Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kinek mi a véleménye az...

Kinek mi a véleménye az Aldiban kapható Tandil folyékony mosószerről?

Figyelt kérdés
Most olvastam az NFH honlapján a mosószerek tesztjét és ez kapta a legmagasabb pontot. Tényleg ilyen jó?

2015. szept. 25. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
A feketét használtam, tisztít, ahogy kell, csak nem tetszik az újított verzió illata, ezért felhagytam vele.
2015. szept. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen nagyon jó! és az illata...A lilának nagyon kellemes.Én 1 hónappal ezelőtt vettem mert akcióban volt,így gondoltam megér egy próbát.Lényeges,hogy jóval kevesebb is kell belőle,mint a "márkásabb szerekből.Alapból 40 ml kell enyhén szennyezett ruhákhoz,míg az Arielből azt hiszem 63ml. Három illatvariációban kapható,szerintem a lila a legkellemesebb és tényleg nagyon szépen tisztít.Eddig Arielt használtam,de szerintem jobb nála a Tandil ezt még teszteredmények nélkül, tapasztalatból állítom.
2015. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont a lilát tesztelték. Még arra volnék kíváncsi, hogy kifakitja a ruha színét?
2015. szept. 26. 11:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen a lilát tesztelték,tegnap pont néztem ezt az új tesztet.A teszt is vizsgálta a színmegóvást,gondolom azért is végzett jó helyen.De saját tapasztalatom szerint nem fakítja a színeket.Egy próbát nyugodtan tehetsz, szerintem nem fogod megbánni.
2015. szept. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Tévedtem mert, nem 40 ml hanem 45ml kell egy mosáshoz.
2015. szept. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szerettem. Sajnos a nagy kiszerelést, ami ezer-valahány Ft volt - akciósan 999-, kivonták a forgalomból, helyette literes van ugyanennyiért, ami csaknem négyszeres árdrágulás. Néha veszek színesekhez, de fehérhez már nem éri meg, drága lett.
2018. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
76%

kb 2 hete vettem ezt a 2625ml-es lila változatot 1300forintért.

Tapasztalataim: Eddig Tomi Color-t használtam, ami tökéletes volt, de költségcsökkentés ürügyén kipróbáltam ezt is.

Tomiból mindig 130grammot használtam egy adag mosáshoz(6.5kg-os mosógép) mindig tiszta, és tiszta illatú volt a ruha. Korábban fele adagot használtam ugyan ebből, akkor számomra kicsit büdösek maradtak a ruhák, ezért dupláztam a mennyiséget.


A Tandillal először ugyanezen teljes ruhatöltethez 1,5 kupakkal használtam(80ml egy kupak szóval 120ml-t).A ruhák nagyon illatosak lettek, viszont a szétizzadt edzősatlétám nem volt az a tiszta illatú. Maradt egy kicsit ilyen zsír illat szerintem hasonlóan a Tomi-s féladagos mosáshoz. Így most a 2 kupak azaz 160ml mennyiséggel próbálkozom.

A költségekről:


1,4kg Tomi Color 1000ft nálunk. 2*65gramm 10,7692 mosásra elég. azaz 1 mosás ezen módszerrel 92,857408 forintba kerül.


2625ml Tandil 1300ftba került.160ml-es adaggal ez 16,40625 mosásra elég. Így 1 mosás ezen módszerrel 79,238095 ftba kerül.


Igen,tudom, a Tandil dobozra 1 mérőkupaknak 60ml van írva, viszont lemértem hideg vízzel konyhai Salter mérleggel a kupak tömegét levonva természetesen, és 1 teli kupak(csak a belső része) hideg víz 82gramm, ami kb 80mlnek felel meg.


