Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egyetértetek ezzel a házimunká...

Egyetértetek ezzel a házimunkához való hozzáállással?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal ketten élünk egy kertes házban, ő naponta kb. 12 órát tartózkodik a házban (alvással együtt), de ennek ellenére azt mondja, hogy nincs ideje és ereje a takarításhoz (a ház kisugárzására is hivatkozik), én a ház körül szoktam tevékenykedni, fűnyírás, ásás, stb..

A baj ott kezdődik, hogy nem egy lábost(mást is) kellett már kidobni, mert penészes lett benne az ételmaradék, és kukacok is voltak már jelen. Ő csak akkor mosogat el, ha használni akarja azt, máskülönben megrohad benne a kaja, pl. a sonkát is otthagyja a legyeknek, hogy beköpjék, nem rak el semmit sem maga után.

Én hiába próbálom rávenni, hogy változzon meg, azt mondja, hogy azért nem fog takarítani, hogy én semmissé tegyem az ő munkáját (pl. összejárkáljam ahol felmosott??).

Jelenleg is mocsok van a konyhában (és máshol is), arra sem emlékszem, hogy mikor volt olyan, hogy együtt étkeztünk volna.

Azt elismerem, hogy én se vagyok rendmániás, de sok dolgot csinálok meg, amit ő nem tudna.


2010. máj. 13. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Ez egyáltalán nem normális hozzáállás. Erre az időskor sem mentség. Hívd ki az önkormányzat szociális osztályát, vagy az ántszt, vagy dugd be egy otthonba, mert egy ilyen emberrel nem lehet egy fedél alatt élni. Senki sem fog elítélni érte.
2010. máj. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja ezt lehagytam: Ő 43 én 18/F
2010. máj. 13. 18:58
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem csak simán lusta anyád és sajnos, azon nem tudsz változtatni. Amint teheted, hagyd ott. De addig is (sajnos) neked kéne rendet tartani, mert előbb-utóbb valami komoly fertőzést kapsz.
2010. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Ez már több mint lustaság! Lehet az lenne a legjobb megoldás,ha amint lehet elköltöznél otthonról,ezt nem lehet sokáig csinálni.
2010. máj. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha függ anyagilag is, először be lehet fenyiteni, h elköltözöl ha nem rak rendet. Hátha megijed és megcsinálja, de ha nem akkor neked el kell költöznöd. A te szobádban te pakolsz?
2010. máj. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy 43 éves asszony még nem öreg! Írod, hogy erőtlen. Ez a depresszió biztos jele. Erre majd visszatérek.

Te a ház körül tevékenykedsz, mert azt kedveled. Ezt a feladatot osztottad ki magadnak, s undorodva nézed a házon belüli állapotokat. Hagyd a kertet kissé magára (hát mennyit kell füvet nyírni, ásni?!), kissé más lesz, mint Te szeretnéd, kissé gazosabb esetleg, de ha annak buzerálása helyett kezedbe veszed a háztartást, különösen a konyhát, mindjárt jobb lesz a közérzetetek. Meg tudod csinálni, csak utálod, mert ha nem utálnád a házi munkát, akkor nem hagytad volna idáig fajulni a dolgokat.

Édesanyádat nagy csapás érhette, hogy ketten vagytok, feltételezem, hogy súlyos lelki sebeket hordoz. Ezért nem mozdul ki a házból, mint írod ezt is hibájaként. Ezért nincs se kedve, se ereje semmihez. Lehet, hogy depressziója már nagyon régi keletű, és éppen e lelki betegsége miatt romlott el ennyire élete. Az integratív pszichoterápiával ez a betegség jól gyógyítható, és viszonylag rövid idő alatt. Sajnos, terapeutát csak magánúton tudtok igénybe venni. Az egészségügy csak a gyógyszereket finanszírozná, az ostoba kedélyjavítókat, melyek gyógyulást nem, csak pillanatnyi tünetmentességet hozhatnak, elhülyítenek, becsapnak. A betegség maga marad.

Keress terapeutát a neten, és édesanyád meggyógyulásával megváltozik életed. Addig is végezd el a feladatokat, amikre ő képtelen. Mert a depressziósnak hiába mondod, hogy szedje össze magát, mert képtelen rá. Ez komoly lelki betegség, aminek leküzdéséhez gyógyító kell, mint a vakbélgyulladáshoz.

De Te már most össze tudod szedni magad, láss neki a ház kitakarításához, édesanyád marcangolása helyett. Mert helyzetjelentésedből úgy tűnik, ami nála betegség következménye, a rendetlenség és piszok, az nálad mihasznaság - aki némi kerti munkával takarózik.

Mielőtt bárki megvádolna, hogy távdiagnózist állítottam fel, közlöm, hogy csupán reagáltam, és gyógyítást javasoltam, szó sincs másról, mint hogy tanácsoltam, forduljanak szakszerű segítőhöz, lélekgyógyászhoz.

Integratív pszichoterapeuta és integratív pszichoterápia címszavakkal keresgélj, de először is kapd kézbe a mosogatókefét, a porszívót!

2010. máj. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ejnye, 23:24,-ke, Te azt hiszed, szívességet tesztek szüleiteknek, hogy eltarthatnak Benneteket?!
2010. máj. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
"Ezért nem mozdul ki a házból, mint írod ezt is hibájaként" pont ellenkezőleg, ahhoz elegendőt van itthon, hogy ráérjen takarítani is, de helyette csak "lustálkodik".
2010. máj. 16. 20:13
 9/13 anonim ***** válasza:
Csináld meg helyette,ha nem akarod összeszedni az összes káli meg egyéb baktériumot,hogy aztán beteg legyél...Sajnos ezek nagyon komoly kórokozók:( nincs mit tenni,neked kell egyedül takarítanod:S
2010. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tényleg semmit sem értettél meg? Vagy elengedted füled mellett szavaimat?

Elmondom világosabban: édesanyád beteg, Te felnőtt vagy, és felelőséget kell rezned iránta. Gyógyíttatni kell.

A házimunkához láss hozzá a rinyálás és édesanyád szidalmazása helyett. Ne őt lesd, hanem magadat!

2010. máj. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!