Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel tisztítsam a házat...

Mivel tisztítsam a házat bolha ellen?

Figyelt kérdés

2015. júl. 26. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Leghatásosabb ha ecettel mosol le mindent. A kárpitos bútorokat, szőnyegeket puha kefével dörzsöld be. És ne legyen a házban olyan állat, ami bolhás.
2015. júl. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Állateledel boltban/patikában lehet kapni ampullás bolhairtót. Azt permetezed szét!


A bolha elég szapora állat, és biztosan nem csak kifejlődött, hanem lárva állapotban is van egy csomó. Ezt a permetezést ismételd hétről hétre legalább 4-6 hétig, mert a kikelő bolhák újra termelik önmagukat!


Tapasztalatból mondom.

2015. júl. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hell-ikon ***** válasza:

Nekem az ecet nem vált be annyira amennyire szerettem volna. Talán gyéríteni gyérített, de még ezt sem mondom biztosra. Azt sem tartom kizártnak, hogy szimplán csak elmenekültek máshova a szagától.


A Domotox por (azt hiszem ez a neve, ha lehet kapni még egyáltalán) cirka 20 éve (akkor más néven futott) tökéletes volt, de 3 éve már lófütyit sem ért.


A Neostomosan annyiban jó, hogy hatásos, de csak kifejlett bolha ellen és csak akkor ha az közvetlenül érintkezik vele. Ezzel általában hetente nem árt újra kezelni az adott helyiséget addig, amig el nem tűnnek végleg a bolhák. Hátránya, hogy rémesen büdös, engem kimondottan a nitrohígító szagára emlékeztet.


Amit most legutóbb próbáltam, hogy konyhasót daráltam le 1 kilónyit régi mákdarálóval és azzal szórtam be a ritkán használt szobát, ahova valahogy sikerült behurcolnunk a dögöket. Ott mindent, kanapét, széket, fotelt, szőnyeget, padlót teleszórtam vele, ott hagytam 1 hétig, majd felporszívóztam. Az eredményen én döbbentem meg leginkább, mert bevált, sehol egy bolha. Logika persze van benne, mert ha a bolha kénytelen sóporban "közlekedni", az rátapad, amit viszont le fog magáról takarítani, így sómérgezésben fog elpusztulni.

2015. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!