Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Háziasszonyok! Hogy tartsam...

Háziasszonyok! Hogy tartsam rendben a lakást?

Figyelt kérdés
Most költöztem össze a párommal, teljesen zöldfülű vagyok. Amíg otthon laktam is takarítottam, főztem, segítettem mindenben, de így egyedül a párommal, más, több, nehezebb. Nektek mi jut egy napra. Én egyik nap cillivillire takarítok, elég egy főzés és úszik a konyha, másnapra olyan mintha semmi nem történne, de hogy csinálom, hogy minden nap porszívózni kéne? Mindent csinálok mit otthon is, de itt valahogy olyan esetlennek érzem magam.
2014. ápr. 18. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ti mit hogyan csináltok, nálunk ez úgy van hogy heti 1 nap van takarítás, mosás: vasárnap. Akkor én rakom be a gépbe a mosni valókat, addig párom porszívóz, port töröl, stb. Én főzök, ha végez a takarítással akkor besegít a főzésben is. Hétközbe gyorsfagyasztott kajákat eszünk, vagy valami kajáldában eszünk, pizzát rendelünk, stb. Nekem egyáltalán nincs annyi dolgom sem mint akkor volt mikor anyummal laktam és mindig rám parancsolt hogy ezt csináld, azt csináld... ahhoz képest most nyugi van. :)
2014. ápr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Heti 1x nagytakarítás általában (kivéve ha saras idő van, mert akkor a sarat takarítom, meg persze ha valami kiborul stb...), heti 1x nagymosás, akkor rászánok egy napot, mindent kimosok, ami szennyes.

Amúgy meg naponta mosogatás, tűzhelytörlés, asztal letakarítás.

A többi meg (pl. mikró takarítás9 szükség szerint.

2014. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk csak úgy terem a por, meg a pókháló, úgyhogy heti legalább két porszívózás, portörlés, pókhálózás azért kell. Az előszobába, a konyhába, a fürdőszobába meg mindig bevisz valaki valami koszt, úgyhogy ott minden nap kell felseperni, felmosni. Persze a mosogatás is mindennapos, mert még ha valamikor nem is főzök, azért mosatlant mindig csinálunk.
2014. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
Reggel menj el bevásárolni, hazajöttél készítsd elő az ebédnek valót.Utána kezdj el takarítani a szobákban, fürdőben. Ha megfőzted az ebédet takarítsd ki a konyhát, és ha vannak ablakok a lakáson azt is. Utána mosás van teregetéssel, vasalás. Délután kapálás, fűnyírás. Este még egy gyors porszívózás oszt' jóvan. A komolyabb takarítás minden másnap van.
2014. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nah meg persze attól is függ mekkora a lakás, nálunk csak szobakonyha van.
2014. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hetente egyszer van "nagy" takarítás, mindent letörölgetek, felporszívózok, felmosok, wc-t, fürdőt, erkélyt kitakarítom. Ez kb. két és fél óra egy kétszobás lakásra.

A rendre pedig vigyázni kell, különben akár már másnap olyan, mintha nem is takarítottál volna. Konyhában minden főzés és mosogatás után letakarítom a tűzhelyet, pultot, kitörlöm a mosogató tálcát. A földre nem nagyon szokott lekerülni semmi. A mosogató és tűzhely előtt van egy szőnyeg, ha valami lekerülne, akkor az a szőnyegre megy csak kirázom.

Fürdőben, ha vizes lesz körben a kád, vagy a mosdókagyló vagy a tükör, azt letörlöm, hogy ne vízkövesedjen meg rajta, így a takarítás is könnyebb.

Cipővel nem mászkálunk be a lakásba, az előszobában levesszük, így nem hordjuk be a koszt.

Egy héten egyszer még pluszban felszoktam porszívózni.

2014. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Beraktam egy adag mosást, elindítottam a mosógépen. HA volt ruha a szárítón, leszedtem. Elmosogattam, kiporszívóztam. Kb addigra lejárt a gép, kiteregettem.

Fürdőszobát is kitakarítottam.


Általában nem szoktam 1 nap csinálni mindent, hanem rézletekben, ahogy eszembe jut.

2014. ápr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha már magadnak kell takarítani a saját lakásod az sokkal többnek és nehezebbnek tűnik mint ha csak be kell segíteni. :-)


Én már anya vagyok úgyhogy a gyerekek után duplán takarítok. Kutyánk is van.

2 naponta porszívózok,2 naponta mosok = szinte minden napra van vasalnivalóm :-(

Mosogatás az rendszeres utálom ha rendetlenség van.

fürdőt heti 2-szer takarítok.

söpörni felmosni minden nap.

portörlés igény szerint.

Alighogy elégedett mosollyal végignézhetnék a lakáson hogy minden patent rendben van, a 16 hónaposom már be is terítette a szobákat játékkal, az elérhető helyekről mindent leszórt... kezdhetem előről. S míg pakolok ő máshol szór szét mindent.

amúgy 4 szobás lakásunk van.

2014. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Mivel dolgozom napi 10 órát, egyetemre járok, és jelenleg 2 kutya van a házban, nem mondhatnám, hogy mindíg csillog a lakás, de nagyjából rend van. Napi kb.30 percet töltök takarítással, és minden hétvégén nagytakarítás. A lakás kicsi, egy szoba, konyha fürdő. Hétvégén a párom viszi ki a szemetet, ő porszívóz, és néha port töröl. Napközben felseprem, felmosom a házat, ez kb 10 perc, minden nap, mikor hazaértem. Este vacsi után elmosogatok, ez szintén kb 10 perc. A fennmaradó 10 perc vagy pakolgatás, vagy egy adag mosás bekészítése, és kiteregetése, vagy hasonló. Ne akarj mindent egyszerre megcsinálni. Inkább ozd be, hogy mikor mivel foglalkozol.
2014. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Imola Ágnes ***** válasza:
4-es válaszoló, ez így tényleg szép lenne, ha nem venne el a napomból 10 órát a meló:(
2014. ápr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!