Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tartsam tisztán a...

Hogyan tartsam tisztán a szobámat?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, 17 éves fiú vagyok, szeretem a rendet. A szobámban nincs soha rendetlenség, minden a helyén van. Gond azzal van, hogy hiába törölöm le a port MINDEN DÉLUTÁN mikroszálas portörlővel a szobámban estére ugyanannyi por van a bútoron, íróasztalomon. Perzsa szőnyeg van a szobámban, jah és van egy perzsa hosszúszőrű cicánk is. Nyár volt és nagyon hullott a szőre, minden nap szoktam fésülni egyébként, de mivel a szőnyegből kiszedni a szőrt másfél-két óra gumis ablaktörlővel (ez a leghatásosabb, ja és el is kopott rendesen a szőnyegen) szóval sokáig tart és nem tudom mindig csinálni.. :( minden másnap porszívozok MÉGIS minden csupa por, a szőnyeg macskaszőrös.

Milyen tippeket, tanácsokat tudtok adni ezen problémák megoldására?


2014. aug. 27. 18:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs megoldás. Én is mindennap törlöm a port, mégis másnapra ugyanolyan poros lesz. Vannak helyek, ahol erősebb a por. Esetleg szedd fel a szőnyeget.

A macskát ne a szobában fésüld, hanem a fürdőben vagy teraszon.

2014. aug. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
teraszon fésülöm a cicát, mégis hullik a szőre, ha lefekszik a szőnyegre inkább elkergetem szegényt, de semmi értelme mert átmegy a szobán és tiszta szőr... :(
2014. aug. 27. 22:22
 3/13 anonim ***** válasza:

A háziállatoknak ez a tulajdonsága :)


Nekem két yorkie-m van és egy masztiffom volt, ők is hullatták a szőrt rendesen :)

2014. aug. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Rakd ki a macskát.
2014. aug. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, te meg hord el magad!!!

Nem az volt a kérdés, hogy megmond mit csináljak te agyatlan barom!

2014. aug. 28. 14:10
 6/13 anonim ***** válasza:

azt senki nem mondta még itt a hsz-ekben, hogy dícseretes amit csinálsz :) akit ismerek 17 éves srácok mindegyike elvárja az anyjától, hogy vágja puccba a szobáját mert ők a valagukat is lusták megemelni a számítógéptől ^^


egyébként sokat segítene ha elvinnéd a szőnyeget tisztítóba...méregdrága, de tele van porral a szőnyeg. akármit csinálsz vele, akárhogy porszívózod...az egy pormágnes. két dolgot tudsz tenni ha ennyire zavar a por:

1. elviszed tisztítóba évente egyszer (otthoni tisztítás is megoldható egy normális takarítógéppel -nem a száraz-nedves porszívóval, amire az emberek azt mondják, takarítógép- de akkor is érdemes elvinned tisztítóba néhány évente, mert házilag nem fogod tudni elég alaposan kitakarítani)

2. kiviszed egy másik helyiségbe

nekem egyébként rongyszőnyegem van de khm havonta mosom a kádban, mert nem fér bele a mosógépbe, de legalább nincs nagy por a szobámban :)

2014. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, egyébként mindenben eltérek az átlag fiataloktól szerintem, érdeklődési kör is teljesen más, stb. :)

Sajnos tisztító nincs a közelben, szóval a házi praktikákra kiváncsi lennék. Ha megkérlek elárulnád mik ezek? :)

Köszönöm.

2014. aug. 29. 22:39
 8/13 anonim ***** válasza:

szerezz be Well Done szőnyegtisztítót (tapasztalataim alapján jobb, mint a Vanish) :) az előírt adagolás szerint adagolva sikáld át a szőnyeget.

én úgy szoktam, hogy 3-4-5ször átporszívózom előtte vagy ha van olyan hely ahova fel tudod dobni akkor porold át seprűvel (feldobod pl egy fémrúdra vagy faágra és jól elkalapálod egy seprűval :D) mert az jobb, mint a porszívó :)

előtte persze porszívóval és ilyen ragacsos hengerrel (vagy széles tagasztószalaggal, vagy épp a gumis ablaktörlőddel) érdemes cicaszőrteleníteni :)

2014. aug. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

az kimaradt, hogy ha Well Done-t nem sikerül beszerezni, akkor vagy Vanish vagy Vally fajtát keress....esetleg ami a Well Done-t is felül tudja múlni, az a Vorwerk szőnyegtisztítója de azt meg nehéz beszerezni :)

a lényeg, hogy ne por alapú szőnyegtisztító legyen mert a reklámokkal ellentétben közel se lehet velük olyan tiszta szőnyeget varázsolni, mint a vizes módszerrel

2014. aug. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Sajnos felszedni nem tudom a bútorok végett, úgyhogy a porolós módszer kilőve :/ előtte alaposan átporszívóznám, cicaszőrteleníteném, és utána szőnyegtisztítóval átmennék rajta, az úgy hatásos lenne? Ágyat, íróasztalt félre tudnám húzni, de sajnos a bútort nem. Így is megérné szőnyegtisztítóval vacakolni? És mivel kell a szőnyegbe dörzsölni? Kefével, vagy rongyal?
2014. aug. 31. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!