Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ecet öblítő helyett: tényleg...

Ecet öblítő helyett: tényleg jó? Tapasztalatokat várok!

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem el otthonról, sajnos úgy nőttem fel, hogy nem foglalkoztak velem, így nem tanultam szinte semmit a szüleimtől házimunka terén, mindent magamtól kellett megtanulnom most, hogy külön élek a családomtól, a párommal.

Sajnos érzékeny bőrűek vagyunk, az öblítők kicsapják a bőrünket, most van egy speciális, babáknak szánt öblítő, azt használom, de felvetődött, főleg takarékosság szempontjából, hogy lehetne ecettel is öblíteni.

Tapasztalatok?

Köszönöm! :)



2015. jún. 1. 08:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
És arra nem gondoltatok, hogy egyáltalán ne használjatok öblítőt? AZ ecet is megfelel, 1-2 evőkanál csak.
2015. jún. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De, gondoltunk, de úgy nem lesz olyan puha a ruha, mivel itt elég kemény a víz, gyakorlatilag annyira, hogy ha leveszem a száraz ruhát a szárítóról, megtartja az addigi alakját..nagyon megkeményednek a ruhák, sajnos.
2015. jún. 1. 08:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Sőt én időnként átmosom a gépem ecetes vízzel (persze ruha van benne), vízkőtelenít.
2015. jún. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

ebben az esetben jobb lemondani az öblítőről.az öblítőben a sok illatanyag bevonatot képez a ruhán és ez irritálja a bőrt leginkább, valamint az egyéb összetevők.

ecetes öblítés lényege, hogy a mosószer lúgosságát a savassággal semlegesíti és eltávolítja a szövetekből, így nem marad vissza semmi ami allergizálna. én annyit öntök a gépbe, amennyi öblítőt jelez.

kemény víznél általában a szemcsék is betapadnak a szövetek közé és ettől kemény lesz a ruha. savasságtól függően veheti ki az ecet, de nem biztos. a sok ecettől lehet szaga, de az idővel elmegy.

illatosítás végett rakj a ruhák közé vászon zacskókba levendulát, ennek moly űző szerepe is van.

2015. jún. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

"De, gondoltunk, de úgy nem lesz olyan puha a ruha, mivel itt elég kemény a víz, gyakorlatilag annyira, hogy ha leveszem a száraz ruhát a szárítóról, megtartja az addigi alakját..nagyon megkeményednek a ruhák, sajnos."


Az ecet igen erös vízköoldó - azaz a kemény vizet kellöen meglágyítja, és a ruhák puhák lesznek.


Az ecet igen erös természetese fertötlenítöszer, ezért a ruhák garantáltan csíramentesek lesznek töle.


Az ecet igen erös szagtalanítószer, ezért semmiféle szaga nem marad a ruháknak - és mivel az ecet elpárolog, ezért ecetszaga sem marad.


Az ecet igen erös színrögzítö, ezért a szines ruhák szine élénkebb lesz és nem fakulnak ki - ezért használjágy a textilüzelmekben is.


Az öblítö ellenben tele van illatanyagokkal, amik igen sok mindenkinél börproblémákat okoznak.


Az öblítö egy müanyagszerü bevonatot képez a ruhák szálain, ezért azok nem lesznek többé nedszívóak - azaza ugyanolyan egészségtelenek, mintha müsza´las ruhákat hordanátok.


Az öblítön igen jól szaporodnak a különféle bakrétiumok és gombák, ezért rengeteg fertözés eredet itt indul.


Az öblítö lerakódik a mosógépben is, és egyre rosszabbul fog mosni, illetve a müanyag részek emiatt tönkremennek.



Én 20 éve nem használok öblítöt, azóta megszüntek a börpanaszaink, és a ruhák sokkal frissebbek, puhábbak, mint elötte. Én személy szerint nem szeretem, ha a ruháknak "illata" van, mert az a többi kozmetikum - sampon, tusfürdö, testápoló, desodot - illatával igen zavaró keveréket ad, de aki ezt szükségesenek érzi, az tehet a ruhák közé illatosító valamit.

2015. jún. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Leírásod alapján arra a következtetésre jutottam, hogy mosóport és nem mosógélt használsz.

Ugye jól gondolom?

2015. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
79%

Öblítőnek nem használtam, de átvette a Sodával egyetemben az összes takarítószer szerepét.

- WC vízkötlenítése, fertőtlenítése egy zacskó sóda (tesco) + 3deci 20% ecet (fél óráig állni, aztán jól átsúrolni) ez így 100 forintból kijön

- Szórófejes flakonban 20% ecetet permetezni 2 perc állni hagyom , majd letörlöm csapok, kád azóta vízkőmentes, nincsennek rajta foltok.

- Kö , padló felmosására 4 liter vízbe fél deci 20%-os ecet, és a padló felmosható.

Engem is a szükség vitt rá, így használva nincs drága, agyonreklámozott szerekre szükség.

- Persze baba mellett (meg saját magadra) nagyon kell vele vigyázni.

2015. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, mosóport használok, nem gélt, ennek is van jelentősége?
2015. jún. 1. 12:49
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Nekem nem vált be az eset.

Ha volt valami folt, amit nem szedett ki a mosószer, azt "rögzítette" az ecet. Ezért még jobban meg kellett küzdenem az eltávolításával.

2015. jún. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
A gélek jobbak, mint a porok.
2015. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!