Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Otthon hogyan gyűjtitek a...

Otthon hogyan gyűjtitek a szelektív szemetet?

Figyelt kérdés
Én a konyhában tartok egy kosarat, abba rakom a dolgokat, és amikor megtelik, kiviszem a kukához,ott kiválogatom. De ez nem túl jó megoldás, mindig szem előtt van egy kosár szemét...
2015. jan. 11. 13:19
1 2
 1/11 Csabesz80 ***** válasza:

Én helyből válogatva gyűjtőm már a házban, szerintem így sokkal jobb mint az ömlesztett szemetet túrkálva válogatni. Másik fele hogy szelekíven igazából csak tiszta csomagolásoakt lehet gyűjteni. Kukánál nem tudom hogy lehetne letakarítani vagy kimosni pl egy konzerves dobozt.


Több rekeszes gyűjtő kosár kell. Idő kell megszokni de egy idő mulva belejön az ember.

2015. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Természetesen a kosárba helyezés előtt mosom el.

Egy ilyen több rekeszes kosár nem foglal sok helyet? Kvázi 3 szemetesed van? És a műanyagos szemetesben van zacskó, mint a sima szemetesben vagy csak úgy beledobálod a dolgokat?

2015. jan. 11. 14:11
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem a következőképpen van.

A konyhában olyan kukám van ami dupla. Az egyik be megy az általános szemét, a másikba az üvegek, konzervek

A karton dobozokat, keményebb papírokat összehajtogatom, és kiviszem a kukához ahol külön láda fenntartva neki. Kint van egy nagyobb kuka, abba gyűjtöm a műanyagokat. A benti dupla kuka ha megtelik , akkor kiviszem, és egy külön ládában tartom a konzerveket, üvegeket, és a nagy kukába az általános szemetet. Minden héten ürítik az üveg, és karton ládákat, és elviszik a műanyagokat amiket átlátszó zacskóban rakok ki.

Minden második hét szerdáján ürítik a nagy kukát amiben általános szemét van.

2015. jan. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem a spájz sarkában van egy doboz, szintén abba dobálok mindent és ha megtelik, akkor leviszem a kukához.
2015. jan. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van egy kartondoboz a műanyag/fémnek, egy vödör a papírnak. A papír kint van a konyhában, mert az nem büdös, a másik a mosogató alatt. Meg persze van egy sima kukám.
2015. jan. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

- a papírt egy kosárban. Nincs szem előtt, egy nyitott polcosszekrény alsó polcán van a kosár, és a papír egyébként sem mutat olyan tragikusan benne, de a polc miatt nem látszik. Tehát kb. így néz ki (csak nem könyvekkel:)):

[link]


- a műanyagot egy ilyenben, persze a fehér anyagrész nélkül :))

[link]

igen, ez eredetileg szennyestartó, de ugyanilyen árnyalatú fa a munkalapunk a konyhában, így ott áll a bútor mellett. Sokan szemetesnek nézik, de a lényeg hogy remekül illik az összképbe.


- A szerves (étel) szemétnek a mosogató alatt van zárt szekrényben a kuka.


- Az üvegből kevés van, többhavonta jön csak össze elég ahhoz, hogy elvigyük, ezért az alagsorban. Ha üres valami másnap reggel munkábamenet egyszerűen levisszük az alagsorba, ha már úgyis lemegyünk a földszintre nem megerőltető.

2015. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A papírt egy vödörbe gyűjtöm, ha megtellik, a pajtába viszem. Papirbrikett lesz belőle.

A műanyagot, konzervet szelektíves zsákba gyűjtöm.

A konyhai hulladékot komposztálom.

2015. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nem tudom lehet-e még kapni egyébként. A lényege az, hogy az alacsonyabbik a kukatartója és abba pont illeszkedő kukát lehetett venni. És az egész kihúzható. Ahhoz képest nagyon olcsó volt, hogy mennyi lett volna, ha a komplett fiókot lehet kihúzni. Persze az valamivel kényelmesebb de ez is nagyon jó és sokkal kényelmesebb, mintha mindig be kéne bújni a kukákhoz vagy kiszedegetni őket, ha valamit bele akarunk dobni. Nekünk a mosogató alatt van.

2015. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez ikeás? Tudod esetleg milyen néven fut?
2015. jan. 13. 20:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen az, már nem kapható megnéztem, még az előző fajta konyhánál volt ez.


Most ilyen van:


[link]


Ehhez is van belepasszoló kuka.

2015. jan. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!