Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A csukott ablakon ömlik be a...

A csukott ablakon ömlik be a hideg, mit szögeljek rá ami szigeteli? Pénz nincs. Házi megoldás, ötletek kellenek!

Figyelt kérdés
Eddig ezeket próbáltam, de az eredmény változatlan: régi szivacsokat, pokrócokat raktam a két ablak közé, hosszúkásra összehajtott újságpapírt ragasztottam a résekhez, belülre gyékényt szögeltem fel és a függöny be van húzva. Mégis árad a hideg. Az ablak alatt a fűtőtest, így szinte az "utcát fűtjük". Ha esik és erre fúj a szél az eső is befolyik a szobába a párkánynál. Panel lakás, végig vannak az ablakok az egész frontoldalt. Hideg van és szabályosan fúj a lakásban a szél a csukott ablak ellenére. Megcsináltatni az ablakokat a későbbiekben sem fogom tudni majd, ezért ezt ne tanácsoljátok! Legalább a hálószoba ablak három szárnyából kettőt be akarok szögelni valamivel, ami szigetel. Egy szárnyat ettől még kitudok nyitni. A kérdés az mi a legjobb erre: szőnyeg, pokróc, sok újságpapír? Melyik szigetel jobban? Esetleg valami pár száz forintért beszerezhető barkácsboltban kapható valami ami jó erre? Ötleteket várok!

2012. okt. 31. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem télire fóliázd le az ablakszárnyak kereteit a tokhoz.Olyan ragasztószalagot használj, amit tavasszal könnyedén el tudsz távolítani.

Szellőztetni a szobát az ajtón keresztül is tudod egy tél folyamán. Így nem tud befújni a szél. Ettől, még nem lesz hőszigetelt, de a szél nem jár ki-be.

Lehetséges, hogy az ablakra még egy fóliát is ragassz úgy, hogy az ablak és a fólia között légrés legyen. Így egy gyengén hőszigetelt ablakod lesz.

Ha ezt függöny takarja, akkor senki sem veszi észre.

Fontos, hogy világos, jól átlátszó fóliát válassz, hogy a fényt ne korlátozza.

2012. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Lehet venni öntapadós szigetelőt direkt ilyen problémákra a barkácsáruházakban , nem drága.


Vagy vágsz ki szivacsot és odaragasztod.

2012. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
A falcra ragassz szivacsot
2012. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Pár száz forintért lehet venni szigetelő csíkot, azzal ragaszd körbe mindenhol. A pokróc az ablakok közé jó ötlet,és szerintem tegyél az ablak elé is. HA van esetleg redőny, legyen leengedve minél többet,persze az sötétít,de legalább véd. A radiátor mögé is tegyetek egy pokrócot,vagy polifoam szivacsot,hogy a falon is minél kevesebb hő menjen ki.
2012. nov. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 kalmj ***** válasza:
92%
Ne szögeld be az ablakot! Tegyél be egy a két ablak közét jól kitöltő huzatba 10cm vastagon aszivacsdarabkákat. Ezek a habos anyagok purhab, szivacs, hungarocell tudnak jól szigetelni. A radiátor mögé is jól jönne egy kis hungarocell, bár mostanában alufóliát ajánlanak.
2012. nov. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Mi nállunk tavaj ki tört az ablak üveg és nem volt épp pénzünk a téli minuszokban és volt otthon nagyon erős vastag zsák vizhatlan és én körbe szögeltem apró szöggel a folia zsák szélét az üveg ajtó félfa kereteit. kivül belül nagyon jol szigetel. ha esetleg sötétebb van minnt amugy de legalabb nem kell annyi gaz szamlat fizetni ha picivel tobb villany szamlat fizetsz ha égeted a villanyt épp ahol vagy. majd rászoktok a villany le kapcsolgatásra is. ideglenes megoldasnak jo na meg sotétitü fuggonnyel eltakarjatok h ne lassa mas mivel oldottatok meg.
2012. nov. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
már azóta elköltöztünk onnét....
2012. nov. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Akkor meg ne hagyd, hogy tépjük a szánkat.
2012. nov. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
mindenképp rakj valami vízhatlan anyagot a keretre kívülről ha ennyire rossz a helyzet hogy az eső is befolyik aztán jöhetnek a szivacsok és belülre és fóliát a szél ellen
2012. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Az eddigi tanácsok jók. Én is láttam a tévében alufóliát, amit a fűtőtest mögé kell rakni, így nem az utcát fűtöd.
2012. nov. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!