Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szoktatok enni?

Hogyan szoktatok enni?

Figyelt kérdés
Reggelinél mindig valaki felkel korán és hozz friss kenyeret, vagy azt napközben szoktátok venni? Vagy csak kétnaponta, háromnaponta...? Otthon ebédre egy héten át ugyan azt eszitek? Például minden hétvégén főz valamit apa/anya. Vagy háromnaponta főznek?

2015. aug. 17. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Kenyeret vagy zsömlét minden nap veszünk frisset, de nem kora reggel, napközben valamikor.

Főzni kétnaponta szoktam.

Egy hétig ugyanazt, hát azért egy egy hetes kaja, már igencsak szalmonellaveszélyes lehet...

2015. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Hetente 2x megyünk pékségbe, egy fél kilós kenyér megy a fagyasztóba, másik enni. A péksütiket vagy aznap uzsonnára, vagy másnap reggel megesszük.

Ha esetleg már szikkad a kenyér és nem friss, akkor bundáskenyér, vagy melegszendvics szokott készülni belőle.

Mivel még itthon vagyok a kisebbik gyerekkel, így naponta, kétnaponta főzök, frisset. Max. két napig esszük ugyanazt az ételt, utána már nem csak, hogy unalmas, de veszélyes is lehet. (Tojásos, gombás ételek stb.)

2015. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán eszünk kenyeret, pékárút, szóval nálunk ez nem gond.


A férjem korábban kel mint én, ő mindig reggelizik (általában magvas műzliket). Én később kelek és nem reggelizem, csak kávézom. Tízórait eszem helyette a munkahelyemen. Ebédelni is a munkahelyünkön szoktunk. A férjemék általában rendelnek vagy elmennek valahova, és nem eszem ebédre meleg ételt, szinte mindig salátát eszek.


Vacsorára van meleg étel, amikor közösen leülünk enni. Minden nap más étel van igazából, ritkán esszük 2 napig ugyanazt. Felváltva főzünk, így nem nagy erőfeszítés, és emellett étterembe is járunk és néha rendelünk is.


Hétvégén általában közösen főzünk, szintén vacsorára.

Reggelire, napközben általában joghurt, műzli, gyümölcsök, magvak, zöldségek, tojás, sajtok. Néha hétvégén eszünk croissant-t vagy valami teljes kiőrlésű, magvas zsemlét, de nem mindig.


Elképzelni sem tudom, hogy lehet egy hétig ugyanazt enni, vagy akár 3 napig is? Mi értelme ezzel kínozni magatokat?

2015. aug. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ti hogyan tudtok munka mellet ilyen sokszor főzni? És milyen mennyiségbe főztök?
2015. aug. 20. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi az, hogy hogy érünk rá?


Hazaérünk a munkából, fél óra alatt simán megfőzünk, de max. egy óra valami bonyolultabb étel is. Utána még mindig ébren vagyok legalább 5-6 órát (11-12 körül alszunk) szóval ráérünk, nem?


1 napi adagot főzünk, szóval nem sokat. De a mennyiség nem annyira lényeges, a 3 napi is ugyanannyi idő alatt főne meg, csak nem szeretjük több napig ugyanazt enni.

2015. aug. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!