Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mondanátok olyan trükköket,...

Mondanátok olyan trükköket, amit minden háziasszonynak ismerne kell?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és most költözünk össze a párommal. Eddig nem kellett ilyen dolgokkal foglalkoznom, így elég tapasztalatlan vagyok. De szeretnék jó háziasszony lenni :)

Mondanátok tippeket, trükköket? :)

Bármi, főzés, mosás, takarítás, vasalás, minden érdekelne :)


2015. máj. 26. 06:41
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

én a mosogatást figyeltem meg :

-mindenki másképp mosogat,

-ahogy a másik csinálja ,az úgy car,csakis én tudok normálisan elmosogatni,

2015. máj. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

1. Ne nagytakaríts, hanem folyamatosan tegyél mindent a helyére. A "nemsokára megint kell" miatt van a legtöbb rendetlenség. Ebböl következöen mindennek legyen meghatározott helye.


2. Az egyes házmunkáknak legyen meghatározott ideje: pl minden este lefekvés elött elmosogatni, rendbetenni a konyhát, kaja után azonnal átöbiteni a használt edényeket, hétfön (a napokat tetszész szerint határozd meg) mosás, meg takarítás, kedden vasalás (a mosás utáni napra célszerü tenni, mert akkor nincs sokáig orr a mosott ruha), szerdán bevásárlás, csütörtök megint takarítás, stb.


3. Ha szeretsz fözni, akkor is megéri egyszerre nagyobb adagokat készíteni és adagonként lefagyasztani. Ugyanazt az ételt több napig enni nem túl jó dolog, hamar ráun az ember. Sokkal jobb változatosan étkezni, és nem drágább semmivel sem. Ha nem akarsz fagyasztani (habár sz igen sokat segít a hétköznapokban), akkor a megfözött étel maradékát nem másnak, hanem harmadnap add újra asztalra és a közbeesö napon valami mást.


4. Hetente-kéthetente tarts bevásárlást, így sokkal jobban tudod szervezni is a munkát és sokkal olcsóbban is ki lehet jönni. Lehetöleg készítsd heti étrendet, akkor sokkal változatosabb étrendet lehet sokkal olcsóbban készíteni.


5. Az ételmaraekokat ne dobd ki, hanem készíts belölük valami mást: pl maradék pörköltböl lehet rizseshúst, rakott zöldségeket, hrotobágyi palacsintát készíteni, stb.


6. Kezdettöl fogva legyen a párodnak is feladata, nemcsak a te dolgod a lakásr rendbentartása. Emellett azt feltétlen követeld meg, hogy maga után tartson rendet (a szennyest egyböl a szennyestartóba, a használt tányérokat, stb azonnal elöblíteni, a mosogatóba tenni, a saját cuccait a helyére tenni)

2015. máj. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14%

...majd az élet hozza és megtanulod szépen lassan!

Bár, gondolom szüleidtől sokmindent láttál azért!

2015. máj. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Kettesnek adok igazat, abszolút jókat írt. Én kb 1 éve költöztem össze a párommal, bár én már előtte nayon sokat segítettem otthon, mert 2 kisöcsém van.

Ami nekem segített, hogy beosztottam, mit mikor csinálok, fontos figyelni rá, hogy pl mikor jön annyi ruha össze, hogy érdemes legyen mosni, étkezés után elöblíteni legalább az edényeket, hogy ne száradjon bele az étel (mint a mondás is tartja, aznap örömmel, másnap körömmel megy a mosogatás:)), ilyesmik.

Mosásnál szelektálj legalább színesre és fehérre, mert a fehérek hamar beszürkülnek, érdemes tényleg külön színes és fehér mosószert venni (nekünk a 3 kiló Ariel kitart 3-4 hónapig, szóval megéri beruházni). Tisztításnál Domestos mindig jó, ha van, mindent lehet vele csutakolni, én pl rendszeresen mosom vele a fürdőben a fugát, hogy szép fehér maradjon (persze gumikesztyűben). Vasalni nem vasalok :D Nem hordunk inget vagy egyéb ruhát, amit kéne, minőségi mosóport használok és vállfán szárítom a felsőket/pólókat, így szépen kilógják magukat. Fürdőszoba: fontos az olyan tisztítószer, ami nem marja meg a csaptelepet, ilyesmit, így kimondottan pl Cif fürdőszobait érdemes venni, az nem árt.

Mosogatás: edényfüggő, de teflont és kerámiabevonatos edényt sose sikálj, azokból egyszerű kitörölni mindent, ill ha valami beleég egy fazékba, első az áztatás. Ha sikálásnál megkarcolódik, onnantól veszett fejsze nyele a dolog, mert bele fog égni minden. Szivacsot gyakran cserélni, gyakran kimosni mosogatószerrel, mert kész bacitanyává tud válni.

Főzés..én többet szoktam egyszerre, mert a párom visz magával, illetve ha olyan az étel, lefagyasztom (mindig van pl pizzatészta, kenyér, szószok a fagyasztóban, csak előkapom, olvasztom mikróban pl a szószokat, főzök ki tésztát és 20 perc alatt kész a vacsi). Husis ételeket mindig hűtőbe rakni, nem szabad ott felejteni a tűzhelyen, pörköltfélék 4-5 napig, belsőséges étel max 3 napig eláll, tésztákból ha tojásos, másnap még ehető, utána nem nagyon ajánlom, ha durum, akkor 3-4 napig is eláll hűtőben.

Ami nálunk mindig van a spejzban/hűtőben, hogy bármikor tudjak meleg ételt tenni az asztalra: paradicsompüré, tészta, tojás, májkrém, krumpli, répa, káposzta, szójaszósz, valamilyen száraz kolbászféle, tejföl. Ezekből elég sokféle és nagyon egyszerű ételt lehet főzni, én 1 éve még nem tudtam egy egyszerű olasz paradicsomszószt se, azóta meg a pizzára is én főzöm házilag. :D


Nem kell pánikolni, rá fogsz érezni.:) A legnehezebb nekem az volt, hogy mikor és mennyit főzzek, hogy el is fogyjon, jó, ha pl mindig van a fagyasztóban valamilyen étel, illetve hogy milyen tisztító-és mosószereket használjak, de ki lehet mindent tapasztalni. :)


És igen, fontos, hogy ne csak te csinálj mindent, nálunk ugyan a párom egyszerre dolgozik és jár egyetemre, de ettől még szokott segíteni pl mosogatni, porszívózni, így nincs az, hogy hazaérek és nekem kell mindent csinálnom. :)


Ja, és ha valamiben nem vagy biztos, hidd el, itt már megkérdeztek szinte mindent ebben a kérdéskategóriában, tapasztalat. :D

De ha tudok valamiben segíteni, akkor szívesen, üziben is.. :)


23N

2015. máj. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!