Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szőnyegmosást hogyan csináljam?

Szőnyegmosást hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Nincs pénzem drága takarító gépekre sem pedig drága tisztítószerekre. Mégis szeretném valahogy kitisztítani a szőnyegem hogy szép legyen. Mit ajánlotok hogyan mivel csináljam?

Amin gondolkodok az a hipós víz.

[link]

Cipővel jártam rajta meg fém por fa forgács és egyébb tehát igen csak igénybe vettem a szőnyeget.

Köszöntem a segítséget.



2015. júl. 9. 06:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én régen ecetes vízzel sikáltam át, kefével végig kell sikálni az egészet, gyönyörű lesz.
2015. júl. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én Well-done szőnyegtisztítót veszek,2 kupakkal bele a locsolóba...majd ha jól felmelegedett a napon a slagban a víz,teleengedem. Ezt öntöm rá a szőnyegre,majd erősebb partvissal beledolgozom,és hagyom állni negyed~fél órát.

Ezuán még egyszer átkefélem minden irányban. Majd összetekerem,és két segítséggel---mert @rva nehéz a vizes 3x4 m-s szőnyeg---felterítem a kapura. Létrán állva fentről lefelé kis 10 centis sávokat fogva magasnyomású mosóval kinyomatom.

Amire figyelni kell,hogy ha a mindkét irányban lelógó felét kimostad,utána úgy legyen felrakva,hogy az egészet egyirányba kell átnyomatni,hogy az anyagot egyirányba nyomja a víz,másképp ugye középről nézve jobbra- ill. balra néznek a szőnyeg rostjai,és más lesz a színhatás,a száradás után. Ez főleg a komolyabb,pl.gépi perzsánál látszik,és nem szép.

Ha egy jó megeg napon,-mint a hét elején is volt- délelőtt kimosod,másnap este lehet beteríteni.

Évtizede,hogy így mosom őket,a szomszédoknak is szoktam néha vállalni 2~3-t.

2015. júl. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs kerted, akkor egy alapos porszívózás után kisszőnyegeknek a kádban kézzel mosás, nagyoknak a nedves kefével (műanyag kisseprű vagy rongy is jó, ha végképp nincs más) négykézláb súrolás marad. Hypo kiszedi a színt, inkább próbáld ecetes vagy akár szappanos vízzel.
2015. júl. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani hogy 3. emeleti ragasztott szőnyeg
2015. júl. 9. 09:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Szedj össze ismerősöket,szomszédokat,úgy kölcsönözzetek gépet.Nem is a bérleti díj a húzós,hanem az 50~60 kaució.
2015. júl. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:( Az a megoldás nem tetszene nekem. Sajnos nincs ilyen vagy nem ismerek ilyen gépkölcsönzőt. Kis városban lakom a lidl a legnagyobb üzletház és az euronics egy garázsban van.

A másik egy ismerősöm sincs. Az az ecetes vizes kefélés az megérne egy próbát csak félek az ecet szagtól.

Esetleg akad egy gőzölőm valahol az nem erre való?

2015. júl. 9. 09:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor szórd fel szódabikarbónával, keféld bele és alaposan porszívózd ki.

Ahol valami folt van, ott használj szőnyegtisztítót. Van folyékony és spray is belőle.

2015. júl. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!