Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek kisgyerekeknel...

Szerintetek kisgyerekeknel elegendo ez, vagy nagyobb tuzerot vessek be?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Arrol van szo, hogy a hazunk eddig ki volt adva alberletbe, ahol a srac eleg sokat bulizott. Szoval eleg koszosak lettek a szonyegek. Most visszakoltoznenk, es ki kellene takaritani. Arra gondoltam, kivisszuk az udvarra, Vanish-sel atmosom, slaggal atoblitem, majd a napon hagyom megszaradni. Szaradas utan bevisszuk, beszorom Vanish porral, amit ki kell porszivozni.

S

4 gyerkoc van, 8, 7, 4 es 2 evesek. Meg eleg sokat hemperegnek a foldon. Szerintetek eleg ez? Vagy ti hogyan takaritanatok ki?

Domestossal nem lehet, mert azonnal kiszivja a szinet, lecserelni pedig csak jovo nyaron fogjuk parkettara.


2015. ápr. 28. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

A ház volt bérlőjével tisztára kell "nyalatni" vagy újat vetetni vele. Persze ez nem kivitelezhető egykönnyen, inkább arra céloztam hogy a bérlő köteles ugyanolyan állapotban visszaadni a lakást ahogy kivette.

A testvérem kauciót szokott kérni a bérlőtől. Majd ha a legkisebb foltot vagy akár egy légypiszkot talál a kiköltözés után, ami nem volt ott, akkor vagy feltakarítatja vele vagy a kaucióból levonja. A bérlő panasszal elmehet a sóhivatalba, de csak az idejét vesztegetné.

2015. ápr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csomó szőnyegtisztító cég, ami vállal nagynyomású mélymosást. Az az igazi.
2015. ápr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
56%
Kitisztíttatnám (ezzel foglalkozó céggel), majd az összeget levonnám a kaucióból!
2015. ápr. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én is tisztítóba vinném, és előúre készülnék jogból ha elcsesznék(barátnőméknek a loncsos szőrű szőnyegüket a rajta levő tájékoztató ellenére máshogy tisztították, a loncsok totál gubancosak lettek, a színe pedig szürkés, mint valai turkálós szőnyeg.

de ártól is függ, mert valahol annyiba kerül, amiből már új szőnyeget lehet venni..

2015. ápr. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tisztító! Nekik vannak speckos szereik amik kiveszik a foltot. Mi is csináltuk ezt hogy kislagoztuk, samponnal átkeféltük, semmit nem javult! Ugyan olyan foltos maradt!
2015. ápr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Kitisztíttatnám én is.
2015. ápr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tisztítóba vinném én is.
2015. ápr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat! A kaucio arra lesz eleg, amit az udvarral muvelt. Katasztrofalis a helyzet, ezert is raktuk ki.

A szonyegek max sarasak, de a cimkeken rajta van, hogy csak max 30 fokos vizzel tisztithato.

A cegeket mar kerdeztem, de a kiszallas, munkadij a 2 szonyegre annyi lenne, mint ujat venni. Sajnos nagyon messze vagyunk, fent a szlovak hatarnal, es nagyon dragan jonnek ki.

Es az az igazsag anyagilag uj most nem fer bele, majd marciusban legkorabban.

De nem rossz otlet kifizettetni a berlovel, egy kort meger.

2015. ápr. 28. 08:47
 9/11 anonim ***** válasza:
32%

Úgy látszik hogy az albérlők mindenütt egyformák. Aztán csodálkozunk ha nyugaton ennyire drága az albérlet. Hát persze hogy az ha a bérlők arra kényszerítették őket hogy az okozott kárt is fedezhesse a bevétel.

Adnom kellene fel egy hirdetést hogy a szülői háznál kiadó a disznóól. Mivel ott aztán lehet úgy viselkedniük ahogy a bérelt lakásokban szoktak. Bár a valamikori disznók meglepően kultúráltak voltak benne és az albérlők meglepetést okoznának ott is.

2015. ápr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gomzoli ***** válasza:
Lehet bérelni a nagyobb városokban mosóporszívó gépet, ezzel kellene megpróbálni, nem lehet nagy összeg 1-2 napi bérleti díj. Nekünk saját van, többször kölcsönkérik barátok is, nagyon hatékonyan lehet vele pucolni a szőnyeget. Folyékony mosószert szoktam langymeleg vízben feloldani, és ezt töltöm a tartályába, először szívás nélkül csak a spriccelőt használva "beáztatom" a szőnyeget (a helyén fekszik), pár perc állás után kiszívatom a lét. Tehát nem egyszerre megy a permetezés és a szívás. Förtelem, mi jön ki a szőnyegből, mégha évente 2-szer is csinálom. Többször egymás után megismétlem a leírt módon a tisztítást, és végül tiszta vízzel mégegyszer (vagy akár kétszer) átöblítem a szőnyeget. Látványos eredményeket lehet elérni.
2015. ápr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!