Fontos még tudni a kísérlethez, hogy a Tomi mosóport előzetesen mindig feloldom/összerázom kb 1 liter meleg vízben(öblítősdoboz) és úgy öntöm a dobba, hogy egyből jól feloldódjon és elkeveredjen, így nyilván a tisztítóhatás is jobb és nem lesz mosópormaradék a ruhákon, plusz a mosószer adagolót se kell tisztítani mivel oda nem kerül mosószer. A Tandilt viszont csak hígítás nélkül beleöntöttem a dobba. Célszerűbb lehet azt is langyos vagy meleg vízzel felhígítani kb 1 literre.


Vannak mosógépek amik mosás előtt szivattyúznak egyet, így ha ezeknek a dobjába öntjük a mosóporos vizet, az lehet egyből kiszivattyúzza azt még a mosás előtt.Erre célszerű figyelni.


Mindkét mosószer esetében az alap 40 fokos programot használtam 1200as centrivel.


Konklúzió: a Tandilból a használati utasításhoz képest is

extrém mennyiséget használtam. Az atlétámon kívül elégedett voltam az eredménnyel.

1 mosás még így is olcsóbb mint a mosóporral. Másik fontos költségcsökkentő tényező ha valaki öblítőt is használ(én nem szoktam). A Tandilnak számomra brutálisan erős, tartós parfűmje van, szóval arra sem kell pluszban költeni. Így már jelentős költségmegtakarítást lehet elérni a mosóporokhoz képest.

Viszont.... Nekem az illata kicsit erős, és nem tudom, hogy ettől, de viszkettem kicsit a kimosott ruhákban.(ezért használtam eddig is Tomi-t mert az kíméletes) Korábban próbálkoztam egy intenzív illatú ,,Bio'' azaz enzimes mosókapaszulával de az brutális bőrirritációt okozott.Lehet az illatanyagokra vagyok érzékenyebb.

A Tandil még tesztelő fázisban van így nem tudok erre vonatkozóan biztosat mondani.

Mosószerváltás előtt mindig érdemes először kisebb mennyiséggel próbálkozni mint egyből bevásárolni egy 5 literesből csak mert olcsóbb.

A lótuszvirág számomra inkább rózsa. Személy szerint mosószernél jobban preferálom a nemsemleges, inkább tiszta, pl citrus illatokat, de ez már szubjektív dolog.


Számomra mindkét tesztelt mosószer mosóhatása tökéletes, bár hozzáteszem csak utcai, és edző ruházatot viselek.

Költséget tekintve a Tandil még emelt mennyiséggel is olcsóbb, a megspórolt öblítő áráról nem is beszélve(már aki használ. Én parfümre költöm).


A Tomi ajánlott gyári mennyisége: 6-8kg közepesen szennyezett ruhához lágy víz esetén 165 ml, én kb 150ml-t(120-130gramm) használok.


A Tandil ajánlott gyári mennyisége: 6-7kg közepesen szennyezett ruhához lágy víz esetén 100ml, én 120at használtam(bár ez is 1,5 teli kupak volt).


A Tominál általam használt mennyiséggel nem maradt zsírszagú semmi.


A Tandil 1,5 kupakos módszerrel csak a brutál izzadt, szennyesben kb 1hete összeért atlétámnak volt némi elenyésző illata, de ez sem volt büdös. Lehet ha felhígítom meleg vízben, ez sincs. Egyébként is ez szubjektív.


Általam használt mindkét mosószer tökéletes. A személyes igények pl extra illat, illetve a helyi elérhetőségük ami szerintem döntő lehet.

Ha valaki öblítőzni szokott és sokat mos, a Tandil-al sokat spórolhat ennyiért.

Ha az elején számolt 2 teli kupak(általam kalkulált 160ml) helyett 1,5 kupakos (általam kalkulált 120ml-es) adag is elegendő valakinek egy 6-7kgos mosáshoz, úgy már csak 59,4285 forint egy mosás a Tandillal és ebben az illat is benne van.

Ez elég jelentős megtakarítás.


Nekem egyik mosószernél sem volt problémám a színóvással.

2018. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!