Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel takarítsam a gyerekszobá...

Mivel takarítsam a gyerekszobában a bútorokat? A Domestost túl erősnek érzem, a meleg, szappanos vizet / bútorápolót túl kevésnek.

Figyelt kérdés
Jön a baba, szeretném a szekrényeket alaposan áttakarítani, mielőtt bekerül a szobába, illetve belepakolok. Sajnos jó régi szekrényekről van szó, bár jó állapotban vannak, és eddig is használatban voltak, tehát nem a pincében, hanem a lakásban tároltuk őket.
2014. szept. 1. 07:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a meleg szappanos víz még senkinek nem ártott. Ne vidd ezt se túlzásba, de a vegyszereket lehetőleg tartsd távol. Normál házi kosz mellett minden gyerek egészségesen nő fel. A szervezetnek időben kell megbarátkoznia a koszos külvilággal ahhoz, hogy ne hirtelen allergiás reakcióval válaszoljon minden szokványos szennyeződésre.
2014. szept. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nm lesz a gyereknek a Domestostól, ha letakarítod vele a bútor, legfeljebb örülhetsz majd, hogy nem minden ragad.
2014. szept. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
a domestostól nem lesz baj,a bacikat megöli és ott sem marad.esetleg domestos és utána átmész sima meleg vízzel a felületen.én is így takarítok a mai napig.de alapos szellőztetés kelleni fog!
2014. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Teljesen igaza van annak, aki azt mondja, hogy a túl sok vegyszer ártalmasabb, mint egyébként a normál házi kosz, nem is tervezek nagyon vegyszert használni a jövőben, de most, az első használatbavétel előtt szerintem áttörlöm vele, és meleg vízzel is átmosom.

2014. szept. 1. 10:20
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom milyen bútorok, de én a mieinkre biztos nem mennék rá Domestossal! Az nem bútorra van kitalálva, hanem budira, csempére stb. Ha nem fogdostad szaros kézzel meg ilyenek, akkor felesleges domestosozni. Valami bútortisztító, vagy jó meleg szappanos, esetleg mosogatószeres víz. Vagy ha nagyon fertőtleníthetnéked van akkor a DM-ben lehet kapni ilyen Denkmit márkájú pumpás fertőtlenítőt, az nem olyan horror áron van, mint a Sanytol és mindenfélére rá is lehet fújni, meg van törlőkendős verziója is, mint a babatörlő, azzal is áttörölgethetsz dolgokat. Én Domestost tuti nem használnék a bútoraimra. Büdös is.
2014. szept. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hát igen, fa, ezért vacilláltam. Mert műanyagot vagy fémet simán letörölnék vele. Annyit agyalok itt rajta, már rég túl lehetnék az egészen. :D

Ja, és nem, szaros kézzel igyekeztem nem fogdosni őket, viszont jót nevettem rajta! :))

2014. szept. 1. 11:00
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk is régi bútorlapból készült szekrények vannak a gyerekszobában.

Tettem egy kevés Domestost egy lavór meleg vízbe, és ezzel töröltem át mindent. Nem lett semmi baja a bútoroknak, és semmi másnak sem. És erős szag sem lett, mert olyan sokat nem tettem bele.

2014. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyereknél felejtsd el a Domestost. Enyhe ecetes víz éppúgy fertőtlenít, és nem büdös.
2014. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy felhigítod, hogy szaga sincs, akkor meg úgysem ér semmit.
2014. szept. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Nem csak akkor ér valamit egy dolog, ha szaga van, egyébként a kerdezőnek válaszoltam. Miért szól itt bele mindenki mindenbe?
2014. szept. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!