Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akihez jár takarító az otthoná...

Akihez jár takarító az otthonába, milyen időközönként megy, miket csinál meg és mennyit fizettek érte?

Figyelt kérdés
2014. okt. 17. 00:38
 1/3 anonim válasza:
81%
Egy ismerősömhöz jár, 2 felnőtt főre takarít. Helybeli, nyugdíjas néni. Mindent biztosítanak - tisztasági eszközök, ha kell létra stb.-, de ők is rendet is tartanak. Általában szombat délután megy egy-két órára és havi 20-30 ezret fizetek neki. Attól függ kértek e ablakpucolást, függönymosást hasonlók. Általános takarítást végez, kb. 100nm-en házon belül. (…de nem az egy heti mosogatnivalókat törölgetni, nem vasal stb. Ilyen eleve 2 főre ott nem nagyon fordul elő.)
2014. okt. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
szia, nekünk átmeneti helyzet miatt kellett hogy napi 2 órába jönnön,de nem minden nap takarított, mást is csinált (gyerekekkel séta, játék, vasalás,ház körüli meló) 600.-/óra. Fiatal lány volt és nem voltam megelégedve a takarítással és a gyerekek nem nagyon szerették. Most már tudom én is csinálni (belefér az időmbe). Ha nem napi rendszeresen jár takarítónő, akkor 1000.-/óra (Dunántúl, megyeszékhely)- csak egy jótanács - jó tisztázni hogy ki milyen gyorsan halad (pl.100nm-rel mennyi óra alatt végez milyen minőségben, ill. pontosan mit vársz el)
2014. okt. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

Én is meg a feleségem is gerincsérvesek vagyunk, sajnos a takarítást és a kerti munkákat mással kell megcsináltatnom.

Három szintes, szintenként 100 m2-es házba minden héten egy alkalommal jön egy 50-es nő és 700 forintos órabérrel kitakarít (portörlés, bútorápolás, porszívózás, felmosás, fürdőszobák, WC-k, teraszok) és az összekészített ruhákat kivasalja.

Ez általában 7-8 óra hossza.

Nagytakarításkor két egymást követő nap jön, hogy az ablaktisztítás, függönymosás is meglegyen, de ez évente 2 alkalom húsvét és karácsony előtt.

Amúgy vigyázunk a rendre és a tisztaságra. A gyerekek is belépéskor leveszik a cipőt, enni csak az étkezőben lehet, azt nyilván minden nap kis kézi akkumulátoros porszívóval morzsátlanítjuk, vagy ha lecseppent valami, felmossuk. A WC-t, fürdőszobát mindenki olyan tisztán hagyja maga után, ahogyan találta.

2014. okt. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!