Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan csináljátok, hogy...

Hogyan csináljátok, hogy krumplisütéskor az olaj ne fröcsögjön ki, és ne égjen rá a tűzhely oldalára?

Figyelt kérdés
Nem győzöm súrolni a gázt, mert ráég a kifröccsent olaj. A hideg zsíroldó is alig hozza le.Praktikusabb olajsütőt használni? De az meg sok áramot fogyaszt, és tovább tart, míg kisül benne a hús, krumpli...Érdekes amúgy, mert a gáz 2 oldala mellett bútorok vannak,közte szigetelés, de még így is rámegy valahogy...Zsíroldásra milyen más praktika van még?
2010. jan. 15. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

1. mélyebb edény használata

2. ügyelni arra, hogy se a krumpli, se a husi ne legyen vizes, amennyire csak lehetséges

3. lehet kapni ilyen fröcsögés gátlót, ami úgy néz ki, mint egy tollasütő :) sűrű fém szita az egész, azt rá lehet tenni a serpenyőre

4. amikor kiveszed, vagy beteszed a cuccot, lejjebb veszed a gázt

5. a letisztításhoz én zöld L.O.C. löttyöt használok a konyhában. Elég könnyen lehoz minden cuccot.

2010. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi.Az a márkaneve ,hogy L.O.C. ez zsíroldó,és hol lehet venni?
2010. jan. 15. 15:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Tepsiben süsd a krumplit olaj nélkül.

Finomabb és egészségesebb :)

2010. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Az igaz, csak úgy tovább tart...:)
2010. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez az Amway terméke, nagyon sokáig elég, nekem kb egy évig kitart, az árát most így fejből nem tudom.

[link]

Ezen az oldalon a 3. kép. Ha érdekel, estére megkérdezem neked az árát is.

2010. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

sütés előtt a megtisztított, megmosott burgonyáról leitatom a nedvességet egy konyharuhával.


azt is lehet, hogy ha bedobod a krumplit, gyorsan ráraksz egy tetőt arra az időre, amíg fröcsög.

2010. jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az jó lenne ,fontos az ára is:) ,köszi a választ.
2010. jan. 15. 16:22
 8/10 anonim ***** válasza:
bocs, a kérdésre még nem válaszoltam: én folyékony súrolóval csinálom a tűzhelytisztítást, és forró vízzel. ez nekem feloldja, leviszi.
2010. jan. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem, 1500 Ft az ára. Ebből elvileg 2 litert lehet csinálni, én hígabbra szoktam, így van, hogy 3-4 liter is kijön.
2010. jan. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha lesz rá módod szerezz be egy olajsütőt és többé nem lesz ilyen jellegű gondod. Az L.O.C-t én is használom általános tisztításra és kiváló, bár túlhigítva veszít a minőségéből, de csak ajánlani tudom.
2010. jan. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!