Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A domestos és a hipó nem...

A domestos és a hipó nem fehérít színes ruhát? Vagy csak száradás után fog látszani az eredmény?

Figyelt kérdés
Ki akartam próbálni a farmer fehérítős trükköt, hogy az alját kifehérítve átmentes mintát kapjak. Volt itthon egy kis hipó (kb 100 ml), azt hígítottam 1 liter vízzel, abban áztattam 1 órát, de semmi sem történt. Ez után domestossal próbálkoztam, kb hasonló arányban, egész éjszaka benne ázott. A víz besárgult, a farmeren (eredetileg indigókék) alig látszik egy kis halványodás. Lehet, hogy csak száradás után lesz eredmény? Ennél tovább nem merem benne hagyni a ruhát. Bezzeg amikor ráfröccsen a jó ruhámra takarítás közben.... háziasszonyok, mi a trükk?

2015. jún. 14. 08:23
 1/2 hell-ikon ***** válasza:
Nyilván az, hogy töményebben kell használni. Pontos arányt ne kérdezz, még soha nem próbáltam ezt.
2015. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A csomagoláson azt írta, hogy 50ml /liter, hát ehhez képest bőven töményebben csináltam, de nem csinált igazából semmit. Ezért furcsa nekem a dolog. Végül olvastam valahol, hogy az ecet kioldja a hipózott részt, szóval ecetes vízben kiöblítettem, na az tényleg segített, egyből kifehéredett a hipós rész. Végül egész szép lett,ahol csak rövid ideig ázott a hipóban, átementes lett, viszont a víz felforrósodott, szóval elég komoly kémiai rekció jött létre, azt olvastam, belélegezve mérgező gázok szabadulnak fel ilyenkor, szóval nem ajánlom... de furcsa akkor is, hogy önmagában nem működnek a hipófélék.
2015. jún. 24. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!