Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyit kérnél el idegentől...

Mennyit kérnél el idegentől egy adag mosásért, ha a saját mosószereddel, öblítőddel mosol neki?

Figyelt kérdés
esetleg vasalni is kell
2015. aug. 3. 15:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Elküldeném mosodába. :D
2015. aug. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%

Vasalni nem vasalnék, de ha mégis, akkor órabérben mérném. Mivel a minimálbér 560/óra ezért ennyiért.


A mosást egyszerű kiszámolni. Egy mosás 1,5 óra nálam, ez kb. 1,5 KW is. 1 KW áram kb. 40 ft, tehát ez 60 ft összesen.


A mosógélből 1,5 L 800 ft

Az öbíltőből 950 ml 900 ft


A mosógélből olyan 75ml-t használok mosásonként.

Ez mosógélből összesen: 40 ft

Az öblítőből 25 ml-t, ez tehát 24 ft.


Magyarán nálam egy mosás 125 ft lenne kerekítve, de ha nagyon koszos dolgokat kell mosni akkor persze áztatásért és dupla mosószerért extrát számolnék fel.

2015. aug. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
125ft fedezné a vizet a villanyt, a mosószert, öblítőt, idődet, fáradtságodat?????
2015. aug. 3. 17:25
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

Moss nekem 125 ft-ért, kérlek!!! :D


Ebben hol a munkadíjad, a hajlongás, a kezed beszennyezése, utána kézmosás, szappan, saját kéztörlőd beszennyezése, amit később saját költségeden mosni kell?


Nekem az itthoni időm nem minimálbért ér. Ha itthon vagyok, az a SZABADIDŐM, az drágább, hiszen a saját családomtól, háztartásomtól, kertemtől veszem el az időt.


Arról még nem is esett szó, hogy nem csak a felhasznált anyagok és energia árát kell belekalkulálni, hanem mindennek az amortizációját is! Használod a dolgokat, ezáltal kopnak, minél többet vannak használva, annál hamarabb mennek tönkre. Aztán ha venned kell egy új mosógépet 80 ezerért, már elgondolkodsz, hogy mosson a franc 125 ft-ért a szomszédnak...


Tehát az amortizációt én kiterjeszteném a mosógépre, a villanyórára, a kismegszakítókra, esetlegesen a szárítómra, a csipeszekre, a ruháskosárra.


Nagyon szennyezett ruhát pedig plusz pénzért sem mosnék. Múltkor kimostam egy olyan szőnyeget, amiről már válnak le darabok, + nagyon koszos volt. Azóta már 3x mostam ruhát, de még a 3. adagban is vannak darabkák + a szőnyegből visszamaradt por.

Ha valami munkásruhát kéne kimosni, amin festék, vagy olaj van, és az a dobnak egy pici részén ottmarad, én meg utána a saját fehér ingeimet mosom, amiket nem 1000 ft-ért vettem, és a végén az erősen szennyezett munkásruhától mennének tönkre... hát akkor kapnék idegbajt.


Mindent összevetve, ha nem kenyérre kell a pénz, akkor udvariasan visszautasítanám a kérést. Ha feltétlenül el kell vállalni, akkor sem mennék 6-700 ft alá, esetleges vasalás plusz ugyanennyi.

Egy tisztítóban több ezret elkérnek, így ez még jutányos ár.

2015. aug. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
5%

"Moss nekem 125 ft-ért, kérlek!!! :D


Ebben hol a munkadíjad, a hajlongás, a kezed beszennyezése, utána kézmosás, szappan, saját kéztörlőd beszennyezése, amit később saját költségeden mosni kell? "


Tessék?


Fogom, berakom a gépbe, megnyomom a gombot, ennyi. Egy mosás ennyiből áll...

2015. aug. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem, mit nem értesz ezen.

Ha mindent kiszámolsz ml-re, akkor ezt is vedd bele.


Vagy ha egy idegen odaadja neked a koszos ruháját, te azután nem mosol kezet?

Ha esetleg mégis, akkor azáltal használod a vezetékes vizet, a szappant/folyékony szappant, meg beszennyezel egy kéztörlő törölközőt. Nálam legalábbis így van, én minden után kezet mosok.

Én azt is nézem, hogy egy idegennek dolgozni igenis fáradság, nem ingyen dolgozok. Ha lehajolok 2x, vagy 1-2 percig úgy is kell maradni, akkor már fáj a derekam. Lehet te még nem küzdesz ilyenekkel, majd 30 felett megtudod, vagy amikor kézzel kell kimosnod valamit kádban, és több percig leszel görnyedve. Na de mindegy, ha a te munkád nem ér semmit, akkor ezt ne számold bele.

