Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ecettel lehet csaptelepet...

Ecettel lehet csaptelepet takarítani? Nem fogja lemarni? Mennyi ideig hagyhatom rajta?

Figyelt kérdés

2015. jún. 24. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rajtahagyni, csak mosd le vele. Nem marja, akkor sem, ha rajtahagyod, csak szép, ragyogó lesz. A csempét és a kádat is tisztíthatod ecettel.
2015. jún. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Tedd bele egy szóróflakonba és fújd fel a csaptelepre, hogy mindenhol érje. Aztán egy erős szivaccsal dörgöld meg, töröld át, és öblítsd le vízzel - majd esetleg töröld szárazra...
2015. jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Nem marja le töményen se, de inkább higítsd fel, mert borzalmas szaga van, nekem marja a légcsövemet meg az orromat higítás nélkül. Bele egy spricnibe, lefújod, lemosod,letörlöd, kész. Gyönyörű tiszta lesz!
2015. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én minden héten fürdőtakarításnál befújom és fényesre törölöm papírtörlővel.Ha valahol nagyon le van rakódva a vízkő,akkor este befújom,betekerem rossz ronggyal,reggel csak fényesíteni kell (20 %-os ecetet használok nyitott ablak mellett). Állítólag az aranyozott csaptelepre nem jó.
2015. jún. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A tömény, 20%-os ecet megmarhatja a krómozott csaptelepet. Éppen ma jártam úgy, hogy szivaccsal bekentem a vízköves csaptelepet tömény ecettel, majd hagytam állni kb. 15 percet, hogy a vízkövet lemarja, ezután CIF-es szivaccsal áttöröltem, hogy a maradványt eltávolítsam, majd tiszta vízzel leöblítettem. Sajnálattal észleltem, hogy a krómot sikerült több helyen, foltokban eltávolítani. (Nem a CIF miatt történt, azt szoktam máskor is használni csaptelep tisztítására és nem okozott sosem króm leválást.)
jan. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!