Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek jó ötlet szappanbó...

Szerintetek jó ötlet szappanból mosógélt csinálni?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy lehet ilyet csinálni.


Munkahelyemen mindig kapok Baba szappant és sok van már itthon, gondoltam lehetne velük kezdeni valamit.

Kézmosáshoz meg csak folyékony szappant használunk.


Olvastam, hogy meglehet főzni a szappant vízzel, akkor gél állagú lesz és azzal lehet mosni.

Egy mosáshoz másfél-két decit írtak.


Mit gondoltok erről?

Próbálta már valaki?



2015. jan. 6. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Kolléganőm rendszeresen csinál ilyet és eléggé bevált neki, én is kaptam belőle mintát nagyjából 1 litert és tényleg nagyon jó alapvető mosáshoz. A makacsabb foltokat nem igazán szedi ki, de lehet keverni sima mosóporral és akkor már jó lesz így a sima mosóporból is kevesebb fogy, meg a baba szappan különösen jó mert aki érzékenyebb az ilyenekre annak mégis jobban kímél a bőrét főleg fehér mosásnál.
2015. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
reszeld le, és a pelyhet mosás előtt belerakod forró vízbe, meg mosószert v. mosószódát hozzá,oldódás utána add a mosógépbe. alacsonyabb hőfokon lassabban oldódik.
2015. jan. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Állítólag nem jó a mosógépnek :( én nem tenném bele.
2015. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi nem jó? A szappan a mosógépnek?
2015. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, a szappan a mosógépnek. A szappan nem erre van.
2015. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Én mosószappant használok, nem tudom a baba jó-e.

Ezzel a recepttel csinálom: 4-5 evőkanál reszelt szappan, 2,5dl mosószóda, 2,5 l víz. A vizet felmelegítem, beleteszem a mosószódást, majd a külön kis vízzel felolvasztott szappant. Nekem bevált, a makacs foltokat epeszappannal kezelem elő. (fehér zokni talpa) Illetve a fehérekhez teszek Na perkarbonátot, ehhez kell egy kis citromsav ha alacsony hőfokon mosol.

De ha összeolvasztassz a szappanból 5 dekányit reszelve 3 dl vízzel teheted folyékony szappan adagolóba. Ezt tudod turbózni olajokkal, illókkal. Ilyet is csináltam már, és jó volt.

2015. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
könnyebben lerakódhat sztem a gépben, ha csak 30-40 fokon mosol sokat
2015. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Jesszus kinek nem tetszett ennyire a válaszom? Használom, bevált! Időnként ecettel 90 fokon átmosom üresen. A gépem hibátlan, csillog villog. A ruháim tiszták és minimálisat költök mosószerre. Nem rakódik!
2015. jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Persze, hogy jó, több mint fél éve így mosok és nagyon olcsó! Én így csinálom: 10 dkg mosószappan (balatoni, orosházi vagy akár caola is jó), 5 evőkanál mosószóda és kb 4 liter víz kell hozzá.(de lehet több is kevesebb is, változó, hogy mennyire lesz sűrű) Ami viszont fontos, hogy ecetes vízzel öblítek! Lehet hozzá használni mosóparfümöt vagy illóolajat, nekem a mosóparfüm jobban bevált, igaz nem olcsó, mert 2000Ft de ezt is fél éve használom és még a harmada megvan.(2 főre mosok)
2015. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a szappan nem mosógépbe való, főleg nem autómatába. Talán forgótárcsás gépbe el tudom képzelni, de a mai világban nagyon ritka aki ilyennel mos. A szappan pl. a mosdókagylón is egy zsíros állagot képez, akkor milyen lehet a mosógép olyan részeiben amit nem látunk.
2015. nov. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!