Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az ablak és a fal között...

Az ablak és a fal között nagyon jön be a hideg. Mivel kellene szigetelni?

Figyelt kérdés
Látni kívül, hogy jócskán nagy hézag van az ablak keret és a fal között. Még az egerek is néha látogatnak. Szeretném becsinálni valahogy, de nem tudom, elég lenne-e körbe purpen-ezni (az a dezodorszerű, ami szivaccsá válik) vagy kellene gipszel vagy valamivel a belső "szakadékot" eltömíteni még... Kérlek segitsetek. Előre is kösz.

2014. nov. 21. 01:53
 1/10 anonim ***** válasza:
sziloplaszt, purpen
2014. nov. 21. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pur-hab. De ha lehet valaki , aki ért hozzá az csinálja mert nagyon el lehet rontani. Illetve még ott is lesz hab ahol nem kellene.
2014. nov. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vigyázni kell vele, mert a pur-hab kötéskor növeli a térfogatát.
2014. nov. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak a PUR-habot ajánlom,

- kifizetődőbb (kevesebb kell, mert habosodik),

- jobb a höszigetelő képessége, mint a sziloplaszté, éppen a hab gáz-zárványai miatt.

Térfogata nő, de a "kitüremkedő" és már megszikárdult habot éles késsel aránylag könnyen eltávolíthaó.

2014. nov. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, akkor veszek csak egy purhabot és majd adok én neki. Nagyon szépen köszönöm a válaszokt.
2014. nov. 21. 09:31
 6/10 anonim ***** válasza:
ésszel, mert a purhab kepes szetnyomni az ablakkeretet.
2014. nov. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovpet ***** válasza:
Az ablakosom azt mondta, hogy olyan purhabbal csinálják, ami csak kicsit növeli meg a térfogatát, kb 10%-nyit. Nem tudom a típust, de talán érdemes utánanézned.
2014. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vettem egy 1L-es valamilyet, ami zöld színű volt (utólag láttam, mikor szét fújtam). Az lett a tapasztalat, hogy nagyon gyorsan elfogy, ha nem osszuk be. Olyan egy centisesen bőven elég körbefújni, mert aztán majd kétszeresre feldagad. Mikor az első csíkot meghuztam, akkor láttam, hogy miről is van szó... ott nagyon sok elment hiába. Úgy hogy csak vigyázva. Összességében nem rossz dolog ez, mert tényleg szigetel és könnyű felvinni is. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki úgy érzi huzatol az ablak mellett.
2014. nov. 26. 19:21
 9/10 anonim válasza:
szerintem sziloplaszt de nem nagyon értek ijenekhez
2014. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Körbe fújtam és azt tapasztaltam, hogy eléggé felpuffad, bar is amit én vettem. Olyan 10percre rá a duplájára dagadt és ezzel nen számolta, amiből csak az lett, hogy jó gyorsan elfogyott, de a lényeg be lett fújva. Nagyon vékonyan kell felvinni. Nagyon hasznos dolog, de ha ruhára kerül, akkor nincs menekvés befogja.
2014. dec. 20. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!