Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek hogy éri meg...

Szerintetek hogy éri meg vásárolni otthonra? Hetente, vagy naponta?

Figyelt kérdés

szóval mondjuk, ha előre összeírod azt hogy milyen ételeket fogsz sütni/főzni a héten, akkor hétfőn mindent megveszel hozzá, vagy aznap találod ki, és akkor mész boltba?

szerintetek melyik a gazdaságosabb? ha minden nap boltba megyünk, akkor mindig eszünkbe jut valami felesleges dolog, amit azért megveszünk mert épp akciós, ha pedig egy héten egyszer vásárolsz, akkor tényleg csak azt veszed, ami kell. Szerintetek? ki hogy csinálja?



2015. febr. 11. 12:12
 1/7 schocko ***** válasza:
...akkor érdemes valamit venni, amikor akciós, s azt venni hozzá ami még szükséges...
2015. febr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-2 napi szinten a fogyó dolgokat veszem, tej, zsömle, felvágott, plusz ami épp hiányzik. Meg néha kitalálom hogy most egy ideig ezt meg azt akarom enni, és annak megfelelően bevásárolok, krumplit, tésztát, ezekhez valót.


Alapvetően nem attól lesz gazdaságos hogy heti 1x mész vagy naponta, hanem attól hogy hogyan és mit vásárolsz. Érdemes pl előre megtervezni mit akarunk venni, vagy az is jó ha limitált pénzt visz magával az ember, és akkor meg kell gondolni mi fér a keretbe.


Na meg az akciósoknál vigyázni kell, mert sokszor látom egyes áruházakban, hogy akciósan majdnem hogy drágább mint máskor, vagy előtte felviszik az árát és úgy "akciózzák" le. Meg vannak a tipikus akciós, "de csak ha" dolgok, pl 2-őt kell venned.

2015. febr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hetente 1x vásárolok be, pénteken. Addigra kitalálom a hétvégi és a következő heti menüt. Ehhez havonta 1x hozzájön a szükséges alapélelmiszerek feltöltése (olaj, liszt, cukor, kakaó, stb). Nekünk ez bevált.
2015. febr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Havonta csinálunk nagybevásárlást, plusz hetente egyszer vásárolunk akciós dolgokat, amikre szükség lesz. indig nagy tételben vásárolunk, és lehetőleg akkor, ha akciós az adott termék. Fagyasztóban, spájzban és tárolóban vannak elhelyezve, így bármikor elővehetőek. Van olyan hét, hogy semmit nem kell venni, mert kenyeret is többnyire itthon sütök.
2015. febr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Naponta járok boltba, 2 napra főzök, tehát 2 naponta kell nagyobb bevásárlás, amúgy csak tej, kenyér, felvágott.

Régen próbáltam, hogy heti menüt írtam, de mire odaértünk hét végére, már nem akartuk azt enni. A zöldségek úgye meg frissen jók, szóval inkább 2 naponta tervezek.

2015. febr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk elég nagy helyünk van itthon, így tulajdonképpen rengeteg féle tartós élelmiszerünk van. Ezeket akkor pótoljuk, ha elfogynak.

A háztartási vegyszerekkel is hasonló a helyzet.

Így tulajdonképpen a napi felvágott, szalámi, sajtok, tejtermékek maradnak csak. Ezeket akkor vesszük meg, ha elfogyott, vagy éppen bolt felé járunk. Olyankor beszaladunk és megvesszük az éppen aktuális hiányzó dolgokat.


Ehhez van egy bevásárló lista alkalmazásom a telefonomon, amire rögtön felírom, ha valami elfogy így bármikor tudom, h mi hiányzik.

Nagyjából heti 2* megyünk így boltba.

Mondjuk 2-3 hetente nagyobb bevásárlás többnyire Metróban.

2015. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak úgy éri meg bevásárolni, ha szigorúan tartom magam a feleségem által írt bevásárlólistához. Neki gerincsérve van, nem cipelhet, emiatt vásárolok én. De ha egyénieskedek, illetve hagyom magam elcsábulni a polcon lévő áruk halmazában, akkor azt a pénztárcám keményen meg szokta bánni :-)

Szóval nem a gyakoriság a fontos (nekem), hanem az, hogy tartsam magam a listához!

2015. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!