Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek a büdös ruhák ellen?

Mit tegyek a büdös ruhák ellen?

Figyelt kérdés

A mosógép tiszta, jó öblítőt és mosóport használok. A szobát ahol a ruhák száradnak mindennap kiszellőztetem (és nincs is bent büdös szag). Egyszerűen már nem értem miért lesz száradás után büdös a ruha... (rögtön mosás után pedig nagyon jó illata van). A ruhákat radiátorra rakva szárítom, és így még azt se lehet mondani, hogy fél napnál tovább tart a száradás.

Olvasgattam kicsit a témában és a magas páratartalom lehet az esetemben a hunyó.

Nálam a szobában talán magasabb a páratartalom mint kellene.

Ilyenkor télen hiába szellőztetem, ha kintről még több párás, és ráadásul büdös, füstös levegő jön be.


Mégis mit tegyek a magas páratartalom ellen? Lehetőleg olyan megoldás kéne, amit még ma megbírok csinálni. Tekerjem oda neki a radiátort, hogy még melegebb legyen bent és így szárazabb lenne a levegő? :D


2015. dec. 15. 14:52
 1/8 anonim válasza:
17%
Deh hallod NEM ESZEDBE NE JUSSONNNNN!!!!! Fujd addig ameddig nem szarad meg.
2015. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Ha nagyon párás benn a levegő és feltekered a radiátort, csak még jobban fog párásodni, hasonló lesz benn a klíma, mint a dzsungelben.

Én ha mosok, sokat szellőztetek, függetlenül attól, hogy kinn párásabb a levegő. Szoktam nézni, ha kinyitom az ablakot, rögtön bepárásodik, de a szellőztetés után kb. 10 perccel már nincs pára az ablakon, még ha párás kinn a levegő, akkor sem. Sokat használ a friss levegő.


Egyébként nincs nálad penész a sok pára miatt? Miért nem használsz páramentesítőt.

2015. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerencsére penész nincs.

Most azt fogom csinálni, hogy párszor kinyitom az ablakot 5 percekre. Hátha javul a helyzet.

Páramentesítőt tervezek venni.

2015. dec. 15. 15:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az öblítőktől volt büdös, előszőr illatos volt, majd száradás után büdös lett, amikor elhagytam az öblítőt nem éreztem rajta a szagot.
2015. dec. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nálam akkor jelentkezett, amikor időnként benne hagytam a ruhákat mosás után a gépben, hogy na majd vacsi után, na majd alvás előtt kiteregetek.

Nálam fontos az illat a ruhákon mondhatni mánia, így én nem hagytam volna el semmi pénzért az öblítőt, de az ecet nálam érezhető volt a ruhákon, mert már azt is kipróbáltam. Majd végső elkeseredésemben vettem mosószódát, ezt adagoltam a mosóporhoz (azóta Ariel gél kapszulával mosok) , indítottam egy hosszú mosást és nem tudom, minek okán, de száradás után sem voltak a ruhák büdösek.

Sűrűn szellőztess, ilyen hidegben szerintem egy 5 perces kereszt huzat tökéletes.

2015. dec. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is akkor szünt meg a ruhák büdössége amikor átálltam a mosószodás mosásra ecettel öblitésre.
2015. dec. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mosóport váltsd fel folyékonnyal. Lehet, hogy lerakodik a por a csövekben. Érdemes lenne trisóval átmosni a gépet (3-4 kanál trisót oldj fel és 90 fokon mosd át a gépet)
2015. dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
aki teheti mert van ablak a furdoszobajan vagy a konyhaban megoldhato , szerezzen be szaritogepet. soha nem lesz tobbet budos a ruha.
2016. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!