Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A ruhák miért olyan kemények,...

A ruhák miért olyan kemények, durvák, mikor már megszáradnak mosás után?

Figyelt kérdés
Öblítő van használva, azt tudni kell, hogy errefelé kemény a víz, az lehet a baj? vagy mitől van ez?

2015. nov. 3. 17:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Mosógéppel van mosva...
2015. nov. 3. 17:02
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Túl sok mosószer, benne marad a ruhában, vagy más programon kéne mosni.
2015. nov. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Lehet probléma a víz keménysége igen, használj vízlágyítót.

ÉS a mosógél mennyisége is lehet, hogy túl sok.

2015. nov. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
2015. nov. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
65%
Sajnos nincs jó hírem, textilmérnök mondta az öblítők ilyenek. Én F létemre megérzem a ruhán amikor megveszem első mosást is. Ecettel öblíts sokan azt használják, ráadásul fogja a ruha színét is.
2015. nov. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Érdekes dolgot mondott a textilmérnök, mert én öblítővel mosok és nem kemények a ruhák...


Az ecet jó, de nem csak a színt rögzíti, a foltokat is amit nem sikerült kimosni (bizonyára ezt is közölte a textilmérnök) és ráadásul büdös. De ízlések és pofonok.


Szerintem a víz keménysége lesz a gond, vagy valóban sok mosószert használsz.

Talán nem elég hatékony a centri és sok víz marad benne ezért marad kemény száradás után.

2015. nov. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Az én gépemen van egy külön centri progi, azt érdemes lenne szerintem indítani. Az ecetet én sem ajánlom, még a gondolatától is frászt kapok. Vízlágyítót felesleges használni, mert az csak plusz költség, és általában nem ad + éveket a mosógépnek. 2x jártam meg így, csillagászati árakat költöttem vízlágyítókra. ( nem írom ki a nevét, nem érdemel reklámot ) :)


Alapjában szerintem ha a 3 fő Lenor, Coccolino, Silan-t vesszük, én a közbülsőt ajánlom. És szerintem az is sokat számít, hogy koncentrátumot használsz és bajolsz a hígítással vagy sem. Mert én nem, flakonból öntöm a tartályba és puhábbak a ruhák. Csak a törcsik kemények. De nekem úgy is megfelel :D

2015. nov. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:

Nyilván lehet olyan öblítő és olyan ruhák amiknél nem jelentkezik ez. Az én ruháim nagyon jó anyagúak majdnem mind. Egyből megérzem. Ez van. Az ecet akkor büdös ha sok lett beletéve/ki se lett rendesen öblítve.


Amúgy:

"A mosószerhet ne önt ecetet, mert közömbösitik egymást vegyileg, és a ruha nem lesz tiszta.

Az ecet helyettesiti a Calgont is, a ruha puha és nedvszivó lesz. Az öblitö ugyanis képez egy bevonatot (hasonlóan, mintha viaszzal lenne bevonva) a szálakon, és ezért ugyan olyan lesz, minta müszálas anyagból lenne.

Ha nagyon megkeményedett törölközöd van, azt is felpuhitja, a ruhák szinét rögziti (a textilüzemekben is ecetsavat használnak a festékek fixálására) és védi a kifakulástól. Ezenkivül az ecet a legerösebb szagtalanitószer - nemcsak a mosásnál, de egyéb esetekben is.

Természetesen nem literszámra kell a gépbe rakni, egy adaghoz kb 1 evökanállal elég, akkor nem lesz ecetszagú a ruha.


Textilipari mérnök vagyok, ezenkivül 30 éve háziasszony is."


link

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__hazimunka__494562-ecet..

2015. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
Foltokat nyilván rögzíti ha azok festékfoltok. A vegyészet azért nem olyan, hoy bármi aminek színe van az ugyanúgy viselkedik. Én legalábbis nem így gondolom. :P
2015. nov. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!