Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Villanytűzhely avagy gáztűzhel...

Villanytűzhely avagy gáztűzhely? Előnyök, hátrányok? Rezsi különbség érdekelne!

Figyelt kérdés
Eddig gázos volt, most építkezünk a villanyt javasolták, milyen, jobb, rosszabb? Költsége?
2014. aug. 26. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Az idős szüleim nem kevés pénzért beköttették a gázt. Aztán kiderült hogy a gáz csak az órát tekeri, fűtőértéke pocsék. Ez vízmelegítéskor is jól látszott.

Aztán a javaslatomra villannyal helyettesítették a szükséges éjszakai meleget (nappal vegyes tüzelésű kályhával fűtenek). Az áramszámla kevesebb volt mint a gázszámla és szénmonoxid mérgezés vagy robbanásveszély sincs. Még a gáz kiköttetésén is gondolkozunk, mert alapdíja van a semmiért.

2014. aug. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Ez elég fura hogy az áram olcsóbbra jött ki, mert minden számítás szerint messze a gáz olcsóbb. Persze sok kérdés van. Milyen gázkészüléket használtak a nagyszüleid, milyen hatásfoka volt azoknak, mikor mennyit segítenek rá vegyes tüzeléssel, milyen volt a tél, mert a tavalyi nem irányadó... stb.


Nos, 1 kWh áram ára 40 Ft körül van. 1 MJ gáz pedig 2,4 Ft körül. Pontosan át lehet váltani, de 1 MJ kb. 0,277 KWh, tehát ha az áramnak kedvező ráhagyással is számolunk 4 MJ gáz ki kell tegyen 1 kWh áramot. Tehát (újabb ráhagyással az áram javára gázból 1 kWh energia 10 Ft -ba kerül, ugyanez áramból 40 Ft.


Ebből az látszik, hogy az energia ellátáshoz gázt használni a jelenlegi árak mellett 1/4 áron lehet az áramhoz képest.


Innentől fogva ebből a 4 -szeres árelőnyből lehet garázdálkodni. Az áram bármilyen fűtőszállal közel 100% -os hatásfokkal kihasználható (villanytűzhelynél lehet veszteség a melegítésben), a gázkészülékeknek ennél rosszabb a hatásfoka. A modern kondenzációs kazánoknak egész jó, a régi konvektoroknak meg sokkal rosszabb ha fűtésről beszélünk.


Végül mindegyiknél hatékonyabb a vegyes tüzelés (ha nem tüzépi áron kell megvenni a fát, mert akkor már egy jó kazánnal felhasznált gáz versenyképes).


Lehet még finomkodni, mert az indukciós főzőlapokkal, hőszivattyús rendszerekkel lehet növelni a hatásfokot.


Ez az én véleményem, nálunk elektromos tűzhely van, megvenni és bekötni sokkal olcsóbb mint a gázt, jól lehet szabályozni a hőfokot, de valamivel drágább használni. Én így látom.

2014. aug. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
83%

Ha az építkezés során egyébként is be lesz kötve a gáz, akkor célszerűbb a gáztűzhely. A legjobb a kombinált, aminek a sütője elektromos, felül a gázégők. Ezekben jobban lehet sütni.


Rezsi: ha amúgy is bent lesz a gáz, akkor a második válaszoló már leírta, hogy olcsóbb a gáz.


Előnyök: a gáz fokozatmentesen állítható, míg a villany ki-be kapcsolgatással dolgozik. Amikor valamit sokáig kell főzni kis lángon, akkor ez nagyon hasznos tud lenni.

1-2személyes kotyogós kávéfőző esetén (ez szintén valós példa) megint csak a gáz jobb, mert nem létezik olyan kicsi főzőlap, ahol a 80% energiát ne a homályba küldenéd.


Kétségtelen, hogy a villany divatosabb, és talán kevésbé veszélyes, de a családom eddig meghalt tagjai természetes úton távoztak, nem gázrobbanás/mérgezés útján.

2014. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is a gáztűzhelyt javasolom, de mindenképpen villanysütővel. Nekünk most kerámialapos tűzhely van. Nem mondom, hogy annyira borzalmas, de

- várni kell ugye amíg felmelegszik (a gáz meg egyből melegít)

- ha ráfolyik és leég valami, akkor a Jézusmária is csak 2 óra alatt kapirgálja fel róla teflonos kaparóval

- a tűzhely mondja meg, hogy mekkora edényt tegyél rá. Ha kisebbet raksz, mint a lap, akkor pocsékba megy az energia, ha meg nagyobbat, akkor csak a közepét melegíti.


