Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lehetséges hogy az öblítő volt?

Lehetséges hogy az öblítő volt?

Figyelt kérdés
Eddig semmi baja sem volt a ruháimnak mosás után! aztán egyszer csak vettem egy szép citromsárga felsőt és kipróbáltam egy új öblítőt is ezt a silan soft & oils-t (kéket). automata mosógépben mostam és ahogy kivettem ilyen kékes feketés pecsétek lettek rajta lehetséges hogy az új öblítőtől? tapasztalt már valaki ilyet? nem szeretném kidobni a felsőt ahhoz túl drága volt meg szerintem minden normális ember miután megvesz egy pólót azonnal mossa is ki. :( segítsetek

2015. máj. 13. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Ilyen okból a felsőket sosem öblítőzöm, csak ecet, vagy más illat mehet. Már többször rosszul jártam.

Át kell újból mosni, tisza vízzel öblíteni, esetleg több mód van az illatosításra.

2015. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hell-ikon ***** válasza:
21%

Hasonlóan jártam már én is, csak éppen alsó kategóriás, noname öblítővel. Fehér pólót fogott be, igaz nem túl erősen, de látható volt mikor kivettem a gépből. Én kiterítettem (mivel egyébként is régi, bár jó állapotú póló volt már) azzal a felkiáltással, hogy legfeljebb majd jó lesz a kertbe, ha utcára nem. Teljes száradás után nyoma sem volt a foltnak.


Viszont nekem déli erkélyem van és nem tudom mennyire játszott közre a folt eltűnésében az, hogy az egész száradási idő alatt folyamatosan sütötte a nap.

2015. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
Az öblítő egy teljesen értelmetlen dolog. Ha tisztára van mosva a ruha, annak nincs szaga. Minek bemocskolni öblítővel?
2015. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kimosni még egyszer, hátha eltűnik a folt is.


Nem volt semmi más a dobba, ami összefoghatta volna?


Ha az öblítőre gyanakszol, akkor hígítsd fel, mielőtt a gépbe teszed.


Utolsó, az öblítő felel azért, hogy a mosószer maradványok eltűnjenek a ruhából. Az pedig már más tészta, hogy mennyire allergén.

2015. máj. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es:

A mosószermardvány eltávolításáért a mosógép öblítő ciklusában felvett tiszta víz felel.

Természetesen a mosószer akkor is kimegy, ha adsz hozzá másik szert az öblítő ciklushoz, csak akkor meg az marad benne :)

A mosószer sohasem fog 100%-osan kimenni egyébként. Nem kell öblítővel is terhelni az ember bőrét.

2015. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kipróbálhatod, kézzel mosásnál csúszós lesz a kezed, ahogy leöblíted az öblítővel rögtön nem lesz csúszós :)

Persze lehet erre a célra ecetet is használni.


Személy szerint mosóport használok, öblítővel öblítek és az öblítőt is kiöblítem tiszta vízzel.


Kicsit elkanyarodtunk a témától, bocsi :)

2015. máj. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!