Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek luxus a mosogatógép?

Szerintetek luxus a mosogatógép?

Figyelt kérdés
Mióta visszamentem dolgozni, 2 kisgyerekkel folyton el vagyok úszva a mosogatni valóval. Egyre többet gondolok rá... vélemények mellette-ellene? Mindenre kíváncsi vagyok!
2015. júl. 3. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
gazdaságosabb mint kézzel mosogatni
2015. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 1 gyerekem van, 2 éves. Most kértem szülinapra mosogatógépet. Eddig bírtam.

Szinte minden ismerősömnek van, és mindenki azt mondja, hogy alap dolognak kellene lennie, mint a mosógép.


Szerintem mindenképpen vegyetek!!!

2015. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Folyóvízbe mosogattam áramzabáló villanybojlerral... már az első számlánál észre lehetett venni a különbséget + 3 gyerek van és a családi ebéd után 3 perc alatt rend van a konyhába és az órákig tartó mosogatás + törölgetés és ismét mosogatás + törölgetés (mert hát egyszerre nem fért oda a csöpögtetőre a cucc) a gyerekekkel játszok vagy éppen csak relaxálok.
2015. júl. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem luxus. Egy áldás, legalább annyira fontos mint a mosógép. Rengeteg időt és pénzt takarít meg, az edények meg gyönyörűek. Semmit nem mosogatok kézzel, ami nem bírja a mosogatógépet, annak nincs helye a konyhámban :).
2015. júl. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Egyáltalán nem luxus, a környezetemben mindenkinek van, csak a nagymamáknak nincs kb.


Ez ilyen hülye 10 évvel ezelőtti felfogás, amikor még drága volt, és nem is túlzottan energiatakarékos.


Egyrészt manapság már 60.000 ft-ért kapsz egyet, ami nem egy nagy összeg.


Másrészt 12-16 L vizet használ, amivel egy 4 fős családnál 2-3 napi mosatlant elmos. Ez NAGYON takarékos, kézi mosogatással, állóvíz esetén is simán elmegy ennyi NAPONTA, folyóvizessel ennek a többszöröse/nap (2-3 liter víz ugye lazán kifolyik percenként).


Emellett megspórolja a törölgetés, száradás idejét is.


Az áramigénye nagyon alacsony, energiafogyasztása 1kw/h. Általában 1,5 órás a normál program, a rövid csak fél óra 45 perc (nincs szárítás ennél).

2015. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Áldás a mosogatógép, vegyétek meg, ha van rá keret!

Energiát, időt spórolsz vele.

Nálunk is két gyerkőc van, a gép nagyon megkönnyíti a mindennapokat, legyen szó főzés utáni rendrakásról, vendégség utáni mosogatásról.

Én ebben mosogatom a cumisüvegeket is, de kiválóan alkalmas elmosni a tűzhely rácsát, kukatetőt, vagy csak nagytakarításkor a sok üvegholmit nem egyenként kell a csap alatt maszatolni.

Az átlagos program az én gépemen kb. 1 órás, 16 l vizet fogyaszt és kb. 65 fokon mosogat.

Manapság semmilyen luxus nincs, ami a háztartási gépeket illeti. Ez egy eszköz, ami megkönnyíti az életedet, a mindennapokat.

Lehet kézzel is mosni, mégis használunk mosógépet. Lehet kiporolni és sepregetni, de minek, ha van nagy teljesítményű porszívó vagy takarítógép?! Kasználni is lehet, mégis használjuk a fűnyírót... és sorolhatnám. Vedd meg, áldani fogod!

2015. júl. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

NEM luxus!!!


Ha megtehetitek mindenképpen vegyetek egyet!

Egy áldás!

2015. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Egyáltalán nem luxus, bár én nem használom, mert én kifejezetten szeretek mosogatni. Anyám nagyon szereti, de ő is mindent elmos sima vízzel, mielőtt beteszi a mosatlant, csak mosogatószerrel való átmosásra és öblítésre használja.
2015. júl. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Egyáltalán nem luxus. Persze alapvetően egy edényt könnyebb kézzel elmosni, mint egy ruhát kimosni. Ezért van szinte minden háztartásban mosógép (ha más nem keverőtárcsás). A mosogatógép legalább ennyire megkönnyíti a munkát, mégis sokan ócsárolják.


"Folyóvízbe mosogattam áramzabáló villanybojlerral"


A villanybojler ugyanolyan jó hatásfokkal melegíti a vizet, mint a mosogatógép. Nem a villanybojler volt áramzabáló, hanem a kézi mosogatási módszered volt melegvíz pazarló :)



Én csak ajánlani tudom a mosogatógépet, a miénken pl van 70 fokos program is. Sokkal tisztább lesz az edény, én még 50 fokon sem tudtam volna elmosogatni. Ráadásul befőzésnél is hasznos, az üvegek fertőtlenítésében, ráadásul dunsztolni is lehet benne.

2015. júl. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Engem a drága férjem beszélt rá, akkor még egy ici-picit luxusnak tartottam, aztán fél perc alatt beleszerettem.:))) Már azért is megéri, hogy azt az időt mással tudod eltölteni. Most pedig, hogy van azóta egy pici babám is, főleg..

Ellene nem tudok mondani semmit.

A szűrőt időnként meg kell nézni, sót, öblítőt kijelzi, ha kell bele. De van már olyan márka, hogy a szűrő is ritkábban koszolódik. A tisztításos dolgot pedig elég pár havonta végigfuttatni, nem kell havonta szerintem, ahogy reklámozzák. A szűrőjét viszont hetente érdemes megnézni, illetve az alját, hátha bepottyant valami maradék, vagy bármi.

Ezek sem negatívumok, csak hogy mire érdemes figyelned majd, azért írtam le. Ezeket mi magunknak tapasztaltuk ki.

2015. júl. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!