Viszont akkor ha ez nem munka (beteszem és kész), és hazamegy majd a férjed, megkérdezi, mit csináltál ma, akkor nem mondod, hogy "mostam!", mert házt az semmi, csak betetted és kész.

Férfiak szokták mondani, hogy nem a nő mos, hanem a gép. Akkor miért nem jönnek, válogatják a ruhát, pakolják be, töltik fel azzal, amivel kell, tekerik a megfelelő helyre, majd szedik ki a nehéz nedves ruhát, viszik ki a nehéz kosarat, teregetnek, néha egy-egy vastag kötött pulcsi vagy nagy férfifarmer olyan nehéz vizesen, hogy alig bírom. Hát jó, akkor a te munkád ezek szerint nem ér semmit, én biztos hogy ezeket is számításba venném.

Nem is értem, egy tisztítóban mire fel kapnak fizetést, hiszen csak beteszik a koszos ruhát a gépbe, és kész.

2015. aug. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

6-os.

Teljesen igazad van.

A mosás nem annyiból áll, hogy bekapcsolom a gépet.

Lehet bármilyen modern egy mosógép, hagyományos módon kell berakni kivenni a ruhákat.


Én hagyományos mosógéppel mostam, amig nem lett "autómatám". Férfi vagyok. Szégyen, hogy magam mosok és nem a szomszédhoz viszem kimosatni a ruháimat.?:D


Aki meg lusta, az fizessen érte rendesen.

2015. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

" Lehet te még nem küzdesz ilyenekkel, majd 30 felett megtudod, vagy amikor kézzel kell kimosnod valamit kádban, és több percig leszel görnyedve"


30 felett vagyok, van két gyerekem.


És írtam, hogy áztatásért, folteltávolító stiftért, stb. extrát számolnék.

Kézzel SEMMIT nem mosok, sosem mostam kézzel.


De egy átlagos mosás nem több, mint berakni a ruhákat és megnyomni egy gombot.

Ha nem nedvesen viszi el, akkor a teregetést, hajtogatást szintén órabérben számítanám.

2015. aug. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Mit értesz az alatt, hogy idegen?? Valaki bekopog az utcáról, hogy legyél szíves kimosni a cuccait?

No és mennyit?

2015. aug. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

"Viszont akkor ha ez nem munka (beteszem és kész), és hazamegy majd a férjed, megkérdezi, mit csináltál ma, akkor nem mondod, hogy "mostam!", mert házt az semmi, csak betetted és kész."


Nálunk ez úgy van, hogy ha hazaérek én munkából - mert a férjem hamarabb végez - akkor nem tesz fel hülye kérdéseket, mert tudja, hogy dolgozni voltam :)

És tényleg nem szoktuk külön megtárgyalni a házimunkát, igazad van.


"Férfiak szokták mondani, hogy nem a nő mos, hanem a gép. Akkor miért nem jönnek, válogatják a ruhát, pakolják be, töltik fel azzal, amivel kell, tekerik a megfelelő helyre, majd szedik ki a nehéz nedves ruhát, viszik ki a nehéz kosarat, teregetnek, néha egy-egy vastag kötött pulcsi vagy nagy férfifarmer olyan nehéz vizesen, hogy alig bírom. "


Nőként mondom, hogy nem én mosok, hanem a gép.

Nálunk egyébként érdekes módon a férjem is képes berakni egy mosást és kiteregetni. Nálatok nem?

Plusz nem tudom te hogy vagy vele, de nálunk 1400-on kicentrizi a gép a ruhát, úgy feleannyira sem nehéz az a pulóver vagy farmer. De tény, ha nagyon nehéz az adag, akkor a férjem szívesen kiteregeti helyettem. De mint írtam, a szárítást én órabérben számolnám. Magát a mosást, azt a 3 percet amíg berakom a ruhákat a gépbe, beletöltöm a mosógélt, nem, nem számolnám fel külön.


Azt pedig elvárnám, hogy ha valaki mosatni szeretne eleve színek szerint csomagolja a ruháit és a nagyon koszosakat külön, én biztos nem turkálnék más szennyesében sem! Ahogy otthon sem teszem. Van szépen színes, fehér és 60 fokos szennyes, kész, nem kell senkinek a koszos ruhái közt turkálni, csak beleborítani a gépbe.

2015. aug. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!