Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért büdös a gáz?

Bimke kérdése:

Miért büdös a gáz?

Figyelt kérdés
Főzésnél olyan szag van mint a petróleomlámpa. Eddig nem volt ilyn. Mit kevernek bele

#gáz #szag #konyha #petróleom
2015. nov. 29. 21:07
 1/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A nevét nem tudom de alapól szagosítják, ez kb nemzetközi előírás. Azért hogy érezzük ha gáz szivárgás van. Ez régi dolog nem új és ja kicsit olyan petróleum szagú. Eddig azért "nem volt" ilyen mert nem szivárgott. Lehet esetleg lassan gyújtottad be és szabadon jött ki egy kevés. Ha nem nézesd meg nehogy baj legyen.


Egyébként tényleg petróleum szag. :) Nem figyeltem így.

2015. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rosszul kérdeztem, köszi de ez nem olyan szag. Ha el van zárva nem büdös. Szoval nem szivárog. Amikor ég akkor nem szokott büdös lenni most meg igen és nem csak egyszer
2015. nov. 29. 22:23
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Biztonsági okból kevernek bele megfelelő anyagokat. Egyébként, mivel a földgáz összetétele nem szigorúan állandó, ezért lehetnek benne alapból olyan alkotórészek, amelyek tökéletlen égésnél szagos melléktermékeket is produkálnak, ezért is érdemes a gázkészülékeket időnként ellenőriztetni.
2015. nov. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mertkaptánt kevernek hozzá.


[link]

2015. nov. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ritmoki válasza:
Sok év telt el az eredeti kérdés óta, de tegnap óta azt érezzük, büdös lesz, ha ég a gáz a gáztűzhelyen. Rákerestem hát, és így találtam erre a posztra. Mintha olaj is égne a gázzal együtt, belekeverve. Nem tudom, a petróleumnak milyen a szaga, lehet, hogy a kérdezővel ugyanarra a szagra gondolunk. Bosszantó, mert főzéskor/után mindig szellőztetni kell. A gázkazánunknál egy másik helyiségben is ezzel egyidőben keletkezett a probléma. Szóval nem a készülék. És persze tudjuk, hogy belekevernek a gázba alapból szagosítót, de annak nincs szaga, ha elég, nem arról van szó, és eddig nem is volt ilyen probléma. Másnak is van ilyen tapasztalata? Egyébként Tigáz. Kérdező, ez magától megszűnt esetleg?
2021. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálunk is büdös egy 2 hete. Főzésnél nagyon kelementlen.
2021. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!