Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Folyamatos port hogyan lehet...

Folyamatos port hogyan lehet eltüntetni/visszafogni?

Figyelt kérdés

Rendszeresen szellőztetünk, és takarítunk, eddig nem hittem a páromnak, hogy "semmit" nem ér a takarítás, de már én is látom, hogy rengeteg a por.


3 napja cuccoltam fel hozzá és már számítógépemen (azon látszik) vastagon áll a por.


Hogyan lehetne megoldani hogy kevesebb por legyen a lakásban?


2014. nov. 4. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi újépítésűben lakunk a 3.-on, itt is rengeteg a por...

Az erkélyeket hetente letakarítom és az ablakok alját - vagyis ha kinyitom az ablakot, akkor a tok belsejének az alját is ki szoktam porszívózni. A szekrények tetejét is portalanítom 3-4 havonta. Így valamelyest javult a helyzet. A kanapét is ki szoktam porszívózni, a párnákat kiverem.

Úgy vettem észre, hogy a polcokon jóval kevesebb így a por, viszont a padlón 3-4 ponton a lakásban mindig porcicák lesznek pár nap alatt. Ez talán a huzat miatt lehet... Azokat felsöpröm és kész.

Próbáld meg, hogy rászánsz 1 napot, amikor mindent portalanítasz - a szekrények tetejével és a kanapék, ágyak kiporszívózásával együtt - és utána figyeled, hol lesz por, és azokat a helyeket sűrűbben takarítani - mint pl. nálunk a porcicás helyek...

2014. nov. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindennapos portörléssel.

Mi is ezzel küzdünk, nem is látszik, hogy tegnap letöröltem a port.

2014. nov. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne száraz portörlővel dolgozz. A mikroszálas kendőt nedvesen (jól kicsavarva)használd. Így nem tologatod egyik helyről a másikra a port, hanem szépen összeszedi. Meg fogsz lepődni, mennyit. Sajnos, a bekerülő por mennyiségén nemigen tudsz változtatni, főleg ha olyan laksz, ahol kevés a zöldfelület.
2014. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sehogy, csak mérsékelni lehet. Kertvárosban lakunk, mindenhol beépített telkek, beton utak, kifejezettem poros terület nincs a közelben (tudom, hogy nem ezen múlik), rengeteg fa, növényzet. Mikroszálas kendővel törlöm a port, még kifejezetten porra való sprayt is használok, hogy ne szárazon csináljon, mindezt porszívózás előtt és után is, mert ugye porszívó is kavarja a levegőben lévő port. A szekrény teteje is rendszeresen portalanítva van, az összes könyv egyenként kiszedve, ennek ellenére másfél két nap után, már jelentősebb por van, a sötét parkettán jól látni, takarítás utáni második napra már porcicává összeállnak. A laptopot naponta letakarítom géptisztítóval.
2014. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!