Ha a gáztűzhelyben van szikráztató (és mostanában már kb. mindegyikben van), akkor meg semmi kényelmetlenség nincs benne, nem kell a gyufával szórakozni.


A sütő viszont tényleg legyen villany, az sokkal jobban süt, a gázzal elég nehéz, van, hogy csak éget.

2014. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Gáz előnye főzésnél, hogy nem kerül bele az a negatív hatású energia ami az indukciósnál. Ez nem olyasmi amit azonnal megérez egy átlagember, viszont jó befektetés az egészségbe.
2014. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
főzőlap mindenképpen gázos jobb, sütőről sokan mondják hogy a villanyt egyszerűbb kezelni, nekem volt mindkettő, és a gázosban is ugyanolyan szépen megsütöttem bármit. szóval ha eddig gázos volt, és tudtad kezelni ne válts.
2014. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sok oldalról kaptam hasznos infókat. Nekem eddig gáz főzőlap volt és villany tűzhely, csak új házat építünk és a gáz főzőlap miatt nagy szellőzőt kell beépíteni a falba, ahol ugye távozik a meleg, azaz jön be a hideg is, így a gázszerelő mondta gondoljam meg a villanytűzhelyet, akkor nem kell a falba szellőző rés. Hát ha váltanék, akkor ezért, hogy ne menjen ott meg ki a meleg... De hozzáteszem nem szívesen mondok le a gáz főzőlapról, ezért kérdeztem milyen a villanytűzhely.
2014. aug. 26. 22:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Főzés szempontjából tudok annyitmondani, hogy a gázsütő sokkal nehezebben kezelhető, mint a villany - villanysütőnél könnyedén tudod követni a pontos sütési hőfokokat, általában van külön allul-fellül sütés, légkeverés - ha sok sütit sütsz, ez a jobb. A tűzhely résznél pont fordítva van, a lángot jobban tudod szabályozni, mint a főzőlapot, és elvileg gazdaságosabb is.
2014. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a villanytűzhely a legjobb. Volt gáztűzhelyem is, na a mostani gázzal azon főzni kész rémálom volt. Volt hogy negyed óra alatt forrt fel a víz rajta, míg a villanytűzhelyen percek alatt megvan, nem is égnek le a dolgok, nekem öröm használni. Sokkal könnyebb takarítani is, csak ráfújok egy kis ablaktisztítót és letörlöm, és máris csillog villog.
2014. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én mindenhol azt olvastam, hogy a sokat főzőknek az indukciós a legjobb megoldás. Azért nekik ajánlják, mert jóval drágább, viszont mivel sokat használják ezért náluk sokkal hamarabb megtérül. Ha nem probléma, hogy előre többet kell kifizetni, akkor én is azt választanám. Álom rajta a főzés. Baromi gyors! Takarékos, mert közvetlen az edény melegszik. Soha nem ég rá semmi, mert nem olyan meleg. Alig van mit takarítani a gázhoz képest. Nincs rács, meg ilyen olyan szarok.


És nem igaz, hogy több tízezres edénykészleteket kell rá venni. Még öreganyám régi zománc fazekai is jók rá. Az ikeában a legolcsóbb edény is. Szerintem manapság a piaci gagyin kívül minden jó már rá, nem olyan újdonság az már.


Villanytűzhelynél szerintem csak erről érdemes beszélni. A sima kerámia lapos is rengeteget fogyaszt, a vasmagosat meg hagyjuk, az kész katasztrófa!


A gáz SZAR. Lehet nem mindenhol, de én az indukcióson annyi idő alatt egymás után felforralok zubogásig a legnagyobb fazékban KÉTSZER is vizet, míg a gázoson ugyanannyi víz még csak annyira volt meleg, hogy még mindig bele tudtam tenni a kezem... csak azt bánom, hogy nem cseréltük ki hamarabb. Két éve állt a szekrény tetején a lap, mire egy éve berakták.


A gáz sokkal kevésbé hatékony és még hosszabb ideig is tart. Ha olcsóbb is, csak kevéssel. FŐleg, hogy az indukkcióson az is mindegy, mekkora az edény, ez is takarékos, mert csak az edény melegszik!


Építkezésnél meg nem tudom milyen házatok lesz, de ha pl. nem gázfűtéses, akkor meg végképp be ne vezessétek a gázt egy főzőlap miatt. Akkor tuti nem lesz vele olcsóbb főzni. :)

2014. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!