 2 óra alatt rendbe lehet hozni. ezt elvégezhetik a családtagok is, ha ketten végzik, fejenként 1 órás munka.

a kaját lehet esetleg kínaiból hozni vizsgaidőszakban, az viszonylag olcsó.

ha nagyobbak a gyerekek, akkor ők is vagy a férj is elkészítheti a reggelit, hidegvacsorát, mosást.


igazából "csak" a gyereknevelés szenved hátrányt, nem a házimunka, csak ki kell osztani a munkát mindenkinek.

2010. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja, bocs, azt nem írtad, van-e gyerek, férj.

elkalandoztam. :D

2010. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy mindennap csinálok valami kis apróságot. Egyik nap csak a port letörölgetem kb. 40 perc alatt. Másik nap felporszívózok, felmosok. A lényeg hogy megpróbálok mindennap legalább egy fél órát csak a házzal foglalkozni, így nem marad annyi hétvégére. Már régen eldöntöttem, hogy a hétvége nekem is hétvége. Elég akkor a főzés. Szóval hétvégén max. másfél órát takarítok, de nincs is nagy kosz. Persze, nálunk még nincs gyerek. Ha lesz, akkor nem lesz hétvége!:)

Igaza van annak, aki azt írta,hogy el kell fogadni, hogy valami nem tökéletes. Az elején engem is zavart a legkisebb porszem. Ma már nem. Nincs kosz, de kapok idegbajt, ha egy szem morzsa van a padlón, vagy éppen csak délután tudom elmosogatni a reggeli csetrest. Anyukám erre mindig azt mondja, hogy sajnos úgysem csinálja meg senki helyettem.:)

2010. jan. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!