Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyire gáz takarítónőt...

Mennyire gáz takarítónőt fogadni mosogatásra pár hetente?

Figyelt kérdés
Nyáron költöztem el otthonról egy kis lakásba egyedül, egyetem miatt, mellette dolgozok is (18 vagyok és lány). Alig vagyok otthon, amikor igen akkor is tanulok, semmire nincs időm :( A többi házimunkának neki ugrok egy héten egyszer pár óra alatt kész de a mosogatás jaj :( 3 hete nem mosogattam és már nincs tiszta cuccom, kajálás előtt elmosom ami kell de ez borzasztó :D most már eljutottam arra pontra hogy komolyan fontolgatom, hogy egy takarítónőt keresek aki mondjuk 2 hetente eljön egy órára és elmosogat. Szerintetek mennyire gáz ez? Elég hülyének érzem magam de nem tudok jobbat :(
2015. dec. 1. 14:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha ennél nem tudsz jobbat, az tényleg gáz...Mosogatógép prímán megoldja ezt a problémát, nem foglal több helyet, mint 3 heti mosatlan (bele se merek gondolni milyen szaga lehet), és nem is fog ott állni hegyekben rondítva a lakást. Alternatív megoldás: eldobható tányér-pohár-evőeszköz.
2015. dec. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
60%

Ha egy lány, aki egyedül él, nem tudja naponta elmosni azt a pár edényt amit elhasznál,akkor ott komoly gáz van a személyiségével.

De én inkább trollszagot érzek...

2015. dec. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%

Bogaraktól nem félsz?

Csak mert garantálom hogy lassacskán nem fogsz egyedül lakni, csótányok mekkája lesz a konyhád, azoktól meg onnéttól legyen bármilyen takarító, nem fogsz megszabadulni.

Vagy ha ez nem riaszt el akkor ha lesz egy párod és meglátja milyen igénytelen vagy, sikítva fog menekülni tőled.

Egész életedbe mégse várhatod el hogy takarítónő mosogassa el a retkes edényeidet NŐ létedre, vegyél erőt magadon és vigyél rendszert az életedbe. Itt van még csak 3 óra, megfogod magad, nagylevegő és megcsinálod, utána ott az egész napod a könyveid felett, de ne halogass mindent mert így nem lehet élni.

2015. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
47%
Miért lenne gáz ? Ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor minden további nélkül tedd meg és olyan takarítónőt keress, aki ki is takarít egyben és nem pletykás, hogy szétkürtölje a rendetlenséget.
2015. dec. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%

Netezni van időd, de naponta elmosogatni pár edényt nem? Ez gáz, igen. :D

A mosogatógép semmit nem old meg, mert azzal is foglalkozni kell, bepakolni, kipakolni, na meg ha napokig gyűjtöd bele a cuccot, akkor úgy rászáradt a mocsok, hogy a gép se viszi le, neked kell utána sikálnod...


Olyan takarítónőt meg kétlem, hogy találnál, aki több heti cuccot szívesen mosogatna, mert a rászáradt dzsuvával ő is vacakolhatna, a baktériumtenyészetedről meg ne is beszéljünk.

2015. dec. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizetnél egy takarítónőnek, akkor neked tényleg az eldobható tányér a megoldás: az is pár száz ft, és mehet a kukába, ha ettél róla.


A másik: dolgozol, diákmunkát, de pénzt adnál ki más valaki munkájáért. Ha ennyin múlik, hogy 2 hetente 1 óra, akkor ésszerűbb lenne, ha két hetente 1 órával kevesebb munkát vállalnál, és akkor nullára jönnél ki. Arra az egy órára nem kapnál munkabért, de neked sem kéne kifizetni másvalakit.


