Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Takarítás: ha megvan senki se...

Takarítás: ha megvan senki se veszi észre, ha nem csináljuk meg egyből mindenki kritizál. Egyetértetek velem feleségek?

Figyelt kérdés
Pl: projektkészítéssel foglalkoztam valamelyik nap, mert másnak bemutatásra került sor a munkahelyen, így csak a legalapvetőbb házimunkákra sikerült sort keríteni, a porszívózás elmaradt. Hazaérve a férjem azonnal észrevette s meg is jegyezte. Ti szoktatok így lenni ezzel? Egyetértetek a kérdésben leírtakkal?
2010. jan. 24. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A férjed is megfoghatja a porszívót, ha nem tetszik neki valami.

Mi odafigyelünk a másikra, hogy mit segítsünk egymásnak. Együtt élünk, együtt végezzük a házimunkát, sőt sokszor a férjem magától felporszívóz vagy épp felmos. Attól, hogy nők vagyunk, nem jelenti azt, hogy még otthon is "másodállásban" minden ránk szakadjan. Így is a dolgok oroszlánrésze a miénk, még segítséggel is.

2010. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Teljesen egyetértek veled, és az első válaszolóval is. Kritizálni mindegyik tud, de mintha áram lenne vezetve a porszívó nyelébe, meg a mosogatóba, hozzá nem érnének. Tisztelet a kivételnek. Nálunk sajnos, amit én nem csinálok meg, az úgy marad. :( Én elég durván szoktam reagálni, ha kritizál, pont ezért...Főképp az egyke fiúk ilyenek, akiket egyedül nevelt az anyukájuk.
2010. jan. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az én párom nem tartja tiszteletben a munkámat. ezt mindig ki is kérem magamnak, volt hogy elzavartam itthonról, h gondolkodjon... azóta sem változott...

nem várom el, h ő takarítson, mert annak nem lenne jó vége.

csak egy kicsit becsülje a munkámat...

2010. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A házimunkában nálunk szerencsére fordítva van: ha megcsinálok valamit, akkor szólnak a családtagok, hogy tök jó, ha nem csinálom, akkor észre se veszik.

Én inkább idegenek esetében szoktam ezt észrevenni. Pl. nagy erőfeszítések árán behőszigeteltük a házat, lecseréltük a nyílászárókat, de a párkány egyelőre még a régi. Persze mindenki azt veszi észre... Meg hogy a kémény nem tökéletes. :D

2010. jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van! Nálunk a szennyes sok állandóan!3-an vagyunk, 2 szárítóm van, ami sosem üres, mégis mindig 3/4-ig van a szennyes tartóm!

A párom mindig mondja hogy nem akarsz mosni??De persze mosok, csak figyelmen kívül hagyja hogy a szárítón még nyirkosak a ruhák!sokszor a részletekre egyáltalán nem figyelnek, csak minden elvágólag álljon! Porszívózni, beágyazni szokott segíteni, mikor én de a konyhában vagyok, de ez minden!Még a tányérját sem teszi el az asztalról, holott már a 4 éves lányom megteszi!

2010. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek,nekem hétvégén se segít.Èn is vissza veszek a munka tempómból.
2010. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez teljesen így van, ahogy írtad, apám nyugdíjas de nem takarít, én szoktam,ha megcsinálom, sose szól semmit,de ha vmiből elmaradásaim vannak, egyből veszekszik! Jó én se szeretem,ha nincs takarítva,+nem várom el h megdícsérjen ezért,de akkor is! :D
2010. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szerencsére a párom kiveszi a részét a munkából. szépen is néznénk ki, ha nem tenné. nincs olyan, hogy női munka meg férfi munka, igenis lehet segíteni. vagy legalább nem kritizálni. szokott mosogatni, teregetni, porszívózni, ha éppen sok a dolog idehaza. szeretünk tiszta lakásban élni, az ő érdeke is. én odafigyelek arra is, hogy ésszerű legyen a mosás és hogy mi megy a szennyesbe, különben nem győzném a mosást.

úgyhogy egyetértek veled.

2010. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálunk nincs ilyen probléma.A férjemmel ketten szoktunk takarítani.Persze ez általában hétvégére igaz.Hétköznap egyikünknek sincs nagy ideje.De akkor is osztozunk,én általában felseprek gyorsan,míg a férjem beágyal stb.Porszívózni is két-három naponta szoktunk.Minek azt mindennap elővenni?Tehát nyugodtan mondd meg te is a férjednek,hogy porszívózzon el,mosogasson el stb.!
2010. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!