Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy marad öblítő illatú a...

Hogy marad öblítő illatú a ruha száradás után is?

Figyelt kérdés
Most váltottam drágább öblítőkoncentratumra, ami 8 hetes friss illatot ígér. Hígítani szoktam kupakkal fele-fele arányban. Ha a friss levegőn szárítom nem marad meg az illat, ha a szobában, akkor nyirkos szaga volt és 4 napig száradtak hiába van fűtés.

2015. nov. 4. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha négy napig szárad, persze hogy bebüdösödik, nincs az az öblítő, ami elnyomná a poshadást. Nekünk nagyon bevált az Aldis páraösszeszedő készülék, literszám szedi össze a vizet és bent a szobában is megszáradnak fél nap alatt a ruhák. Előtte én is küzdöttem a bent szárítással a büdösödéssel, pedig Lenort használok. Én is egy kupak Lenor, egy kupak vízzel használom, hogy ne taknyosítsa el a mosógépet. Nekem illatosak a ruhák szekrényből kivéve.


A levegő páratartalmát kéne lecsökkenteni, más nem oldja meg ezt a kérdést.

2015. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Én nem veszek koncentrátumot, nem hígítok. A mosógép öblítő tartályát mindig tele öntöm.

Nekem egyébként pont a friss levegőn lesz nagyon jó illata. Mondjuk ilyenkor már nem érdemes kirakni.

A szobában is estéről reggelre megszárad.

Talán túl sűrűn rakod őket, nagyon összeérnek. Vagy nincs elég meleg. Nincs rendesen fűtés. Túl párás a levegő, nincs kiszellőztetve rendesen.

Igazából elképzelni sem tudom, hogy tud 4 napig száradni.

Ki van centrifugázva?

2015. nov. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az jutott még eszembe, hogy ilyenkor én 1400-as fordulattal centrifugázok és két pálcára teregetek, hogy körbejárja a levegő a száradó ruhát. Odafigyelek, hogy ne legyen "összecsukódva" a ruha sehol, pólót, pulcsit is úgy terítem, hogy az ujja kisimulva lefelé lógjon, ne álljon össze harmónikában. Helyigényesebb, mert két szárítót használok, viszont nem is áll napokig a szárító a szoba közepén, tehát kevésbé zavaró összességében.
2015. nov. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is két szárítót használok, nagyobb darabokat, ágynemű, törölköző eleve két sorra teszek rá, hogy ne érjen össze.

Ruhákat, amit lehet, vállfára.

Ami nagyon vastag, pulóver, farmer, azt ráteszem a radiátorra.

2015. nov. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Figyelni kell arra, hogy ne legyen teletömve a mosógép, ez is okozhat kellemetlen szagot, ami a szobában nem szellőzik ki.

A nagyobb ruhadarabokat, törölközőket, ágyneműket én is több pálcára teregetem.

Otthon a szüleimnek is van páramentesítőjük, szintén Aldis. A titka nem nagy, langyos levegőt fúj és páramentesít párhuzamosan, így gyorsan száradnak a ruhák. Van kifejezetten ruhaszárító programja is. Nekünk is nagyon bejött.

Én ezt a lakásomban kicsit leegyszerűsítettem. Vettem egy hősugárzót (ventilátoros), ami langyos levegőt fúj a ruhák irányába és emellett gyakran (óránként) szellőztetek pár percre, hogy a párás, nehéz levegő helyére friss levegő jöjjön.

Ha ezt nem teszem meg, sajnos nálam is 3-4 napig száradnak a ruhák. Amióta így csinálom, gyakorlatilag 1 nap alatt szárazak. Munka után teszem be a mosást, 6 körül teregetek, este 10-ig váltva fűtök a ruháknak és szellőztetek. Másnap délután még szintén eljátszom ezt párszor, ennyi. Nem került 40 ezer forintba és megoldotta a problémámat. Kicsit macerásabb, mint egy páramentesítő, de valamit valamiért. :)

2015. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én Silant használok. Lehet a ruhák vannak sűrűn akkor ezek szerint. Én kettőnkre mosok, sok ruha összegyuűlik egy hét alatt. Mindig hétvégén szoktam mosni és egy szárítónk van.
2015. nov. 4. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

1. lehet kellemetlen szaga, ha sokáig áll a szennyesben

2. nem elég magas fordulaton centrized

3. túl sok ruhát teszel a gépbe

4. sokáig szárad, amit írtál is.


Ha egy adag mosni való összegyűlt, mosd ki, ne várj vele.


Az én gépemen be lehet állítani a centrit még egyszer, így 1400-as fordulaton megy még egy kört. Ha nem így lenne nagyon vizesek lennének a ruhák és nálam is száradnának 4 napig.


Nekem 3 ruha szárítóm van, felváltva vannak használva. Minden helyet kihasználok rajta és 24 óra alatt szárad meg a ruha. Kettő radiátor előtt van, egy pedig padlófűtésen.

A magas páratartalommal nekem is gondom van, mi a klímával párátlanítunk és azóta sokkal jobb a levegő idebent, érdemes lenne neked is beszerezned párátlanítót.

Nappal nem fűtünk, csak, ha itthon vannak a gyerekek és így is megszárad 24 óra alatt.


Az is lehet, hogy csak megszokod az illatot és csak te nem érzed.

2015. nov. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam bevált trükk, hogy az öblítő és a mosószer tartályba is öntök egy kicsi ecetet. Így tök friss illata lesz a ruháknak, és nem mellesleg ki is lesznek fertőtlenítve.


Valamint abban a szobában, ahol szárítom a ruhákat, ott sokszor nyitva van az ablak. Nálunk a lakásban 25-26 fok van, így van hogy fél nap alatt megszáradnak a ruhák, és nagyon jó illatuk van (kék Coccolino Creations <3 )


Jó időben az udvaron szárítok.

2016. febr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!