Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a jobb és miért? A...

Playgirl kérdése:

Melyik a jobb és miért? A mosópora mosógél, vagy a kapszula?

Figyelt kérdés

2015. márc. 9. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a mosóport amiatt nem szeretem, mert egyes típusokba zeolitot tesznek vízlágyító adalékként, és az öblítés során nem mindig megy ki a ruhából és a száradás után a fehér port ki kell rázni a ruhákból.


Mosógéleket használok, ezt a ruha mennyiségéhez és szennyezettségéhez képest jól lehet adagolni. Könnyen feloldódik, nincs szilárd összetevő. Külön veszek a fehér textileknek, külön színeseknek, és külön feketéknek...

2015. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A mosókapszulát egyszer próbáltam ki,de nekem nem oldódott fel rendesen,lehet azért mert a gép kevés vízzel mos.Nem tudom mindenesetre nekem pénzkidobás volt.Régóta mosógélt használok,mert az tökéletesen feloldódik.De egy hónappal ezelőtt végigolvastam a neten a német teszteredményeket a mosóporokról.Ahol azt írják,hogy a mosópor tisztábbra mos mint a gél,ezért kipróbáltam.Pontosabban a Rossmannos Domol color mosóport,amiből mindjárt fele annyit kell rakni egy mosáshoz 40g,mint az Arielből vagy Persilből amiből 80g az ajánlott.Szóval kipróbáltam és bevált.Minden tiszta 30fokon és friss illatú.Nem tapasztaltam apró fehér szemcséket sem mosás után.Engem meggyőzött,ennél maradok.De véleményem szerint a mosógélek is szépen mosnak.
2015. márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én mindhármat használtam már, egyik se jobb, se rosszabb.
2015. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is a gélt ajánlom, mert az oldódik fel a legjobban, legkönnyebben.
2015. márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez egyéni. Akárcsak az, hogy ki milyen márkájú mosóport vagy gélt/kapszulát vesz.


Mind a három féléből van itthon, gélt és kapszulát a ruhákhoz, ágyneműkhöz használok.

Mosóport a rongyszőnyegekhez, törülközőkhöz.

Mind tökéletes.

2015. márc. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mi a fene ***** válasza:
33%

Mindig azt ami a legolcsóbb mosópor. Nincsenek zsiros nagyon koszos ruháink, igy nem csinálok belőle problémát.

Gélt, kapszulát még nem próbáltam.

2015. márc. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

én már mindhármat próbáltam.

Mindegyiknek van előnye-hátránya.

én géllel kezdtem, de valami hihetetlen módon fogyott, sokkal jobban meglöttyintettem, szerintem mint kellett volna, így nekem azt nem értem meg használni.

kapszula jó, de én hiába vettem márkásat, illetve kimondottan olyat, ami öblítős, nem volt illata a ruháknak, az meg nekem már nem érte meg, hogy drága kapszula, és még drága öblítőt is hozzá.

kapszulával viszont óvatosan, én úgy jártam hogy ilyen nagy kiszerelést vettem 4 ezer ftért, és pár alkalom után feltűnt hogy az egyik kapszula kilyukadt, és kifolyt a többire, így az egész összeragadt és szétfolyt. felét ki kellett dobnom.


most dosia mosóport használok, ezzel is riogattak hogy a dosia vacak márka, és nem mos jól.Eddig meg vagyok vele elégedve teljesen! 72 mosásra elég, és 2000 ft-ért vettem.

Ennyiért tescosat se kaptam volna.

ijesztgettek azzal is,hogy majd nem oldódik fel mosás alatt,és a ruha mosópor szemcsés lesz.eddig ilyet nem tapasztaltam.

2015. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Bocsánat nem szoktam kötekedni de ilyet hogy azért kidob valaki nagy kiszerelésű kapszulás mosószert fél dobozzal mert egy kilyukadt az a butaság meg a pocsékolás netovábbja.
2017. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Válaszom a kapszula mert a legegyszerűbb adagolni és a legjobb szerintem.
2017. febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!