Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem lesznek a ruháim...

Miért nem lesznek a ruháim végre tiszták?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve, sőt már azt gondolom, hogy velem van a baj és valamit nagyon nem jól csinálok.

Egyszerűen sosem lesznek szép tiszták, illatosak és puhák a ruháim.

Régebben ráfogtam a régi mosógépre, a rossz mosószerekre.

Azóta új mosógépem van (indesit elöltöltős), próbáltam már mindenféle mosószert, amit annyira istenítettek (osztrák ariel) az sem ért semmit sem, talán ha a foltot dörzsölgettem vele előtte. Van itthon vanish, lenor öblítőt használok, magasabb fokon is mostam, de semmi. Mindig vannak a gyerekek ruháin folt maradványok, arról meg nem is álmodok hogy egy zoknijuk tiszta legyen.

Áztatni is próbáltam, a konyharuhákat hypóztam, 90 fokon mostam és tök szürkék.

Elvileg a kemény víz sem lehet gond, mert központi víztisztítónk van.

Nincs ötletetek?

Köszönöm előre is!


2014. szept. 26. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy ezt írom, de naponta cserélik azokat zoknikat?Én egy zoknit egy napig használok, de mosás után mindig tiszta. a ruhákon pedig milyen foltok vannak? Ha makacs foltok, este tölts rá egy kis Vanisht, hogy a foltot befedje, és reggelig hagyd úgy, mielőtt betennéd a gépbe, kicsit dörzsöld meg.
2014. szept. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
persze naponta :-) hiába van itthon rend, azért valahogy koszos nekik, sőt ovi után is... az nem jön ki, ilyen szürkeség. a ruháikból a ráfröccsent étel, sőt még egy sima fogkrém folt se jön ki előkezelés nélkül. de az ételfoltokat is hiába kenegettem vanish-sel mosás előtt
2014. szept. 26. 10:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Még annyit fűznék, hozzá, hogy milyen márkájú a mosógép, az szerintem mosás szempontjából teljesen mindegy. Az emberek nagy részét nagyon befolyásolni tud egy jól sikerült reklám vagy marketing duma. "Hetedik érzék" mosógép, "intelligens" mosópor, "univerzális" folteltávolító és sorolhatnám. Minden mosógép azonos elven működik, nem hiszek abban, hogy egyik vagy másik márkájú mosógép "jobban" mos, mint a másik. Mindenik mosógépben van rövidebb és hosszabb, alacsonyabb-magasabb hőfokú program program, tehát a mosást mindenik szinte ugyanúgy elvégzi. Az hogy egyik kevesebb vizet használ, magasabb fordulatszámon centrifugál, az más tál tészta. Azt is tudomásul kell venni, hogy vannak olyan olyan foltok, amiket SEMMIVEL nem lehet eltávolítani. Ilyen például a golyóstoll tintája. Nincs az a mosópor, az a Vanish, ami azt kiveszi. És vannak olyan izzadságfoltok is, amik bizony ott maradnak bármivel mosod is a ruhát. Van egy szűk fehér pólóm, tiszta pamut, és bizony a hóna alatt megjelent egy sárgás izzadságfolt, amit bármilyen mosószerrel és hőfokon mostam, csak látszik. A mosógépek sem csodaszerkentyűk.
2014. szept. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igazából az a bajom, hogy másoknak sokkal szebbek a ruháik, pl anyukámnak ugyanilyen gépe van, noname mosószerekkel mos és szebb, pedig ugyanazt a programot indítjuk (náluk is van gyerek) ezt nem értem...
2014. szept. 26. 10:47
 5/10 anonim ***** válasza:

"Régebben ráfogtam a régi mosógépre..."

.................


Tipikus fehérnép gondolkodás:D Mitől mos jobban egy új mosógép, mint egy régi?? Ezt magyarázza nekem meg valaki. Feltéve persze, hogy a régi működőképes. Az, hogy az új csendesebb, energia- és víztakarékosabb, szebb esztétikailag, tele van mindenféle - teljesen fölösleges - elektronikus kijelzővel, de, hogy jobban nem fog mosni, mint a régi, arra mérget veszek. Parasztvakítás az egész. Arra sem hallottam még logikus magyarázatot, hogy a mi a jó fenének kell egy mosógépre digitális kijelző, ami mutatja, éppen mit csinál a gép. Mire jó az?? Jó, hogy nem szerelnek rá DVD lejátszót, hogy amíg mossa a ruhát, megnézel egy filmet rajta:D

Ugyanez a parasztvakítás folyik a mosószereknél. Nem állítom, hogy egy márkásabb mosópor nem jobb minőségű, mint egy "hagyományos", ahogy a reklámokban nevezik, de nem annyival, mint amennyivel drágább. Én például öblítőt sem használok, csak nagyon ritkán. Utálom a mű illatokat.

2014. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

:-)

én arra gondoltam, hogy a régi már elvízkövesedett (régen nem volt vízkőtelenítőnk), meg igazából annak már minden baja volt, kb félóránként leállt mindig odébb kellett pörgetnem a kapcsolót stb.

2014. szept. 26. 11:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a Calgon az újabb parasztvakítás:D Tíz év alatt, amennyit költesz Calgonra, abból a pénzből vehetsz egy új mosógépet:D Akkor megéri? Ahol nagyon vízköves a víz, ott talán. Mi két évig használtunk Calgont a mosógépünknél, aztán rájöttünk, hogy csak fölösleges pénzkidobás. Most 14 és fél éves a mosógép, és működik tökéletesen.
2014. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy kevesebb ruhát raksz a gépbe. Felmelegíti jól a vizet?



5-ösnek:


Sokkal szebben mos egy új gép, mint a régi.

Nekem egy 20 éves gépem volt. Szerettem, de a ruhák sose voltak jó illatúak pl. Gyakran foltosak maradtak. Aztán vettünk egy újat és láss csodát, az tisztára mosott és jó illatúak a ruhák!

Bár mi a takarékosság szempontjából vettük. Most 4 éves, de lecseréltük, mert ez még kevesebbet fogyaszt.

2014. szept. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Próbálj meg olyan mosóport használni ami minél kevesebb adalékanyagot tartalmaz. Nekem is volt ilyen bajom, hogy nem mosta tisztára a gép a ruhát. Próbálj meg kevesebb ruhát rakni bele meg én ajánlanám neked a Lidlös maxi tratot. nekem eddig mindent kiszedett. Igazából a mosószerekkel az lehetett a baj hogy ugye öko meg miegymás rá van írva, csak nem lesz attól öko h rá van írva. Mindössze annyi történik hogy alacsonyabb hatásfokon mos.
2014. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

"igazából az a bajom, hogy másoknak sokkal szebbek a ruháik, pl anyukámnak ugyanilyen gépe van, noname mosószerekkel mos és szebb, pedig ugyanazt a programot indítjuk (náluk is van gyerek) ezt nem értem..."


Kérd meg anyukádat, hogy mosson nálatok egyet, de csempészd be a mosatlanok közé a makacs ruhadarabokat is, amikkel nem bírsz. Ha neki sikerül, akkor tényleg te nem tudsz valamit, amit anyud igen (valószínűleg az ő kb. 20 évnyi fórja számlájára írható), ha viszont neki sem mossa ki rendesen, akkor nyalábold fel a szennyest, és vigyétek le anyudhoz kimosni. Ha ott tiszta lesz, akkor lehet filózni a mosógép-mosópor vonalon, ha viszont nála sem lesz tiszta, akkor egy gyerekcserén :D

2014. szept. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!