Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ajánlanátok jó vízkőoldót?

Ajánlanátok jó vízkőoldót?

Figyelt kérdés
Ecettel szoktam leszedni a vízkövet, szeretem is, mert olcsó, természetes és hatékony. Egy bajom van vele, hogy szúrós szagú és rosszul vagyok már tőle. Zuhanykabinom van, amit nem egyszerű vízkőteleníteni. Olyan szert szeretnék az ecet helyett, amit ráfújok a zuhanykabin üveglapjára, majd csak leöblítem vízzel és tiszta! Van ilyen? Mi a neve, ára?
2014. szept. 23. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam bevált! [link]
2014. szept. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most olvastam el jobban a bejegyzésedet!

Amit én ajánlottam, az nem olyan csodaszer, amilyet Te kívánsz! Ronggyal, ezt is le kell takarítani! Van egy kis ecetszaga, de engem, az nem zavart. Koránt sem olyan szúrós, mint a tömény eceté. Egyszer érdemes kipróbálni, aztán lehet, hogy megszereted, vagy soha többé!

2014. szept. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Citromlével próbáltad már? A citromsav is ugyanolyan szerves sav, mint az ecetsav, ezért az is oldja a vízkövet, bár azt nem tudom, hogy a boltokban kapható citromlé megfelelő töménységű-e ehhez.
2014. szept. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

2 tasak 1 Liter vízbe és kész a vízkőoldó. Én cba-ban 80 Ft-ért szoktam venni, egészségre ártalmatlan, természetes alapanyag. Szórófejes pisztolyba és fújhatod is, de kell egy kis idő, amíg kifejti hatását. Ha nagyon vízköves, akkor háztartási sósav, vízzel hígitva, szintén szórófejes flakonba. Ez jobb hatásfokú, de veszélyesebb, mint a citromsav, hiszen azt lekvárba is rakjuk.

2014. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Citromsavas vízkőoldó


Ezt lehet hígítani és spricnis flakonba is tehető. Kicsit furi a szaga, nem szúrós, maró.

2014. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a lidl-ben szoktam venni a w5 vízkő- és rozsdaoldót. Nem spriccelős, de én átszoktam tölteni egy erre a célra fenntartott szórófejes üvegbe. Nekem nagyon bejött. Minden szer, ami vízkőoldó (és jó is), sajna elég intenzív szagú.
2014. szept. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!