Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha mindenféle...

Mi van akkor ha mindenféle mosószer és öblítő nélkül mosok? A ruhák attól még tiszták lesznek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 3. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel biztositod a szennyerödések oldását?
2014. ápr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Öblítő nyugodtan elmaradhat, az csak szamáron a bársonynyereg. Viszont mosószer nélkül a ruhaneműből csak azok a vízoldható szennyeződések távolíthatók el, amelyek nem adszorbeálódtak, nem kötődtek valamilyen módon a ruhaneműhöz, a rostokhoz. A vízben nem oldható, azaz zsíros jellegű szennyeződések nem, és a szálakhoz erősebben tapadó egyéb szennyeződések sem. Mondjuk ki: a ruha koszos marad.
2014. ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha pénzhiány miatt akarsz mosószer nélkül mosni, akkor legalább mosószódát vegyél. Meg egy mosószappant. Az előbbit rászórhatod a ruhára, vagy akár be mosópor helyére is. A mosószappanal pedig előzetesen bedörzsölöd a ruhát ahol foltos. Pár csepp (fél kupak) ecetet löttyintesz az öblítő fakkba, és így kimosod a ruhákat. Ráadásul környzet és bőrbarát megoldás. Az összeget tekintve a mosószóda olyan 300-500 ft/kg, nekem 2 hónapig kitart. A szappan szintén 2 hónapig jó kb. és 300 ft. Ecetből meg 10%-osat szoktam, ami biológiai előállítású, ez változó, de 200 ft körül szoktam megvenni.

Amúgy, ha semmit nem teszel a mosógépbe, akkor szerintem lötyöld át egy kád vízben, mert kb. ugyanaz az eredmény.

2014. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20 évvel ezelőtt katona koromban mindig így mostunk. Ráadásul hideg vízzel. Nem állítom, hogy minden kosz kijött, de azért a nagy része igen. (olaj, zsírfolt felejtős)
2014. ápr. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amennyi bioötletet olvasok, valamelyik csak hatásos lehet.

Pl. anyám most mosódiót használ (bár az se olcsó), meg állítólag a vadgesztenye is hatásos, azt ősszel ingyen lehet szedni.


Az öblítő nem fontos, sokan allergiások is rá, én ecetet és néha illóolajat teszek helyette.

2014. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már bocsi? De hogy lehet egy ilyen kérdést feltenni?! Egyértelmű, hogy nem !
2014. ápr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!