Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógéppel vagy a vízbefolyató...

Mosógéppel vagy a vízbefolyató csappal van a probléma?

Figyelt kérdés

Akinek elöltöltös mosógépe van otthon, látta-e már, vagy nézi-e mennyi víz van a dobba amikor mos?

Ugye nem csak éppen annyi ami benedvesíti a ruhát, hanem azért annál egy picikével több kéne hogy legyen benne?

Vagy csak én vagyok olyan eszelős, hogy nézi a mosógép, hogy mossa a ruhákat, mert az előző mosógépet emiatt vittük szervizbe, na jó még azért is mert leállt program váltás előtt, vagy csak úgy mosás közben és nem lépett tovább, csak akkor, ha kikapcsoltam és visszakapcsoltam.

Kaptam kölcsön egy új gépet és mintha ez se szívna be elegendő vizet, lehet, hogy a csappal van probléma?

Éppen csak vizesnek látszott a ruha mosás közbe, vagy 30 percig guggoltam a gép előtt és figyeltem, a vízbeengedést, de nem láttam benne túl sokat, éppen hogy nedvesnek látszottak a ruhák!

Aztán meguntam és már csak a mosás végén amikor lejárt a gép akkor mentem be hozzá, probléma mentesen végig vitte a mosást és nem maradt mosószerszemcsék a ruhákon, vagyis szépen kimosott, de ez normális?

Kicsit hosszú lettem, de rövidebben nem tudtam megfogalmazni a kérdést!


2010. febr. 3. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
A dobban semennyi víz nincs az az üstben van. Nem lehet sok mert akkor a motor nem tudná forgatni a dobot.Olyan meghibásodás van inkább hogy túltölt a gép. Kevesebbet nem tölt mert szintérzékelő van.Vagy ha a mágnesszelep elromlik akkor nem tölt semmit.
2010. febr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A forgódob alján van némi víz. De nem jellemző, hogy "látod" az elöltöltős mosógépben, hogy "meddig van vízzel".
2010. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszaitokat!

Hát akkor biztos, hogy elég vizet tölt be, mert végig viszi a mosást és az új kölcsön gép eddig sokkal jobb és csendesebb is mint a régi!

De biztos, hogy leállna, ha nem lenne benne elég víz ugye?

A réginél biztos azért volt az néha, hogy megállt egy-két fázisnál, mert túl szívta magát vízzel(akkor láttam a vizet a dobba), de a végén tényleg víz nélkül mosott az utóbbi pár alkalommal!

Na majd holnap is mosok egyet és innentől kezdve nem nézem a gépet, biztos ez már valamilyen mániám lett a rossz gép miatt!

2010. febr. 3. 22:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező jópofa voltál! Nekem a macskám szokott fél óráig a gép előtt ülni, és amikor belül forog a dob, az ő feje is úgy jár, körbe - körbe!
2010. febr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"a feje úgy jár, körbe - körbe" ... amíg le nem csavarodik :)

A mai mosógépek, főleg a "6.-dik érzékkel" rendelkezők olyat is tudnak, hogy ha pl. 6 kg ruhára van tervezve a mosógép, de te csak 2 kg ruhát teszel bele, akkor csak 2-kg ruhának megfelelő vízmennyiséget fog engedni a gépbe.

S mi több, a mosás elején megpermetezi a piszkos ruhát, attól függően hogy mennyire mocskos víz jön róla állítja be a mosás időtartamát meg az öblítővíz mennyiségét. (pl. Whirlpool 6.-dik érzék)

2010. febr. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!