Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit lehet tenni a csótányok...

Mit lehet tenni a csótányok ellen?

Figyelt kérdés

Már mindennel próbálkoztunk.

Anyukámék panellakásban laknak már évek óta. Mindig is voltak csótányok a lakásban, de az utóbbi időben rengeteg lett. Eddig csak este voltak, most már nappal is. Mászkálnak a konyhaasztalon, a konyhapulton, a falakon, az előszobában. Belemásznak a kutya kajájába, a vizébe, sőt már a szobákba is bemennek és a dohányzóasztalon is mászkálnak. Már vettek csótányírtó szert, csótánycsapdát, negyedévente befújnak minden lakásban a szakemberek ilyen zselés szerrel, de semmi. Amúgy tisztaság van náluk. Nem tudom mit lehetne tenni, mert elég kellemetlen, h átmegyünk hozzájuk, és mindenhol csótány van, nekik meg ég a fejük.


2008. szept. 8. 10:50
 2/8 anonim válasza:
53%
Hát ez elég gáz,próbálják meg eladni!
2008. dec. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A boltban kapható spray-ket felejtsd el.

Nekem a következő vált be panelban:

Rengeteg volt belőlük, kihívtam egy olyan rovarírtót aki gázzal és spricnivel írtott.

4 óra múlva hazajöttem, a szobában semmi nem volt, de a konyha padlóját szőnyegszerűen borították a döglődő rovarok.

Ez önmagában nem elég, a szomszédoktól újraszaporodnak.

Ennek elkerülésére a következő háztartási boltban kapható anyagokat használtam:

Chemotox Domotox rovarírtó por + Racan csótányírtó gél.

A port a mosogató alá szórtam, amerre át tudnak járni a szomszédból. A gélt szekrények sarkaiba, meg olyan helyekre tettem ahol láttam őket mászkálni.

A gél jó tulajdonsága, hogy megeszik, megdöglenek, majd a túlélők megeszik a halottakat és azok is megdöglenek.

Ezekkel a szerekkel + kritikus helyek gyakori takarításával nincs több problémám velük.

Sajnos a csótányírtó "szakemberek" közül 4-ből 3 sarlatánnak bizonyult.

2010. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bud Spencer válasza:
100%

A csótányok olyanok, mint bizonyos emberek. Ha látják, hogy akármit megtehetnek, akkor elengedik magukat, de ha megmutatjuk, ki az úr a háznál, akkor tiszteletben tartják a köreinket. Szóval, ha látod, hogy mászik az asztalon, akkor finnyáskodás nélkül le kell ütni, mert ha látja, hogy szabadon szaladgálhat, akkor holnap kétszer annyi fog ott futkorászni az asztalon, akár a szobában is. Sokan tévesen azt gondolják, hogy ezek a bogarak ott fordulnak elő tömegesen, ahol merő egy kosz minden, káosz uralkodik a lakásban, elhasznált bútorok vannak, és a lakó nem nagyon takarít, netán ritkán tartózkodik otthon. Nem, a csótányok pont azt szeretik, ha nyüzsgés van, megy az élet, néha valaki főz valamit(ekkor lepottyan egy kicsi morzsa, s azon eléldegélnek pár napig), a háziasszony mos egyet, más jót fürdik("úszik a fürdőszoba"). Általában van egy nagyobb bázisuk(lakóházban pince, alagsor, épület alatti alagutak) és innen indulnak kalandozni. Nappal mindenféle parányi zegzugokban eltűnnek(jó esetben nappal ez a helyzet), aztán éjjel megrohamozzák a konyhát és az előszobát. Sokan félnek, hogy este rájuk mászik, pedig számukra rajtunk semmi érdekes nincs. Szárazak vagyunk, forgolódunk, elakadnak a szőrünkben. Ha jön a reggel, úgy eltűnnek, mint a kámfor. A védekezés legkézenfekvőbb módja, ha rendszeres csótányirtást végeztetünk, lehetőleg havonta, és jó kitisztítjuk a konyhát. Ezenkívül: 1.nyers uborka

2.bórax+liszt, (+víz-ez vonzza oda)

Ha ezek sem válnak be, vegyél egy sündisznót, az szépen kiirtja őket.

2010. aug. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

'Ha ezek sem válnak be, vegyél egy sündisznót, az szépen kiirtja őket.'

Ezen még nem gondolkodtam :)

2012. máj. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Még, hogy az emberre nem másznak rá.. dehogynem! Egyik este pont arra ébredtünk párommal, hogy valami mászik rajtunk!

2 hónap alatt 4* voltak kinn irtani, 1-2 dögöt lehetett találni, de azóta is vígan élnek!

Az se mindegy mit fújok rá, valamelyik szertől vígan tovább szalad (raid) de a pl a wapetől azonnal kimúlik.

Viszont érdekes mód, addig a pár napig amíg vagy 8 liter bodzaszörp pihent a konyhában, elvétve bukkant elő, lehet a sok citromtól.

Állítólag a cukor és szódabikarbóna, vagy sütőpor keveréke is hatásos ellenük.

2012. jún. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 peterson88 válasza:

Én innen vettem: [link]

Kis cseppekben kisjuttattam az előfordulási helyekre, 1 nap után már vígan szedtem össze a dögöket! 2 hét után, pedig már elhullott csótányokat sem találtam, tuti a szer! Magyar nyelvű leírás van hozzá, hatóságilag bevizsgálva, asziszem 2015-ig jó felbontás után.

2013. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 K Laci válasza:
Jofogason mar nincs.
2018. jan. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!