Ezek eddig a tanácsok, a valóság pedig: van ismerősöm, aki évek óta munkanélküli. Nélkülöznie kell, régi ruhákban jár, és ilyen alkalmi takarításokból tartja fent magát. Vannak fix "ügyfelei" is, és volt köztük egy öreg néni, akinél csak 1-2 órát kellett eltölteni, és 600 ft-os órabért fizetett. De ugye oda el is kell jutni, és az idő + esetleg buszjegy. Na a nő ott is hagyta, mondta, hogy ilyen ritkán, ilyen kevés pénzért ez nem éri meg, inkább akkor nem megy sehova. Tehát így áll hozzá még egy munkanélküli is. Arra is gondolj, hogy ha egyetlen órára megy oda valaki, akkor otthon kell lenni, amikor érkezik, amikor távozik, vagy kulcsot adsz egy idegennek? Szóval otthon kell lenned, nem lehetsz munkában vagy az egyetemen. Ha meg már otthon vagy, akkor mi a kérdés? Nem tanulhatsz a nap minden percében!


Egyébként tényleg az a legemberibb megoldás, hogy nem hagyod 2 hétig gyűlni, hanem napi 5 percet rászánsz.

Nem lehet több, egyedül élő lányként, nem főzöl egy 5 tagú családra. Arról nem is beszélve, hogy sokkal jobb érzés lesz kimenni a konyhába és látni a rendet.

2015. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem, ha gyakorikérdésezni van időd egyetem meg tanulás mellett, mosogatásra is kellene lennie. Lesz olyan fiú,aki azért fog otthagyni, mert ilyen a konyhád.Igen, egy lánytól ez nagyon gáz. Pattanj fel és állj neki mosogatni. Ha nem tudsz minden nap elmosogatni, akkor max.három napontaállj neki vagy egyél gyorsétteremben.
2015. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Jó azért félre értés ne essék nem rothadó maradékok között élek.. minden el van öblítve, nem büdös semmi. Egyszerűen nincs erőm erre nagyon nem szeretek mosogatni ez van. Nem vagyok igénytelen attól még, minden tiszta a házban, a mosogatóba egymásra van pakolva vagy 15 műanyag tányér meg kanalak villák, nem annyira vészes csak baromira nincs kedvem neki ugrani, jobb dolgom is van ennél mindig azt érzem :( Most akkor az akinek mindent bejárónő csinál az nem gáz?? Nem gondoltam hogy ekkora dolog egy kis segítséget igénybe venni
2015. dec. 1. 15:22
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
Miért kell ehhez a mi megerősítésünk? Ha lusta vagy, akkor fogadj takarítónőt.
2015. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 TappancsMancs ***** válasza:

Végső soron ezért jó hogy vannak takarítónők, de megfontolható hogy akkor már esetleg kompletten takarítással mosással mindennel együtt igénybe venni. Most csak a mosogatás? Amúgy gondolom nem a kedvenced. Jó én sráckoromban több étteremben is mosogattam és összeszedtem egy nagyon hatékony mosogatási módszert és nyomaton elég rendesen. :) Találj ki egy vagy esti vagy reggeli időpontot és mindig csak az aznapit mossad. Sokkal kevesebb munka.


Amúgy nekem gusztusom sincs így enni hogy előtte lett elmosva.


Oszt vehetnél szép és új cuccokat amit szívesebben tartanál tisztán irány mondjuk az ikea és hajrá pohár tányér evőeszköz bármi. Szinte biztosra veszem hogy régi és alig-alig kellemes étkezési készleteid vannak.


Elég napi 15-20 perc. Az 5 perc az kevés, annál csak többet használsz, de te tudod. Szokj rá vs takarítónő vs műanyag és papír cuccok.


Ja - "15 műanyag tányér meg kanalak villák..." aha ez nem jó. Azokat nem is lehet normálisan mosogatni, jobban megnyomod és törik vagy elszíneződik beissza és foltos lesz. Az sehogy se jó. Vegyél olyat ami szupcsi és kellemes belőle vele enni inni.

2015. dec. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!