Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik porszívó jobb? Porzsáko...

Melyik porszívó jobb? Porzsákos, vagy porzsák nélküli?

Figyelt kérdés
Porszívó vásárlás előtt állok,már évek óta Hilti "böszme" ipari porszívónk volt,de már megadta magát,így nem tudom jelen pillanatban melyek a jobbak,melyik végez "alaposabb" munkát? A porzsákos vagy a porzsák nélküli?
2014. dec. 29. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
A porzsák nélküli a jobb .
2014. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Porzsákosat vegyél. A porzsák nélkülit körülményes használni, megtöltöd vízzel, kiöntöd a koszosat, kitörlöd. A porzsákosat meg csak előveszed, amikor akarod.

A porzsákos is ugyanolyan jól szív, ha megfelelőt választasz.

2014. dec. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Nekem mindkét fajta van. A porzsákosat könnyebb tisztítani,viszont sok port enged vissza a levegőbe. A porzsák nélkülit macerás tisztítani,ám szinte semmit nem enged ki a levegőbe. Így,hogy mindkettő van,a porzsák nélkülit használom gyakrabban. Szerintem alaposabb takarítást végez.
2014. dec. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

mindenek előtt a szívási teljesítmény a fontos, ami 340-400W nál már nagyon jó. ezek után jöhet a többi. textil porzsákosat nehéz találni már, de gazdaságosabb mint a papírt venni állandóan(ami a magas párától esetleg gyorsabban is telítődhet), porzsák nélküliben a kis szűrőt éppúgy kell takarítani használat után, mintha zsákot cserélnél, és nem árt belőle tartalék. a vízszűrősök frisebb levegőt adhatnak, de a vízszemcsével együtt port is visznek ki. legjobb szűrés jelenleg a hepa filter(több féle), de ezt 1/2-1 évente cserélgetni kell, mert telítődik és gyengül a szívás.

aztán jöhetnek a kiegészítők hasznos tartozékok.


mindenek előtt olvasd el ezt:

[link]

2014. dec. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Mivel utálok porzsákot cserélni/kirázogatni, így porzsák nélküli van. Imádom :D Igaz, azt szét kell szedni, vizet tölteni, összerakni, majd takarítás után szétszedni, vizet kiönteni. De sokkal jobb szerintem. A por nem száll, hanem benne van a vízbe, csak kilöttyintem a klotyóba.
2014. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Nekem "száraz" porzsák nélkülim van. Ciklon rendszerű, kétkamrás tartálya van, HEPA szűrős. A por nem száll, egyszerűen kiöntöm, időnként kimosom a szűrőt. Remekül szív. A porzsákost allergiásként nem bírtam üríteni, ezzel nincs gondom.
2014. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
Mennyi koszt kell összeszedni vele? Ha egyszerre sokat, akkor a porzsák nélküli jobb. Nálunk 3 macska és 1 kutya szőrét kell összerántani 1 héten többször is a lakásban, na azt nem győznénk meg porzsákkal, legalábbis az eldobhatóval.
2014. dec. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ!!!! :)

Egy héten legalább kétszer-háromszor porszívózok. Nincs állat a lakásban. A szobákon kívül mindenhol máshol padlófűtésünk van (vagyis radiátorok is,de általában padlófűtés megy)és van egy kandallónk ami a nappaliban van (ami elég nagy)és hát az elég nagy kosszal,porral jár.....és van egy húsz hónapos kislányom,legfőképpen őmiatta is porszívózok sokat.

2014. dec. 30. 14:25
 9/9 anonim ***** válasza:
nyitott ablaknál kell porszívózni, huzatban és porzsák nélkülit kell használni, ami nem vizes, hanem száraz. minden alakalommal ki kell önteni a tartályt
2015. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!