Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Én csinálok valamit rosszul...

Én csinálok valamit rosszul vagy a vasalómmal van a baj?

Figyelt kérdés

Kivasalok nagyon szépen mondjuk férjemnek 5 pólót, amit összehajtok egymásra teszem és úgy rakom be a szekrénybe. 2-4 hét elteltével, amikor venné fel, tiszta gyűrött mindegyik póló.

Azt hozzátenném, hogy eddig olyan szekrényeink voltak, hogy mindent lógattunk. De most már hajtogatnék, és őszintén, jól hajtogatom össze.


Mi lehet a gond?



2014. szept. 22. 09:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
tricity vasalóm van
2014. szept. 22. 09:44
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne rakd melegen egymásra, és ne túl sok legyen egymáson. Ha szépen hajtogatod, nem lesz gyűrött, legfeljebb a hónaljnál, az meg szerintem testmelegtől kisimul. Szerintem a vasalódnak semmi baja.
2014. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi, hogy gyorsan írtál, akkor 5 pólót rakok egymásra az elég? tény, hogy eddig 10-et raktam kb.
2014. szept. 22. 09:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Innen nem tudom, de biztos jobb lesz a helyzet, kétszer annyi hely kell ilyenkor. És elég hely marad a ruhák mellett is? Mert az is gyűrheti, ha szorosan rakod az "oszlopokat", elnyomják egymást. És akkor oda a vasalási időd, energiád.
2014. szept. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

igen, nekem csak egy polcon egy oszlop van.

én azért picit a vasalóra is tippelek, fene se tudja, de annyira nem tudom ezt, de picit úgy érzem, a vasaló sem vasal olyan erősen, mint a korábbi (ez egy éve van meg laSSAN)

2014. szept. 22. 10:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a pólók anyagától is függ. Ám ilyennel még nem találkoztam, hogy valamit kivasalsz, összefogsz és a szekrényben magától meggyűrődik. Talán, ha melegen teszed el, de úgyis csak inkább bepállik. Én a pólóm nagy részét nem is szoktam vasalni. Maximum negyven fokon mosom, és 600-700 fordulaton centrifugálom. Mikor terítem ki óvatosan kirázom és elegyengetem, és nem a végén csíptetem meg, hanem úgy terítem, hogy mindkét felén azonos hosszúság lógjon le. Mikor megszáradtak, kiterítem az ágyra, kézzel elsimítom és összefogom. Ugyanígy veszem elő, egész torony van belőlük a szekrényben.

[link]

2014. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi a képet, oh ,mennyi ruha! :) fiadé?


hát én eléggé centrizek, szóval 1000-n, ez is lehet baj?

csökkentsem le? csak mi lakásban teregetünk és nagyon be tudunk párásodni, az egész lakás.

(még nincs páraelszívónk, tervbe van véve)

2014. szept. 22. 11:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem a fiamé, mind az enyém , amúgy férfi vagyok, csak én mosok magamra és én is rakom el:)

Szerintem a centrizés az oka, minél magasabb fordulatszámon centrifugál a gép, annál szárazabb lesz a ruha, de annál gyűröttebb is, amikor kiveszed. Persze a modernebb gépek el vannak látva ilyen-olyan gyűrődésmentes programokkal (a mosógép előbb alacsonyabb fordulatszámon csavar és fokozatosan pörgeti fel, kis idő múlva lassít és elrendezi a ruhákat stb), de teljesen kizárni nem lehet. Próbáld alacsonyabb fordulatszámon (max. 700) és inkább kint szárítsad , mást nem tudok mondani.

2014. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi, hogy írtál ismét. Nem tudom kint szárítani, pont a párásodás, fali penészedés elkerülése miatt van magas fordulatszámon való centrizés. De igyekszünk beszerezni valami párásítót és akkor majd könnyebb lesz.
2014. szept. 22. 11:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon ritkán szoktam vasalni, akkor is inkább ingeket, blúzokat, szoknyát.

A pólókat én viszonylag magas fordulaton (1400) centrifugázom, aztán vagy kiakasztom száradni, vagy egy kicsit berakom a szárítógépbe, előszárításra. Aztán kiakasztom száradni, előtte jól kirázom, kisimítom, így minimális a ránc. Amikor megszáradnak, szépen összehajtom, és be a szekrénybe, és az összehajtás után sem lesznek gyűröttek.

2014. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!