Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi segít a beszürkült fehér...

Mi segít a beszürkült fehér ruhákon?

Figyelt kérdés

A párommal együtt élünk, de nagyon kevés fehér pólónk/ruhánk van, ezért eddig általában a színesekkel mostam őket együtt. Mostanra azonban elkezdtek beszürkülni.

Van olyan mosószer vagy praktika, ami esetleg segítene kicsit visszaállítani a fehérséget, vagy csak reklámfogás, hogy egyes mosószerek képesek erre?


Köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 17. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Színfogó kendő használata mosáskor és hipózás mosás után.
2015. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 schocko ***** válasza:
Magas hőfokon kell kimosni őket...
2015. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nagyon nehéz, sokszor szinte reménytelen. A fehér ruhák fehéren tartása sem mindig könnyű, de az elszürkülést inkább megelőzni lehet. Az Ariel fehér ruhákhoz használatos mosószere elég aktívan fehérít, Domestost, hypót viszont nem minden ruhához lehet használni. A műszálas Ruhákat nem lehet magas hőmérsékleten mosni, s általában épp ezeket nem lehet hypózni sem. Próbáld ezután külön mosni a fehéreket , de nagy változásra ne számíts, ezentúl pedig ne mosd a színesekkel a fehéreket, így az új darabok már nem fognak beszürkülni.
2015. máj. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persillel mosok egyébként, hypózni nem akarom ezeket a ruhákat, mert csak roncsolná az anyagot, Domestos szintén. Az újakat már nem fogom színesekkel együtt mosni, de fehér ruhákból tényleg csak 1-1 póló van, nekem 1-2 felsőm, egy negyed adagot se tesznek ki sajnos. Sokáig meg nem akarom tárolni a már hordott ruhákat, míg összegyűlik egy fehér adag, az vagy másfél hét.

Megpróbálok keresni azért valami fehérítőt, ami a hypónál kicsit barátságosabb. :)

2015. máj. 17. 11:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként 40 fokon mosok (a párom ruhái és az enyémek is tiszták lesznek teljesen 40 fokon is), fehéreket most átmostam 60 fokon, előtte beáztattam egy kis fehérekhez való Persilles vízbe, valamennyit segített rajtuk.
2015. máj. 17. 11:51
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

az alacsony hőfok és a mosószerek nem igazán fehérítenek. régen ezeket kifőzték, ill. hypóba áztatták mosás előtt (nem kell sokat és nem teszi tönkre).

valamint optikai fehérítőt tartalmazó mosószerek jók, ezek lényege, hogy bevonatot képez a ruhán és a teljes színspektrumot visszaveri, így fehérnek fogod látni, valóságban meg nem az.

2015. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!