Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 100% polipropilén huzatú...

100% polipropilén huzatú kispárna hogyan tisztítható?

Figyelt kérdés

(belső töltet: 100 % poliészter) Tudomásom szerint a polipropilén huzat nem ereszti át a vizet. Próbaként ráöntöttem egy kispohár vizet és még egy óra múlva sem szívta magába.


Előre is köszönöm segítségetek.


2010. márc. 17. 13:09
 1/7 A kérdező kommentje:
A huzat nem levehető a belső töltetről.
2010. márc. 17. 13:25
 2/7 anonim ***** válasza:
A legcélszerübb mosogatószeres vagy mosószeres vizes szivaccsal letörlgetni és utána tiszta vizessel leöbliteni, majd szárazra törölni. (Ha esetleg gond lenne a mosó- illetve mosogarószer: pl. allergia, stb., akkor szappant vagy hajsampont is használhatsz.)
2010. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ. Nem tudom, hogy ilyen 100% polipropilén huzatú kispárnát lehet-e ágyneműként, fej alatt használni? Vagy ha nem, akkor hova való?

(Tehát nyilván az izzadtságot sem szívná magába. )

2010. márc. 17. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem föként diszpárnaként használható, de ha egy rendes nedvszivó huzatot raksz rá, akkor lehet rendesene használni egy délutáni pihenésnél - egész éjjelre viszont nem javaslom.
2010. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Látom jártas vagy a témában. Tehát egész éjjelre olyan párna való, aminek huzata nedváteresztő? Milyen anyag(ok)ból készülnek a nedváteresztő huzatok? (Már csak hogy tudjam, milyet érdemes venni.)
2010. márc. 17. 15:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Tényleg értek kicsit a témához, mert texilmérnök vagyok: alváshoz vagy tollpárna, vagy szintetikus - polyeszter "vattagolyók"kal - töltött párna jó (aki allergiás, annak a szintetikus a jobb), és feltétlen pamut belsö huzattal - ez az ugynevezett angin - , de a legtöbb párnán az szokott lenni.

Ágynemüként is a pamut a legjobb, mert az nedvszivó és könnyen tisztitható.

Azért lényeg, hogy nedvszivó legyen, mert alvás közben mindig párolog a börröl valamennyi nedvesség, és ha a párna nem tudja beszivni, akkor a böröd egész éjjel ebbeln "ázik" és könnyen kipattog, de mindenképpen rosszabbul tudsz pihenni.

2010. márc. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Micsoda szerencse! Bár csak a boltban tudtak volna fele ilyen jól segíteni. Sajnos allergiás vagyok (háziporra, tollra)


Tudom, hogy már nem tarozik az eredeti kérdésemhez, de olyat párnát és egyéb ágyneműt érdemes keresnem, aminek belső huzata 100% pamut vagy részben állhat más anyagokból is?


És az ilyen párnákat (anginban lévő "vattagolyócskák") már lehet mosógépben mosni? Ha igen, milyen mosással?


Hálásan köszönöm szíves segítségedet!

2010. márc. 19. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!