Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen porszívót érdemes...

Milyen porszívót érdemes választani? Mennyire jó a cyclone szűrő, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Láttam egy ilyet: [link]

Nagyon dicsérik. Tényleg jó lehet? A hatékonysági értékei nem igazán nyűgöztek le...



2016. jan. 14. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:

mindenképpen az energiacimkét nézd meg.

ha van hepa vagy más filtere, akkor a moshatósat keresd. önmagában a ciklon nagyon kevés, csak a nehezebb darabokat választja le, a finom por kiszűrése utána jön; mikro vagy hepa.....

2016. jan. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, a ciklon csak a nehezebb dolgokat választja le.

Ennek gyakorlatilag semmi értelme, mert a szívási teljesítményt az apró dolgok (por, szőr, stb.) csökkentik. A nagyobb dolgok még inkább jól is jönnek a piszok között, mert az összetömörödést csökkentik.


A porzsák nélküli (harmonikaszűrős) porszívók eredményei jobbak, de csak új korukban, vagy ha félévente veszel hozzájuk új szűrőt, vagy van kompresszorod kifújatni a szűrőket.

2016. jan. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom milyet válasszak... van, aki a porzsákosat, van aki épp ellenkezőleg a porzsák nélkülit ajánlja... sok esetben nem tüntetik fel a szívóerőt csak a teljesítményt...

Hú, nem tudom, mit válasszak. :( :)

2016. jan. 15. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:

a szívó erő és teljesítmény nem mérvadó. a szívó erőt a gyártók nem egységesen mérték, így nem lehetett rá adni. a teljesítménytől meg nem függ ennyire a szívóerő. ehhez a lapátok száma, szöge... a mérvadó.valamint takarékosságból max 1600W lehet egy gép, nemsokára meg 1000W alatti. nekem 750W-os a porszívóm és jól takarít.

ezért vannak az új energiacimkék, ami egy mesterségesen szennyezett felületen lévő visszamaradt szennyeződés mennyiségét mérik A_B_C_D...

a porzsák nélkülit egyszerűbb üríteni, a porzsákokat meg állandóan venni kell. a plussz filterek, mikró/hepa meg általában mindegyiknél van még.

ezek a filterek miatt keress mosható szűrőket/filtereket, és nézd meg a csere új filterkészlet árát is.


nekem ez van, ennek mosható.

[link]

komplett szűrő (évente csere):

[link]

kiválóan szív, havonta mosni a szűrőt, kis teljesítmény, évi:3999 a költség.

2016. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!